339 Shares 9548 views

Republika Kazachstanu: góry i ich flora i fauna

Jednym z ulubionych miejsc aktywnego wypoczynku jest Kazachstan. Góry przyciągają turystów. W zimie uprawia się snowboard i narty, a latem chodzą i cieszą się przyrodą i czystym powietrzem.

Zailiysky Alatau

Zailiysky Alatau to wysokie i słynne góry w Kazachstanie. To wyjątkowe miejsce leży na południowym wschodzie republiki. Znajduje się w północnej części systemu górskiego Tien Shan.

W wąwozie Zailiysky Alatau znajduje się ośrodek narciarski. To przyjemnie turystów przez cały rok. Możesz jeździć na nartach od grudnia do kwietnia. Ciekawe, że organizatorzy zastanawiali się nad trasami dla doświadczonych osób i początkujących, więc każdy znajdzie pracę. Ponadto istnieje wiele innych rozrywek. Na przykład w lecie można jeździć na rowerze, jeździć konno, grać w paintball, piłkę nożną, sprawdzić siłę na ścianie wspinaczkowej. Ale najważniejsze jest to, że natura Trans-Ili Alatau nie pozostawia nikogo obojętnego.

Tutaj znajduje się wąwóz Turgen, który nadaje niezwykłą sceniczną naturę. Jest nasycony jeziorami i sprężynami. Turyści przyciągnęli wodospady znajdujące się w wąwozie. Są tu również grobowce, cmentarze, rysunki na skałach, które zostały wykonane tysiące lat temu. Koneserzy historii udają się do tego miejsca, aby zobaczyć te cudowne oczy.

Khan-Tengri

W centrum Tien Shan, przy granicy z Kazachstanem, Chinami, Kirgistanem, znajduje się szczyt Khan-Tengri. Jest to największa góra w Kazachstanie, najwyższy punkt, jej wysokość sięga 6.995 metrów. W republice to miejsce jest uważane za jedno z najpiękniejszych. Prawie każdy marzy śniegiem tutaj.

Khan-Tengri różni się od innych gór niezwykłym pięknem szczytu. Ma kształt piramidy. Kiedy słońce wschodzi i ustawia, nabiera jasnego czerwonego koloru. Z tego powodu w czasach starożytnych wiele legend pisało o tym miejscu.

Od 2000 roku pojawiła się nowa tradycja. Co roku rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal na Górze Chan-Tengri. Są maratony, konkursy między sportowcami różnych rodzajów turystyki górskiej.

Dzungarian Alatau, Góry Ałtajskie

Góry Kazachstanu są uderzające dla wielu turystów, ich lista jest obszerna. Na przykład w południowo-zachodniej części znajdowały się góry Dzungarian Alatau. Tutaj, nietknięta naturą, jest tym, na co ją pociąga. Jest to malownicze miejsce, w którym żyją argali, górskie kozy, gazela. Od czasów starożytnych były rysunki na skałach, konstrukcje do rytuałów, kopców.

Są inne góry Kazachstanu. Zdjęcia z gór Altai są niesamowite z ich piękna. Czyste powietrze jest odczuwalne tutaj. W tym miejscu powstały sanatoria i kliniki. Aby poprawić stan zdrowia, ludzie przybyli do tej części Republiki Kazachstanu. Góry leżą na wschodzie i dzielą się na trzy dzielnice.

Symbolem Ałtaju jest Góra Belukha. Jego wysokość wynosi 4506 metrów. Ze wszystkich Altai i Syberii jest najwyższym szczytem, ciągle pokrytym lodowcami i śniegami. Różne legendy mówią o tym miejscu od czasów starożytnych. W buddystach w ogóle ta góra jest święta. Uważają, że kiedyś tutaj mieszkały bogowie Szambali. I później Wielki Budda przyszedł do Indii stąd.

Niskie góry Kazachstanu

Są inne miejscowości, które wyróżniają Kazachstan. Jego góry, nawet mała wysokość, spodobają się ich pięknie. Należą do nich:

 • Saryarka Mała Piła, usytuowana w centrum kraju.
 • Góry Mangystau, położone w pobliżu Morza Kaspijskiego.
 • Kamienny grzbiet Mugodzhary, który znajduje się na zachód od Uralu.

Nawiasem mówiąc, Saryarka jest uważany za ośrodek wypoczynkowy. Wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby odpocząć. Z innego melkosopochnik można przydzielić:

 • Góry Karkaraly;
 • Chingiztau;
 • Aksorgan;
 • Próbuję.

Ale w górach Mangystau znajduje się najniższy punkt w Kazachstanie. Jest to depresja Karagiyi, która wynosi 132 metrów poniżej poziomu morza.

Zwierzęta w górach Kazachstanu

Zwierzęta z gór Kazachstanu zaskakują swoją różnorodnością. Tutaj na żywo:

 • 490 gatunków ptaków;
 • Ponad 100 gatunków ryb;
 • 172 gatunki ssaków, 51 – gadów;
 • 12 różnych gatunków płazów.

W Kazachstanie istnieją bardzo rzadkie formy życia. To jest ropucha Danatina, Alayan goglaz. I także:

 • Martenna ;
 • Argali;
 • Snow Leopard;
 • Turkestan rysia.

Aby zachować faunę, zorganizowano dużą liczbę obszarów chronionych. Ich celem jest zachowanie naturalnej natury, jej życia, stworzenie najlepszych warunków dla rozwoju zwierząt i roślin. Rzadkie gatunki znalazły tu miejsce zamieszkania.

Rośliny

Rośliny gór Kazachstanu wyróżniają się pięknem. Istnieje wiele drzew iglastych zajmujących większość górzystego terenu. Istnieje również osika, brzoza, jałowca, jabłoń. Na wysokich górach leżą alpejskie i subalpejskie łąki. Tutaj rosną rośliny lecznicze. Jest około 250 gatunków. A na południu można znaleźć niepowtarzalną roślinność – cytrynowo piołun.

Snow ram

Wiele zwierząt mieszka w Republice Kazachstanu. Góry mają swoją wizytówkę – to śniegowy baranek. Ma duże rogi, które są skręcone w pierścień. Owce żyją w tych skalistych miejscach, które są trudne do osiągnięcia. Jest bardzo przystojny, zjada roślinność. Ponadto owce jedzą suche grzyby, w których larwy owadów mnożą się. Takie jedzenie jest źródłem białka dla tego zwierzęcia. Naukowcy, którzy obserwowali zwierzęta, nie zauważyli pojedynczej bitwy między samcami, chociaż mają silne rogi.

Irbis

Irbis mieszka w górach Azji Centralnej. Jest arystokratem, więc lubi mieszkać na górach. Jest on również nazywany lampart śnieżny. Zwierzę jest bardzo piękne, ma kolor lamparta na szarym tle. Skóra jest gęsta, ale futro jest długie. Z tego powodu jest często polowany.

Zwierzę należy do rodziny kotów. Ta bestia jest wymieniona w Czerwonej Księdze, ponieważ liczba Irbis znacznie się zmniejszyła. Jak zachowuje się ten drapieżnik, ludzie nadal źle się uczyli, ponieważ mieszka sam. Zwierzę uważa się za silne i dumne.

Zwierzę się robi

Gdzie są wysokie góry, żyjesz . Zwierzęta te są bardzo silne, masywne. Są one również uprawiane w domu do transportu towarów. Jakie mleko. Zwierzę ma grubą wełnę, która jest używana do produkcji przędzy. Niektórzy koczownicy korzystają z obszarów górzystych w takich krajach:

 • Kazachstan;
 • Mongolia;
 • Indie;
 • Nepal;
 • Uzbekistan;
 • Chiny.

Tak samo żyje się na wolności, gatunek ten nie jest przystosowany do życia blisko osoby. Ich liczba maleje co roku. Takie zwierzęta rosną znacznie bardziej niż domowe domowe.

Saker Falcon

Falcon-Falcon był badany przez profesjonalnych myśliwych. Zabrali ich z gniazd i oswoili je na polowanie. Później używany do połowu ptaków.

Falcon-Falcon żyje na wolności w Altai, Zailiysky Alatau.

Niebieski świerk

Tereny górskie Zailiysky Alatau zdobią niebieskie jodły. Są to bardzo wysokie drzewa, które sięgają 40-50 metrów. Opierają się o otchłań gór. Jedli bardzo twardzi, bo nie boją się nawet silnych mrozów. Po ciężkich zimach alpejskich z dumą nadal żyją w pobliżu skał.

Przy okazji, niebieski świerk jest często sadzone na placach, parkach miast, chociaż w ich naturalnym środowisku ich rezydencja jest wysoka w górach. Czasem znajdują się w obszarze, który jest 3000 metrów nad poziomem morza.

Edelweiss

Wiele legend opisuje kwiat edelweiss. Jest uważany za symbol odwagi, szczęścia i miłości. Ta roślina może być postrzegana na wysokich górach Azji i Europy, w tym w Kazachstanie. W tej dziedzinie słońce jest bardzo wściekłe, ale kwiat ma ochronne małe villi. Z tego powodu wilgoć nie silnie odparowuje. Wcześniej trudno było dostać się do szarotki, ale teraz wiele osób rośnie w pobliżu domów wiejskich.

Więc wielu turystów odwiedza myśl o tym, jakie góry są w Kazachstanie. Ta republika pełna jest górzystego terenu, który nadaje niezwykłą naturę, niesamowity świat zwierząt i roślin. Każda osoba, która tu będzie, zapamiętuje to piękno przez długi czas.