166 Shares 8252 views

„Dolina dziesięciu szczytów”. Moraine – Jezioro w Kanadzie

Moraine – Jezioro w Kanadzie, w Parku Narodowym Banff w Alberta, który jest jednym z najczystszych i najpiękniejszych wód na świecie. Ukryte w górach skalistych, to cechy turkusowymi wodami i niesamowite piękno otaczającej pięknej przyrody.

Park Narodowy Banff w Alberta, Kanada

Kanadyjski Park Narodowy zaprasza do cieszyć się pięknem lokalnych okolicy i zapewnia wiele interesujących funkcji piękny odkryty rekreacji. Lodowaty Moraine Lake ma nie tylko funkcję estetyczną, można łowić ryby, zrobić trochę turystyki pieszej i kajakarstwa. Jest to jeden z najbardziej popularnych opcji. Zwykle trwa około godziny takich wyjazdów doświadczyć wszyscy, że jezioro ma do zaoferowania. Choć tym razem to czasami nie wystarcza.

Moraine Lake (Alberta, Kanada): niezapomniane wakacje od charakteru

Można również zamówić specjalną usługę – sprawdź park z lotu ptaka, wycieczki helikopterem dostępne. Ta gra jest odpowiednia dla tych, którzy nie boją się wysokości. Poza tym, kto nie lubi wiosłować własną rękę i nie znoszę latania, może zaoferować jazda na gondoli. Ponadto, można również odwiedzić miasto Banff, jazda konna, rafting lub grać w golfa. Choć może to wszystko brzmi ekscytujące, wielu turystów wciąż wolą pozostać na jeziorze. To miejsce jest bez przesady, jest jednym z najbardziej pokojowego świata.

„Dolina dziesięciu szczytów”

Kanada jest uważany za jeden z najlepszych naturalnych miejsc do odwiedzenia na całym świecie. Jeziora, lodowce Fed Rocky Mountain występuje ornament Banff National Park, położony w odległości 14 km od miejscowości Lake Louise w Alberta, Kanada. Moraine – Jezioro, które jest naturalnym cud natury, znany również jako „dolinę dziesięciu szczytów”, jak to jest otoczony przez dziesięć wspaniałych skalistych szczytów, które nadają temu miejscu naprawdę nieziemski wygląd.

zbiornik na wodę z lodem się na wysokości 1883 metrów nad poziomem morza i ma powierzchnię 0,5 km2. Głównym źródłem wody w jeziorze z okolicznych lodowców, jego maksymalna głębokość sięga środku lub pod koniec czerwca. W tym czasie, Moraine Lake (Kanada) wykonuje wspaniały lazurowy niebieski odcień z powodu tak zwanych „okruchów Lodowiec”, osiadając na dnie. kolor wody staje się bardziej żywy i nasycony, zwłaszcza, gdy światło słoneczne pada na niego.

Wiele szlaków turystycznych

Te miejsca są prawdziwą atrakcją turystyczną nie tylko ze względu na piękno górskich krajobrazów, istnieje wiele szlaków turystycznych wokół Moraine Lake-tale. Pobliski szlak zwany Rokpayl, jego długość wynosi około 300 metrów. Idąc przez nią, można wspiąć się na wysokość 24 metrów i wysokości, aby cieszyć się z lokalnym piękno. Ten piękny krajobraz został jeszcze schwytany na kanadyjskich rachunki za 20 dolarów wydanych w okresie od 1969 do 1979

Nieco wyższa jest inna droga, 3 km długości, chodzenie, przez które można zobaczyć ogromny i bardzo piękny kamień naturalny, działa jako naturalny tamy na jeziorze Moraine. Obszar ten jest zwykle zatrudniony przez artystów, którzy próbują uchwycić piękno natury i fantastyczny widok na jezioro na swoich płótnach. Ponieważ aktywności niedźwiedzi, niektóre szlaki mają ograniczenia sezonowe, w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Turyści muszą podróżować tylko w grupach po cztery lub więcej osób.

Moraine Lake: zdjęcia

Dzięki atrakcyjnym ciemnoniebieskim powierzchni wody na tle wysokimi ośnieżonymi górami niewiarygodnym pięknem staw jest jednym z najbardziej popularnych fotografowanych miejsc w Kanadzie. Kto chce zostać dłużej w tym pięknym miejscu mogą przebywać w małym hotelu w domu nad jeziorem. Jest on otwarty od czerwca do początku października. W pobliżu znajduje się również sklep z pamiątkami i restauracja. Wypożyczyć kajak stanie zakończyć od 10 rano do 6 po południu, to przyjemność 50 $ za godzinę. Można również wypożyczyć kajaki.

Jak dostać się do jeziora morenowe? Porady dla tych, którzy nie lubią „tłumy iść”

W ostatnich latach, ze względu na zwiększony przepływ turystów w okresie letnim są tymczasowe ograniczenia ruchu na dostęp do jeziora. Co do zasady, kręte i wąskie drogi przy wjeździe do stawu Moraine (jezioro w Kanadzie) jest wypełniona autobusów turystycznych i dostawczych, więc są dostępne w bardzo ograniczonej ilości miejsc parkingowych. Aby uniknąć tłumów, zaleca się, aby przyjechać jak najwcześniej. 10 rano parking jest prawie pełny, i zwalnia miejsce zwykle tylko w godzinach wieczornych, po 5pm. Idealnym rozwiązaniem byłby wyjazd na dzień powszedni.

Szczególnie tłoczno staje Moraine Lake i jego otoczenie w drugiej połowie września. Aby uzyskać jak największe korzyści i wygodę korzystania z podróży, trzeba zaplanować swoją podróż do doliny do przodu. Dodatkowo do samochodu osobowego, można skorzystać z autobusów wahadłowych, które działają w odstępach co dwie godziny. Pierwszy lot odchodzi o 8:30, ostatni – wieczorem, o godzinie 18:30. Tylko płatności gotówkowe są akceptowane. Cena biletu wynosi 20 $ dla dorosłych (tam iz powrotem), dla dzieci do 12 lat – 10 zł.

Istnieją także inne opcje transportu, można wynająć taksówkę, znaleźć jazdę lub wypożyczyć rower, ale należy pamiętać, że odległość od miejscowości Lake Louise do jeziora wynosi 14 km, a przez pierwsze 3 km są na stromym zboczu. Z powodu obfitych opadów śniegu i lawin możliwa droga do jeziora morenowe zamyka dla ruchu kołowego w zimie.