442 Shares 1093 views

Co to znaczy być dobrą córką?

Miłość … Czułość … Pieszczotliwość … Troska … Ile jeszcze można pisać słowa, z którymi nasza matka jest związana. Pamiętaj, jak w dzieciństwie uspokajaliśmy się, kiedy zobaczyliśmy bezdomnego kociaka na ulicy i jak ona traktowała nas podczas choroby, przynosiła owoce, nie spała w nocy, więc jeśli nagle obudzimy się i poproszę o drinka, . Pamiętaj, kiedy czegoś takiego chciałeś, nagle pojawił się czekoladowy kresek. A ile "chcę" i "dać" zostało zrobione?


Potem przyszedł wiek przejścia i nagle zaczęło się wydawać, że matka nie rozumiała, z jakiegoś powodu przechodzi i wyznacza czas, kiedy musi wieczorem być w domu. Dlaczego nie pozwalała jej chodzić jak inne dziewczęta i chłopcy? Dlaczego on myśli, że coś może się zdarzyć? A teraz prawie każdy z nas ma już własne dzieci i rozumiemy, co to jest nie wiedzieć, gdzie i z kim Twoje dziecko jest, kiedy wróci, czy nie dostanie się do kłopotu? Ma teraz telefony komórkowe, ale co wtedy było? "Mamo, przyjdę, nie martw się!" – i pomyśl, co chcesz.

Co to znaczy być dobrą córką dla ciebie i tylko mama? Jak mogę sprawić, że jest dumna z córki i upewnij się, że wychowała dobrą osobę?

Za wszystkie działania odbierane są nie słowami, ale poprzez działanie konieczne jest udowodnienie, co to znaczy być dobrą córką. Zadzwoń na czas, ale nie wtedy, kod potrzebuje porady lub pożyczyć pieniądze. Każda osoba ma własne kryteria, jak stać się dobrą córką. Ktoś dzwoni kilka razy dziennie, aby przypomnieć sobie lekarstwo, ktoś jest na tyle i kilka razy w tygodniu. Ktoś idzie po pracy z produktami dla mojej matki, a ktoś nie pyta wystarczająco dużo i raz w tygodniu, aby przynieść ziemniaki. Ktoś z czystym sumieniem przenosi się do innego kraju i naprawdę nie jest zainteresowany, ale jak tam matka, a ktoś i głowa nie idą tam, gdzie nie będzie matki. Każdy ma własną wizję tego, co znaczy być dobrą córką. Wszystko jest tak krewne i indywidualne, że niemożliwe jest wprowadzenie jakichkolwiek aspektów. Niemniej jednak jasne jest, że istnieją normy, które powinny bezwzględnie przestrzegać wszystkie dzieci – jest to pomoc, zarówno finansowa, jak i moralna dla rodziców, troska i pieszczota, życzliwy interes i udział w ich życiu. Innymi słowy, wszystko, co dali ci twoi rodzice, gdy byłeś mały.

Szacunek dla rodziców jest głównym warunkiem. W dwudziestu i czterdziestu latach trzeba pamiętać, że zanim matka jest kobietą, dzięki której urodziłeś się, dał ci całą siebie, nauczał, opiekował się i ochraniał, jak to tylko możliwe, a czasami nawet więcej. To ona niosła cię w jej brzuchu, rozmazywała kolana na zielono i to ona pomogła znaleźć wyjścia i beznadziejne, wydawało się, sytuacje. A teraz, po upływie lat, najgorsze rzeczy dla matek i ojców są dla nich niedobre i zapomniane.

Ciesz się swoimi rodzicami miłymi drobiazgami i drobiazgami, bądźcie przyjemnymi niespodziankami. Zaproś na spacery, interesuj się ich życiem. Czasem ludzie potrzebują tak mało szczęścia …

Jak być dobrą córką jest rozwiązywanie problemów rodziców i nie tylko wtedy, gdy są stare, ale także znacznie wcześniej.

Nigdy nie bądź samolubny wobec twoich rodziców, pamiętaj, że jesteś ich bardzo winny. Trudno jest zrozumieć, jak w podeszłym wieku, jak rodzice są dani do domu opieki dla ułatwienia własnego życia. Wszystko, co mówią, przeżyło swoje własne życie, stało się niepotrzebne … A jakże obrzydliwe usłyszeć za ścianą krzyk sąsiada, który krzyczy do matki, zmarłej ostatnimi przekleństwami i strasznymi pragnieniami? Czy kobieta, która 40 lat temu pleciona różową policzką córkę pigtailu, wiedziała i modliła się o jej przeznaczenie, jaki los czeka na nią?

Co to znaczy być dobrą córką, wszyscy mówią sercem i miłością i uczuciem dla matki, która rozgrzewa się od środka. Bądź miły, sympatyczny i wdzięczny matkom za ich ciężką pracę, a dzieci będą szczęśliwe też.

To takie wspaniałe, kiedy masz mamę!