193 Shares 2946 views

Komiksy DC: znaki znane wszystkim

W 1934 roku pojawił się słynny wydawca – DC Comics, którego znaki są powszechnie znane do dziś. Ta firma jest jedną z najbardziej popularnych i wydajnych, każdego roku produkujących tysiące drukowanych stron. Oprócz nowych bohaterów, opracowanych przez ekspertów z branży, DC nie zapomina o "starych czasach", które uczyniły ją sławną na całym świecie.

Historia DC

Pierwotnie ten słynny wydawnictwo nosił nazwę "Detective Comics", czyli "komiksy detektywistyczne". Nadał firmie aktualny skrót. Ponadto na początku swojej historii organizacja ta była Krajową Unią Publiczistów, której celem było nie tylko wydawanie komiksów. Przez długi czas istnienia właściciele i wektor rozwoju zmieniły się więcej niż jeden raz. Ciekawym kamieniem milowym w historii był tzw. Srebrna Wieża komiksów, która stała się upartą komedii DC Comics, której bohaterowie współpracowali. Jest słynna Liga Sprawiedliwości. Zespół, dzięki popularności każdego indywidualnego bohatera, jest znany i kochany w całej Ameryce.

W latach pięćdziesiątych przemysł komiksów spada. Wyjście z tego było stworzeniem nowych bohaterów, przyciągając kolejne komiksy czytelników do komiksów. Firma zaczęła promować swój nowy bohater – Flash. Kolejny etap w dziejach wydawnictwa zaczyna się, tworzone są poważne i przemyślane działki, które pozwalają znacznie zwiększyć zakres czytelników wiekowych. W odpowiedzi na niezmierną popularność zespołu bohaterów-bohaterów DC, firma "Marvel", która jest ich bezpośrednim konkurentem, tworzy i analoguje – Fantastyczne Cztery. Pomimo tego, postacie DC Comics nadal pozostają na popularności. Postacie takie jak Superman czy Batman kontynuują swoją zwycięską procesję w komiksowym świecie. Ponadto doskonale dostosowują się do zmieniającego się świata.

DC Entertainment – nowy krok milowy w rozwoju firmy

DC Entertainment to firma filmowa zajmująca się produkcją i promowaniem filmów opartych na opowieściach DC Comics, których postacie są najlepiej dostosowane do dużych projektów. Ta firma z kolei jest częścią Warner Bros. Rozrywka. Jest właścicielem praw do tworzenia filmów na takich znanych komiksach jak "Superman", "Batman", "Flash" i inne. Celem tej jednostki było promowanie komiksów w innych dziedzinach – kinematografii, telewizji, pokrewnych produktów. We współczesnym świecie dodano do nich również projekty komputerów i przeglądarki oraz gry w sieciach społecznościowych. Najważniejszym elementem jest również utrzymanie odpowiedniego zainteresowania postaciami w środowisku internetowym.

Komiksy DC: Postaci legendy

Dla kogoś komicznego, wzmianka o tym wydawnictwie spowoduje stowarzyszenia z następującymi bohaterami: Superman, Batman, Flush, Aquaman, Green Lantern, Wonder Woman i inne. Wielu z nich już otrzymało liczne wcielenia w filmy fabularne i animowane serie. Widząc popularność "Avengers", bijąc wszystkie rekordy w biurze, możemy śmiało powiedzieć, że prędzej czy później świat będzie widzieć adaptację "Ligi Sprawiedliwości". Pierwsza próba zjednoczenia bohaterów kultu odbędzie się w filmie "Batman vs. Superman", który ma również miejsce w historii dla Wonder Woman. Wszystkie są najbardziej popularnymi osobowościami stworzonymi przez DC Comics. Znaki, obrazy, z którymi można znaleźć na dowolnym tematycznym zasobie internetowym, pobić wszystkie rekordy popularności.

Superman – najsłynniejszy bohater wydawnictwa

Ten charakter stał się nie tylko kultem w komiksie, ale także prawdziwą ikoną kultury amerykańskiej. Jego autorem jest Jerry Siegel, który wymyślił historię o tym obcym, dla którego Ziemia staje się prawdziwym domem. Odkrywając nadprzyrodzone zdolności, młody człowiek decyduje się na korzystanie z nich dla dobra ludzi. Obraz tego bohatera miał ogromny wpływ na kulturę Stanów Zjednoczonych.

Batman to pojawienie się Bruce'a Wayne'a

Batman jest jednym z najbardziej popularnych bohaterów komiksu. Został stworzony przez Boba Kane'a – utalentowanego artysty. Wcześniej postaci DC Comics nie wyróżniały się obecnością "ciemnej" strony ich osobowości, która niejednokrotnie objawia się w Bruce Wayne. Nawet w młodym wieku ten miliarder, przyzwyczajony do luksusu i towarzystwo pięknych pań, nauczył się dużo żalu. Rodzice bohaterów są zabijani tuż przed oczami, a Wayne przysięga, że dołożą wszelkich starań, aby zlikwidować zło w swoim rodzinnym mieście.

Wonder Woman

W świecie komiksu wielokrotnie próbowano stworzyć popularną kobietę, która nie byłaby gorsza od męskich bohaterów. Nie zostawiaj tego pomysłu i autorów tego wydawcy, dając wszystkim nowym bohaterkom zarządzanie DC Comics. Bohaterowie, których listem kierował się Wonder Woman, otrzymali szkice utalentowanych artystów, a na końcu została wybrana. Bohaterką jest siła, zwinność, a także seksualność, która szybko sprawiła, że była znana wśród fanów komiksu. Amazonka była jedną z głównych postaci kobiecych wydawnictw od 70 lat.

DC Comics jest firmą znaną wszystkim. Od ponad półwiecza istnienia, jej postacie zyskały światową sławę, a ich historia jest wciąż bardzo daleka od jego końca.