768 Shares 1523 views

Parki w centrum Moskwy: opis i zdjęcia

Piękny park w centrum Moskwy zadowolenie mieszkańców stolicy i gości o każdej porze roku. To jest Twój ulubiony miejscem wypoczynku, spacerów, wizyt i spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. W Moskwie, niezliczone parki. Ale placów w centrum miasta zasługują na szczególną uwagę.


Park „opłaty” – ekskluzywny projekt

W 2017 roku, Moskale oczekiwać na otwarcie nowego parku, który zostanie czasie do Dnia Miasta. Ideą twórców parku jest uderzające w jego szerokości: rozległym obszarze 12 hektarów zostanie zaprezentowany 4 krajobrazowym obszary, które istnieją w Rosji: tundra, step, las i bagna. Każda strefa będzie sztucznie utrzymuje swój charakterystyczny temperatury, więc nie zdziw się, jeśli w parku w zimie będzie gorąco latem – chłodno. Park zapewni mieszkańcom wyjątkową okazję: będą mogli, bez wychodzenia z rodzinnego miasta, aby zapoznać się z różnorodnością natury ogromnej Rosji. Po wszystkich strefach będą się różnić nie tylko od temperatury i krajobrazu, ale także przedstawicieli świata zwierzęcego. małe zoo będą rozmieszczone w każdym sektorze.

Skala projektu

Oczekuje się, że park będzie zlokalizowany Philharmonic, która jest znacznie przewyższyć najsłynniejsze światowe analogi jakości akustycznej. Pomieszczenie pod ogromną kopułą Filharmonia może jednocześnie pomieścić 1,5 tys. Man. Tutaj, 70-metrowy most pontonowy być zbudowany na rzece Moskwie. Będzie On wielki platforma widokowa, jeden z najlepszych w mieście, które odwiedzający park będą mogli zobaczyć wszystkie szczegóły centrum stolicy, Kreml i jego okolicach. Przyszłość na terenie parku, w przeszłości pustej parceli na miejscu zburzonego hotelu „Rosja”, jest obecnie w stanie przebudowy. Okresowo znaleźć tutaj odkryć archeologicznych, które następnie zostaną na widok gości parku. I starożytne świątynie znajdują się również w tej dziedzinie, zostaną przywrócone. Odwiedzić park będzie otwarty przez całą dobę. Obszar tematyczny będzie zabawiać zarówno dorosłych jak i dzieci. Planuje się, że będzie to miejsce do odwiedzenia każdego roku około 12 milionów dolarów. Man. Exclusive Kwadrat zapowiada się wyjątkowe miejsce i najlepszy nie tylko w Moskwie, ale także na świecie. Jest wiele interesujących parków w centrum Moskwy. Lista będzie nadal słynnym i malowniczym miejscu odpoczynku.

Alexander ogród

Alexander Garden, począwszy od daty jego powstania – ulubione miejsce spacerów Moskali. Został on stworzony na rozkaz cesarza Aleksandra I w ramach planu naprawczego Moskwy po pożarze w 1812 roku. Pierwotna nazwa ogrodu – Kreml, ponieważ znajduje się w pobliżu jednej ze ścian Kremla. Trochę później została zmieniona. Współczesny ogród jego nazwa jest zobowiązany do Aleksandra I. ogród około 10 ha, podzielony jest na trzy części: górną, środkową i niższych ogrodów. Górna ogród zajmuje powierzchnię Arsenale z wież Kremla do Trójcy Świętej, która jest wejście turystyczny terytorium Kremla. Ta ścieżka jest używana jako publiczność, śpiesząc, aby zobaczyć przedstawienie w państwie Kremlin Palace. To miejsce nie jest spokojny: jest dużo zwiedzających. Górny ogród znajduje się nieznacznie poniżej okolicznych ulicach i budynkach oddzielonych od zgiełku maneż placu. Wszystko to, wraz z zieleni i zadbanych tworzy szczególną atmosferę i przyciąga mieszkańców i gości. Ogród otoczony jest ogrodzeniem z kutego żelaza, a na bramie przy wejściu głównym ozdobiona symbolami dla upamiętnienia zwycięstwa nad Napoleonem.

Gorky Park

Mieszkańcy i turyści, którzy chcą odpocząć od rytmu wielkiego życia miasta, zawsze gotowi zaakceptować Gorky Park. Jest to park przy plaży w centrum Moskwy – najlepsze miejsce na spacery z dziećmi. Założona w 1928 roku, to nadal przyciąga mieszkańców i nadaje im wspaniały wypoczynek i przyjemne doświadczenie. Gdzie można w swojej przyjemności na zielonej trawie, przejdź na rolkach lub na rowerze, piknik, czytać i opalać się. W parku jest zawsze ciekawe – zarówno latem, jak i zimą. Park otwarty do 24 godzin, a wstęp jest bezpłatny. Zapewnia wszystko dla wygody gości: parking, usługi medyczne, matka i dziecko pokój, a także ścieżki rowerowe i place zabaw. W całym parku można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu do Internetu – ku uciesze tych, którzy lubią pracować i komunikować się w sieci społecznych, będąc w przyrodzie. Ponadto, dostępne są wolne od gniazda ładowania.

Ciekawy park przestrzeń

Atrakcją parku – muzeum poświęcone jej historii. Znajduje się tuż za bramą, która jest historycznym główne wejście do parku. Ta wielka wysokość budynku 18 metrów. Po jego renowacji w 2015 roku, budynek jest otwarty dla zwiedzających. Dziś muzeum jest gotowy przyjąć wszystkich chętnych, ale wizytę do niego. Na 18 metrów wysoki przy głównym wejściu jest wyposażony w taras widokowy, gdzie można zobaczyć cały park i oferuje spektakularny widok stolicy. Na dachu budynku znajduje się lornetki, dzięki którym odwiedzający muzeum mogą przeglądać panoramę wszystkimi szczegółami.

„Park Muzeon”

Park Sztuki „Muzeon” wraz ze zwykłymi park-rozrywkowych można znaleźć dzieła sztuki – rzeźby znajdujące się tu wiele w plenerze. To sprawia, że park wyjątkowy, nie tylko w mieście, ale także całego kraju. Park obejmuje ponad 23 hektarów i rozciąga się wzdłuż krymskiej nasypu. Goście wpływa wiele rzeźb, które razem „Muzeon”. Tutaj gromadzone są tworzenie różnych epok i stylów, począwszy od prac monumentalnych 30-tych ubiegłego wieku i zabytkach socrealizmu do współczesnych awangardowych dzieł. W parku można znaleźć pomnik Lenina, a także najbardziej niezwykłe rzeźby i nowoczesnej ery Związku Radzieckiego. W sumie, park ma ponad 800 rzeźb! „Muzeon” – nie jest zwykłym muzeum: nie wykazuje ukryte pod szkłem i otoczony przez strażników, nie istnieją żadne ścisłe opiekunów. „Muzeon” jest bez wątpienia zwycięzcą w kategorii o nazwie „parków w centrum miasta, gdzie można chodzić.” Spacerując po placu, można zobaczyć rzeźby, ustawione wzdłuż alejek lub bezpośrednio na trawniku. Dlatego można je bezpiecznie podejść, dotknąć, zrobić zdjęcia, można nawet usiąść lub położyć się. Wizyty „Muzeon” – to świetna okazja, aby dosłownie dotknąć piękne.

Garden "Hermitage"

Parki w centrum miasta, gdzie można być blisko natury, przyciągają coraz więcej uwagi. Garden „Hermitage” – ulubionym miejscem wypoczynku zarówno Moskali i gości miasta. Spośród wielu parkach obywateli moskiewskich wybrać dokładnie to i wyjdzie na liczbę ulicznych wagonów. I to pomimo faktu, że wiele innych parków może zaoferować bardziej interesujące, zróżnicowane rozrywki i usług. Dlaczego ogród „Hermitage” jest tak atrakcyjna? Jest możliwe, aby uciec od miasta, hałasu i gazów spalinowych, oddychać świeżym powietrzem, spacer wokół parkowych alejek. Mieszkańcy wielkiego miasta tutaj można cieszyć się spokojem i harmonią natury, wsłuchać się w siebie, do swoich myśli i uczuć. Ponadto ogród „Hermitage” regularnie organizuje różne imprezy kulturalne, a trzy teatry działają na jego terytorium. Zaledwie sto lat temu to miejsce było regularne nieużytki, ale dzisiaj ogród cieszy wzrok zieleni – prawdziwe oazy w betonowej dżungli.

Park Kultury "Krasnaja Presnya"

Parki w centrum miasta, tuż obok stacji metra nie jest niczym niezwykłym. „Krasnaja Presnya” – plac, otoczony nowoczesnych wieżowców, w samym sercu stolicy. Wspaniały zabytek sztuki krajobrazu otworzyć dla publiczności codziennie. Tutaj można spacerować wzdłuż malowniczych uliczek i zobaczyć unikalne kanały z pięknych mostów, które są nietknięte przez większość Aleksandra Sergeevicha Puszkina. Po wizycie w parku, można nie tylko odpocząć, ale również poczuć oddech historii, który jest nasycony dosłownie wszystkiego.

Trochę historii

W XVIII-wiecznym dworku znajduje Princes Gagarin, ma swoją nazwę od strumień płynął w pobliżu Studenec, woda słynie z właściwości leczniczych. Gagarin zbudowano studnię, w której każdy mógł ugasić pragnienie. W XIX wieku nowy właściciel pałacu – Arsenij Zakrevskii spędził rekonstrukcję terytorium sąsiedniego. Pod kierownictwem Domenico Gilardi – genialnego architekta i innowatora swego czasu – dwór nabył nową twarz i zaczął wyglądać, według jego współczesnych, do „absolutnej Wenecji w ogrodach”. W okresie sowieckim, niestety, nieruchomości stracił swój pierwotny wygląd, niektóre z rzeźb i ogrody zostały bezpowrotnie utracone. Obecnie trwają prace nad przywróceniem jej dawnej świetności, a to z pewnością długa i żmudna proces. Obecnie park „Krasnaja Presnya” – idealne miejsce do wypoczynku współczesny. Użytkownicy oczekują wiele nowych i ciekawych rzeczy, nie jest rozrywką dla wszystkich smaków: w parku koncerty, spotkania z artystami, zajęć i festiwalach dziecięcych, prowadzenie kino pod gołym niebem.

Moskwa parków w centrum miasta wita turystów przez cały rok.