306 Shares 1059 views

Epiphany Ewa: w oczekiwaniu na cud

Każdego roku w dniu 18 grudnia, prawosławni przygotowują się do wielkiej chrześcijańskiej święto Epifanii lub Epifanii. Uważa się, że jest to trzeci co do wielkości z dwunastu głównych świąt kościelnych po Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Przez cały dzień w przeddzień święta Prawosławnego powinien starannie przygotować się do nadchodzących Epifanii. Kobiety pilnie sprzątała dom, ponieważ uznano, że potrzeba do zamiatania śmieci z najbardziej niedostępnych miejscach. Sakralna nadchodzący wielki wartość wypoczynku została oczyszczona z wszelkiego zła, uwolnienie od grzechu przez mycie lub zanurzenie w wodzie święconej. Bardziej dokładne znaczenie greckiego pojęcia, które zostało zawarte w tradycji prawosławnej, jak chrzest, zakłada podejmowanie Credo. Jednak samo słowo „chrzest” oznacza zanurzenie wyzwalające. Zatem Ioann Predtecha (Chrzciciela) ochrzcił Jezusa w rzece Jordan. On zanurzył go w wodzie na krótki czas, uczyniwszy oczyszczającą kąpiel.

Kiedy mówimy o oczyszczanie mycie, oznacza to duchowe oczyszczenie i wyzwolenie z grzechu, a także odrodzenie nowego życia chrześcijańskiego. Zgodnie z tekstami biblijnymi, John natychmiast wiedział, kto przyszedł do niego i odpowiedziała na prośbę Jezusa, aby go ochrzcić „Mam muszą być ochrzczony przez ciebie.” Ale życie Zbawiciela był przykładem we wszystkim, absolutny standard woli Bożej, tak Jezus poprosił o chrzest z pokorą.

Drugi to nazwa Święto Epifanii, gdyż Bóg objawił się światu w trzech osobach ich jedności: Bóg Ojciec świadczył o Jezusie Chrystusie, aby usłyszeć głos ludu Bożego pochodzące z nieba; Bóg Syn został ochrzczony w Jordanie; Duch Święty zstąpił z nieba i zstąpił, usiadł gołąb na ramieniu Jezusa.

Prawosławny Epiphany składał się całonocne czuwanie, po czym rzeczy są świetne vodoosvyascheniya. Czuwanie składa się z tych części nabożeństwa: Great komplety, litu, jestem i pierwsza godzina.

Na dzień przed chrztem nie mógł jeść żadnego jedzenia, zwykle było obowiązkowe dla wszystkich ale małych dzieci, chorych i osób starszych. Po oczyszczeniu w domach, bliżej nocy, zaczął Epiphany Ewę, która w istocie, był wieczór, przygotowując się na nadchodzące wakacje. Nazywa wigilię Trzech Króli.

W godzinach wieczornych, zdecydowano się zbierać na święto rodziny. Z reguły byli członkami tego samego rodzaju, ponieważ Wigilię – rodzinny obiad lub kolację. Na stole obowiązkowo stwarza szczególne dish-sochivo. Z tej tradycji i dał jej nazwę do uroczystej kolacji – Epiphany Ewy.

Teraz prawie stracił znaczenie i rozumienie przygotowania dania głównego w godzinach wieczornych, w dawnych czasach to zwraca szczególną uwagę. On przygotowuje sochivo starsza kobieta rodzaju. To ona była odpowiedzialna przed Bogiem dla dobrego samopoczucia i zdrowia wszystkich członków rodziny. Po modlitwie, wzięła glinianym naczyniu z grubymi ścianami. Glina symbolizuje połączenie do ziemi, co było ważne w systemie chłop wierzeń. Statek drewniany tłuczek (został wykonany z lipy) były mielone nasiona roślin, aby zwolnić sok, stąd nazwa potrawy – sochivo.

Proces ten odbył się w ciszy. Kobieta przetarł maku lub orzechów okrężnym ruchem wskazówek zegara. Mack symbolizuje dobrobyt, orzechy – dobrobyt, zaprawy ruch koło obejmowały rodzinę w cyklu życia na ziemi. Słupek jest nazywany „Makogon” język ukraiński. Pocieranie składników, kobiety stanowią każdy członek rodziny, poczynając od starszych. Native osoba reprezentowała zdrowy i silny, i prosił Boga, by go pobłogosławić. Tak zrobiła tak długo, jak nie pamięta niczego, nawet dalekich krewnych. Następnie otrzymaną pastę w połączeniu z gotowanych nasion pszenicy i miodu. To danie jest przygotowywane w Epiphany Ewy, zwanym „Hungry kutya”, święto tego wieczoru staramy się jak skromna.

Obecność na sochivo tabeli, recepty nie jeść przed wyjazdem i rodzinnego święta. Te cechy w połączeniu Epiphany i Wigilię. Po posiłku rodzina dorosłych członków rodziny zebrane za usługę.

Było mnóstwo tradycji, które zostały popełnione w Epiphany Ewy. Śnieg od stosów był uważany za uniwersalny środek do bielenia płótna lniane, a dziewczęta wykorzystywane go do skóry śnieżnobiały. Nie było przekonanie, że kilka garści śniegu zrzucony Studnia, źródło ochrony przed wysychaniem. Epiphany śnieg zbiera się w specjalnych zamkniętych naczyniach i umieszczone w ciemności dla obrazu – uważa się za silny lek.

Najbardziej interesujące było to, jak wierny określano czas święto Epifanii. Blisko północy na stole, umieścić szeroki garnek z wodą, w pobliżu którego starał się nie mówić i nie robić żadnych gwałtownych ruchów. Wierzono, że w tej samej chwili, kiedy Bóg otwiera niebiosa, aby rzucić na ziemi łaski i błogosławi wodę, powierzchnia wody w zbiorniku jest w ruchu. Ludzie mówią: „W nocy woda kolyhnetsya sama.” Wierzono, że po kilku minutach niebiosa pozostają otwarte, jeśli masz czas zrobić tajne pragnienie, patrząc na niebo, to na pewno będzie spełnione.