205 Shares 2954 views

"Depantol" (maść): instrukcje użytkowania. Przetwarzanie pooperacyjnych ran za pomocą Cream „Depantol”

Lek „Depantol” (maści) charakteryzuje się tym, złożonego środka. Lek jest stosowany zewnętrznie. Dostępne środki w postaci białych mazidła. Substancje czynne zawarte w lekach – chlorheksydyny dwuglikonian i dekspantenol. Obecna ciekła parafina, glikol propylenowy, woda oczyszczona, diwodorofosforan potasu i alkohol cetostearylowy innych dodatkowych związków.

Aktywność farmakologiczna

Lek poprawia odżywianie i regenerację tkanek. Preparat „Depantol” (śmietany) ma działanie przeciwbakteryjne. Mechanizm działania leków opiera się na korzystne właściwości substancji w jej skład. Tak więc, dekspantenolu podczas penetracji ciała przekształca się w kwas pantotenowy. Jest on obecny w koenzymu A i jest zaangażowany w acetylacji, procesów metabolicznych, syntezę porfiryny, glikokortykosteroidy, acetylocholina. Pod wpływem tego związku jest stymulowana przez odzyskiwanie skóry, normalny metabolizm komórek zwiększa współczynnik mitotyczny i wytrzymałość włókien kolagenowych. Istnieje również działanie przeciwzapalne.

Chlorheksydyny należy do kategorii antyseptycznych, antybakteryjnych agentów. Związek wykazuje aktywność wobec większości bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych przedstawicieli mikroflory. W szczególności, należy zauważyć, czułość Pseudomonas, Staphylococcus, Enterococcus, Escherichia coli, Streptococcus. Narażenie na dermatofity i grzybów drożdżopodobnych. Efekt terapeutyczny chloroheksydyny jest utrzymywany w obecności ropy, krwi, komórek i innych organicznych tajemnicy. Dzięki tym właściwościom składników aktywnych lek powierzchnie rany zapewnia ochronę przed wnikaniem zakażenia hamuje podczas procesów zapalnych, a tym samym przyspiesza gojenie.

Co „Depantol” przypisane?

Lek jest wskazany do leczenia ran na zwiększone ryzyko zakażenia. Lek jest zalecany do różnych rodzajów zmian skórnych: otarcia, zarysowania, skaleczenia, zadrapania, pęknięcia. Skuteczny lek na ukąszenia owadów, drapanie, owrzodzeń żylnych, oparzenia. Oznacza „Depantol” (maść) Instrukcja zaleca się do leczenia chirurgicznego polu po interwencji. Oznaczeniami zawierać zainfekowany zapalenie skóry (atopowe zapalenie skóry, jak również), pieluszkowe, owrzodzenia, naruszenia integralności skóry z objawami infekcji u dzieci. Zaleca się używać mazidła zapaleń i pęknięcia na sutki pielęgniarstwa. Lek jest wskazany do leczenia pieluchy skóry.

Reżim dawkowania

Jak wskazano na lek „Depantol” (maści) instrukcje użytkowania, mazidła stosowana w cienką warstwę kilka razy w ciągu dnia. częstotliwość przetwarzania jest ustawiony zgodnie z zeznań biegłego. Karmienie pacjenci powinni być leczeni z sutków po laktacji. Na zainfekowanym obszary skóry u niemowląt lek jest stosowany po zakończeniu procedur wodnych i zmianę bielizny.

Przeciwwskazania i skutki uboczne leków

Lek nie jest zalecany u pacjentów z nietolerancją składników. W trakcie leczenia mogą wystąpić reakcje alergiczne. Wraz ze wzrostem objawów chorobowych, rozpowszechnianie wysypkę na ciele, ogólne pogorszenie konieczności przerwania leczenia. Pamiętaj, aby odwiedzić specjalistę.

Aby uzyskać więcej informacji,

Do leczenia powierzchni rany i innych uszkodzeń skóry muszą być obserwowane, gdy stosowane ostrożnie. Lek nie powinien dostać się do oczu. W takim przypadku należy przypadkowo, natychmiast przepłukać je wodą. Po zapisaniu dyskomfortu, pieczenia lub podrażnienia oczu długi okres powinien skontaktować się z lekarzem. Ciąży i karmiących piersią nie jest zalecane stosowanie długoterminowej mazidła do pokrycia dużych obszarów. W praktyce nie ma zarejestrowane i zgłoszone przypadki przedawkowania. Pogorszenie skóry możliwe w przypadku zbyt długotrwałe leczenie z zastosowaniem leków, stosowanych do dużej powierzchni gleby lub nietolerancji.

Środki przechowywany w ciemnym miejscu, niedostępne dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C. Preparat nadaje się do dwóch lat. Ponadto maści lek jest odprowadzany w postaci czopków, przeznaczone do stosowania dopochwowego. Świece są powoływani na patologii ginekologicznych u kobiet. Eksperci zalecamy przed rozpoczęciem leczenia z adnotacją do czytania. Ponadto pacjent musi umieścić lekarza w popularności predyspozycją do wystąpienia reakcji alergicznych na działanie składnika. Zmniejszając ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku nietolerancji każdego lekarza substancji wybiorą innego, bardziej odpowiedniego lekarstwa. W przypadku braku efektu terapeutycznego nie należy samodzielnie zmienić schemat leczenia – należy dokonać ekspert. Zbyt długi lub częste stosowanie mazidła może powodować zaostrzenie objawów, i w poważnych przypadkach – zanik skóry. Koszt tridtsatigrammovogo leki rury w aptekach – od 160 rubli.

Recenzje medycynie „Depantol” (krem)

Pacjenci i lekarze mają bardzo pozytywny mówić o lekach. Lekarze mówią narzędzi wysokiej wydajności. Pacjenci, którzy mieli kurs terapeutyczny, wskaż wirtualnym braku negatywnych konsekwencji. Lek jest często środek pierwszej pomocy dla zmian skórnych u dzieci. Szczególnie skuteczny lek występuje w leczeniu brodawek sutkowych u karmiących kobiet. Lek pozwala na krótki czas w celu wyeliminowania pęknięć mikro skóra w tych dziedzinach. Ponadto liczne badania wykazały bezpieczeństwo w leczeniu pacjentek w ciąży i małych dzieci, niemowlęta włączone. Jednak pomimo korzyści, lek „Depantol” (krem) nadal ma skutki uboczne. Ale w porównaniu z innymi środkami zewnętrznymi ich liczba jest minimalne. Ze względu na swoje pozytywne właściwości, a także przystępnej cenie, lek jest jednym z najbardziej popularnych środków zewnętrznych, które przyczyniają się do szybkiego odzyskania integralności skóry.