882 Shares 5797 views

Zasady zachowania ekologicznego uczniów i dorosłych

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak postępować w naturze, rozważymy podstawowe zasady zachowań ekologicznych uczniów, ale także nie tylko. Przecież dorośli stwarzali przykład dzieciom. Z tego powodu zaczniemy od pierwszego kontaktu z tymi, którzy już dawno przekroczyli próg dzieciństwa.

Instrukcja dla seniorów

Pamiętaj, że przykładasz dzieci. Dlatego staraj się kształcić się pod względem poszanowania natury. Zgadza się, że opowiadanie dziecku o niebezpieczeństwach palenia nie ma sensu, jeśli w tej chwili stoisz z papierosem w dłoni, co może za kilka minut rzucę na ziemię.

Zasady zachowań ekologicznych są absolutnie stosowane do wszystkich ludzi, ponieważ tylko na nas zależy od stanu otaczającego nas świata. Spójrz na obraz z naturą: piękne, czyste, oczy raduj.

O czystości w szkole

Nauczyciele są ważni, aby nieustannie przypominać uczniom, że nie możesz śmigać wszędzie. Byłoby wspaniale, gdyby nauczyciele poprowadzili studentów do natury, aby wyjaśnić jedną lub inną lekcję, na przykład w biologii. Jednocześnie dzieci będą mogły nauczyć się dbać o otaczający świat. Zobaczmy, jakie tematy są istotne dla wyjaśnienia zasad zachowania ekologicznego uczniów:

 • Na badaniach społecznych;
 • O biologii;
 • O ekologii;
 • Według geografii;
 • Na naukę przyrodniczą;
 • I nawet dla kultury fizycznej, która w ciepłej pogody przechodzi na ulicę w szkole lub w parku, w zimie – na nartach w lesie.

Możesz zobaczyć, ile przedmiotów szkolnych można powiązać z czystością środowiska.

Co możesz myśleć dla studentów?

Te dzieci nie były obojętne na naturę, z zainteresowaniem i entuzjazmem udawały się do podbotników, nauczył się dbać o rośliny, na przykład myślał o grze, w której uwzględnione zostaną zasady zachowania ekologicznego uczniów. Projekt tego typu powinien również mieć nagrody dla zwycięzców. Powiedzmy, że poproś uczniów, aby w dobrą pogodę udali się do lasu w dobre dni, ale przedtem wyjaśnisz zasady gry:

 • Nie rzucaj śmieci;
 • Żywe drzewa i krzewy nie łamią się;
 • Nie psuj ptaków, mrówek, gniazda osiki;
 • Nie włączaj muzyki.

Oto orientacyjna lista tego, czego uczniowie powinni wiedzieć. Oczywiście, nauczyciel ma lepsze zasady, aby robić dużo więcej, ponieważ jest ich wiele. Ci, którzy będą przestrzegać większości zasad, nie złamią jednego, otrzymają nagrody lub "pięć". Reszta będzie musiała wypracować lekcję.

Kontynuuj kampanię, aby rozświetlić ogień

Co jeśli planujesz wkrótce jeździć na kempingu? Oczywiście dzieci muszą się nauczyć zasad zachowania ekologicznego uczniów. Co oni? Przede wszystkim są one potrzebne do osobistego bezpieczeństwa, na przykład podczas hodowli ognisk. Zacznijmy więc:

 • Staraj się znaleźć miejsce, gdzie są ślady z poprzedniego ognia, zapalać się tylko tam.
 • Jeśli teren jest prawie nie oglądany przez ludzi, weź ze sobą małą łopatę. Będziesz go potrzebował, gdy wyrzuci ogień. Pozostałości należy zakopać w otworze i pokryć piaskiem.
 • Nie zostawiaj miejsca spoczynku, dopóki nie upewnisz się, że pożar jest całkowicie ugaszony.
 • Za ogień zbieraj tylko suche gałęzie, kije, słomę, papier.

Dzieci nie powinny prowadzić kampanii samodzielnie, bez towarzyszących dorosłych. Jeśli jednak jedno z dzieci doskonale orientuje się w lesie, wie, jak rozpalać i odpowiednio ugasić pożary, możesz iść bez dorosłych.

Z noclegiem

W pogoni za nocą, co do zasady, przybywają namioty, dania i wszystko, co jest konieczne. Tu są zasady zachowań ekologicznych:

 • Nigdy nie wymuszaj kołków ani gwoździ, aby zainstalować namioty, namioty, namioty na żyjących drzewach. Rośliny są bardzo bolesne, a przy poważnym urazie mogą umrzeć.
 • Unikaj różnych chemikaliów domowych. Do mycia naczyń, zwykła soda oczyszczająca jest idealna, co nie jest gorsze niż poradzić sobie z tłuszczem. To samo dotyczy pasty do zębów. Spróbuj wziąć mydło, na przykład smoła. Im bardziej naturalne fundusze, tym lepiej.
 • Nie zostawiaj śmieci po sobie. Jeśli nie masz niewielkiego śmietnika, nadal go zebrać i spalić / zabrać ze sobą do najbliższego pojemnika na śmieci.
 • Nie trzymaj z tobą magnetofonu, nie używaj telefonów komórkowych jako graczy. Ciesz się śpiewem ptaków.
 • Toaleta ustawia się w jednym wspólnym miejscu dalej od ścieżek. Jeśli to możliwe, wykopać otwór o głębokości do głębokości około 40-50 cm. Po reszcie pogrzebaj go.

Zrób resztę jak najpełniej. Nie musisz siedzieć przez cały dzień w wodzie z tabletem lub rozmawiać ze wszystkimi znajomymi przez telefon. Odciągnij się od zgiełku, włącz całą uwagę na dziką przyrodę.

Subbotnik

Zasady zachowania ekologicznego uczniów w badaniach społecznych są istotne, ponieważ są publiczne. Na przykład subbotniks. Zbierają się uczniowie szkoły, mieszkańcy dzielnicy, miasta. Dzięki własnym wysiłkom mieszkańcy oczyszczają teren śmieci.

Jesteśmy dla czystości!

Nie wrzucaj śmieci na asfalt, ziemię, na trawnik. Ogólnie nigdzie. Nawet jeśli przechodzisz przez "nieoficjalne" składowisko, nie zwiększaj go nawet do większych rozmiarów.

"Zasady zachowania ekologicznego uczniów" – projekt ten powinien stale działać tak, aby nowe pokolenie nauczył się szanować naturę, kochać jego rozliczenie. Może wyeliminują liczne składowiska odpadów.

Jak uczyć?

Naucz się natychmiast przestrzegać prostych zasad, które nie wymagają żadnych wysiłków:

 • Nie rzucaj śmieci;
 • Nie złamaj żywych roślin.

Jest to najprostsza reguła zachowania ekologicznego uczniów, które absolutnie każda osoba będzie wykonywała. Nawet jeśli kosza nie może być w pobliżu, możesz nadal jechać do najbliższego.

A moje serce jest spokojne

Czy wiesz, jak jest spoko w sercu, kiedy nie śmiecie? Sumienie jest tak czyste, jak otaczający świat, który zbawiłeś. Wierz mi, z wyjątkiem nas, nikt nie czyni natury czystą. Zasady zachowania ekologicznego uczniów są jedną z najważniejszych zasad życia nie tylko ludzi, ale także zwierząt, ptaków, owadów, roślin. To właśnie od czystości natury zależy zdrowie i życie wszystkich żywych organizmów.