896 Shares 6233 views

Ihtiolovaya maść: Opinie lekarzy, instrukcję obsługi, wskazań i składu

Maści, oparzenia, zapalenie skóry, wrzody i innych stanów patologicznych, musi być obecny w każdym zestawie. Po tym wszystkim, nikt nie jest wolny od coraz przyziemne obrażeń domowych.

Dlaczego trzeba ihtiolovaya maści? Opinie o skuteczności tego narzędzia zostaną przedstawione nieco później.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez zażywanie narkotyków nie tylko w wyżej wymienionych państw, ale także do leczenia hemoroidów, czyraki, pryszcze, a nawet chorób ginekologicznych.

Tak więc, możemy stwierdzić, że preparat jest uniwersalnym narzędziem.

Kompozycję leku i jego opakowania

Które składniki zawiera ihtiolovaya maści? Opinie pacjentów i lekarzy nie dać odpowiedź na to pytanie. Jego można uzyskać tylko z załączoną instrukcją.

Składnik aktywny oznacza to czynności, takich substancji jak ihtammol. Ponadto, zawiera białą wazelinę w proporcji 2: 8 do maści 20% i od 1: 9 do 10%.

Ihtiolovaya maści jest w puszki z tworzywa sztucznego lub rury z aluminium.

Farmakologia miejscowego leku

Niezwykła maść ihtiolovaya? Przeglądu każdego konsumenta na temat tego narzędzia jest subiektywna. takie reakcje nie powinny zatem być zaufany.

Zgodnie z instrukcjami, uważany za lek ma keratoplastyczne, przeciwzapalne, miejscowo znieczulający i antyseptyczne działanie.

Zasada działania

Jak ihtiolovaya maści? Instrukcje, komentarze z ekspertami poinformował, że skuteczność tego leku ze względu na obecność substancji czynnej jako ihtammol.

W bezpośredniego wpływu na skórę i błonę śluzową tego składnika posiada lokalne podrażnienie sensorycznej zamknięcia włókien nerwowych. Stopniowo ustępuje łagodnego podrażnienia zmniejszyć czułość tego ostatniego. W efekcie rozwijać odruchy, które zmieniają odżywianie tkanek.

Należy również zwrócić uwagę, że składnik czynny jest uważany oznacza powoduje denaturację cząsteczek białkowych.

Lek jest wchłaniany przez skórę i błony śluzowe, pozytywny wpływ na miejsca zapalne i warstwy podskórnej (także w połączeniu z alkoholem).

Trzeba też pamiętać, że stosowanie maści promuje przywrócenie przepływu krwi, regulacja tonu naczyń krwionośnych, poprawia metabolizm i poprawić elastyczność skóry.

Działanie przeciwbólowe leku do głębokich warstw tkanki miękkiej przejawia kilka godzin po leczeniu w miejscu objętym chorobą.

Szczególnie maści lecznicze

Jakie są właściwości ihtiolovaya maści? Aplikacja (opinie z tego kremu można zostawić każdy) to narzędzie wspiera następujące efekty:

  • ulgę w bólu i zmniejszyć stan zapalny. Ihtammol może hamować działanie enzymów lipoksygenazy i cyklooksygenazy aktywnie udział w degradacji kwasu arachidonowego. W wyniku takiego oddziaływania wytworzenia związków, które są silnymi mediatora zapalenia, zwalnia się znacznie. Ihtammol również redukuje wytwarzanie prostaglandyn, zmniejszenie natężenia bólu.
  • Przeciwgrzybicze działanie. Grzyby skórne, takie jak geofilny zoofilny i grzybów (Microsporum gypseum i Microsporum canis) wykazują wysoką wrażliwość na ihtammola roztwór 0,2%, natomiast w przypadku zniszczenia kandydozy istotne patogeny formy i grzybicy paznokci z użyciem leków o wyższym stężeniu substancji czynnej.
  • efekt przeciwbakteryjny. Oglądane lek jest bardzo skuteczny wobec bakterii Gram-dodatnich, które w rzeczywistości są głównym i chyba tylko czynniki zakaźne, które manifestują się na skórze. W szczególności, co negatywnie wpływa na aureus ihtammol i Staphylococcus epidermidis i Streptococcus grupy A.

wskazania maść

W jakich warunkach ihtiolovaya maści powołuje? Pozytywna opinia na temat tego narzędzia, często pozostawiają pacjentów, którzy korzystali z tego leku do leczenia chorób skóry, takich jak egzema, róży, oparzenia, czyraki i inne. Ponadto, lek ten jest wykorzystywany do czynnego zapalenia stawów, nerwobólu natury zapalnej i urazowego.

Czy maść ihtiolovaya w ginekologii? Eksperci gości powiedzieć, że lek w kwestii bardzo skutecznie przejawia się nie tylko w ginekologiczne i urologiczne ale praktyki w leczeniu chorób zapalnych narządów miednicy (np gruczołu krokowego, parametritis i zapalenia macicy, zapalenie jajowodów, a także szeregu innych stanów patologicznych).

Nie możemy powiedzieć, że maść ihtiolovaya jest często stosowany w ekspansji hemoroidalnej żyłach. Takie zastosowanie leku ze względu na jego zdolność do eliminacji dolegliwości bólowych i aresztować zapalenie węzłów odkażenia je, przyspiesza naprawę i nabłonka komórek tkanek, promowanie gojenie pęknięć odbytu.

Po nałożeniu leku na hemoroidy zmniejszono swędzenie stymulowany wypływ żylny krążenie krwi jest ulepszony i dyskomfort jest wydalany z odbytu.

Przeciwwskazania do zastosowania czynnika zewnętrznego

W tym preparacie jest praktycznie żadnych przeciwwskazań. Zgodnie z instrukcją ihtiolovaya maść nie powinny być stosowane tylko wtedy, gdy jest reakcja alergiczna na Ichtiol i indywidualnych tolerancji elementów konstrukcyjnych.

dozowanie

Oglądany lek jest stosowany tylko do miejscowego leczenia. Cienka warstwa jest nakładana na skórę, a także redukcji pokrywy z gazą. Wcierać maść nie jest zalecane.

Po realizacji wymaga procedury mycia rąk.

Czas trwania leczenia zależy od lekarza (w zależności od diagnozy klinicznej i chorób). Instrukcja mówi, że dorosły ihtiolovaya maści mogą być stosowane trzy razy dziennie.

Instrukcje i dawkowanie

Jak stosuje ihtiolovaya maść trądzik podskórny? Liczba Lekarze mówią, że leczenie wysypki na twarzy lepiej jest stosować leku w postaci maski. Sposób ten jest odpowiedni dla pacjentów z dużym trądziku.

Leki gruba warstwa nakładana na twarz, unikając obszarów wokół ust i oczu. W tym stanie, maści przechowywane w ciągu dwóch godzin, a następnie usuwany przez warstwę bawełny i wycierania twarzy mleka kosmetycznej.

Po wykonaniu region z procedurą wysypki muszą leczonych kremu lub lotionu, które obejmują kwas salicylowy.

Wykonywanie takiego maski korzystnie co najmniej dwa razy w tygodniu. Ponieważ lek ma nieprzyjemny zapach, należy stosować przed snem.

Stosując konwencjonalne lek pryshchikov z jej wymagane kropka stosowane do zapalnym miejscu i pokryta wacikiem. Pod koniec 120 minuty resztki leku do usunięcia.

Pomaga również pozbyć sprowadza ihtiolovaya maści. Odpowiedzi o tym w związku z tym są zasadniczo pozytywne i zastosowano maść na zmienioną zapalnie żelaza w ilości 2 g i jest umocowany z gazą. Takie przetwarzanie jest przeprowadzane co 10 godzin.

Jak stosować maść ihtiolovaya w praktyce ginekologicznej? W tym przypadku dokładnie gazik jest impregnowana mieszaniną złożoną ze środków raportowania i 10% roztworu glicerolu. Ponadto, podaje się dopochwowo dwa razy dziennie.

Maść hemoroidy Ihtiolovaya (sprzężenie zwrotne na skuteczność środków opisanych poniżej) stosowano w postaci czystej lub w połączeniu z gliceryną.

Gdy pieczenie i ból, należy skonsultować się z lekarzem. potrzebna jest konsultacja ze specjalistą, a w przypadku, gdy dwa tygodnie po rozpoczęciu leczenia i dodatniej dynamiki obserwuje.

skutki uboczne

Ihtiolovaya maść rzadko staje się przyczyną działań niepożądanych. Zdarza się, że na tle jego stosowania u pacjenta może wystąpić wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie i pieczenie.

Ihtiolovaya maść: przegląd konsumentów i ekspertów

Eksperci twierdzą, że ihtiolovaya maść jest wielofunkcyjnym narzędziem. Lek ten jest powszechnie stosowany w wyprysk, ropnie, czyraki, a nawet trądzik.

Wiele z płci pięknej twierdzą, że jest to po prostu niezastąpione narzędzie w walce z niedoskonałościami skóry. To pozwala szybko rozwiązać stan zapalny, dezynfekować dotkniętego obszaru w celu zmniejszenia ilości trądziku i ból, przyspiesza wydalanie krost ropą, usunąć peelingu i zmiękczają skórę zauważalnie.

Jedyną wadą tej maści, według opinii, jest jego zapach.