416 Shares 6063 views

Shrovetide Rzodkiew jako nawóz: sadzenie upraw

Rośliny – sideraty – specjalna grupa przedstawicieli flory różnych rodzin, ale o tych samych właściwościach. Dzięki kompetentnej uprawie są w stanie przywrócić płodność gleby, wzbogacając ją o cenne elementy, nawożąc i rozluźniając. Takie rośliny magiczne obejmują chińską, rzepakową lub naleśnikową rzodkiewkę – rodzimej rodziny cruciferous, która zyskuje popularność wśród krajowych ogrodników. Niniejsza publikacja poświęcona jest tej instalacji.

Spotkaj: rozdrobniona wieprzowina Siderat

Uprawa miodów i pastewnych, często wykorzystywanych jako naturalny nawoz, z powodzeniem rośnie na różnych glebach, korzystniej różniących się od bliźnich poprzez minimalne wymagania i szybki wzrost masy zielonej. Każdy zna swoich najbliższych krewnych: rzodkiewka, rzodkiewka, itp. Olej rzepakowy jest podobny do nich, ale nie tworzy zbioru korzeni, a części nad ziemią daje znacznie więcej.

Rozwój w glebie powoduje, że biomasa rośliny staje się łatwym do strawienia nawozem, wzbogacając go o humus pokarmowy. Pomimo faktu, że zawartość oleju w azocie jest gorsza od syderatowatych roślin strączkowych, jego bezpretensjonalność, zdolność adaptacyjna i zdolność do stłumienia wielu patogenów różnych chorób, w tym nicieni, są zauważane i doceniane przez ogrodników. Ponadto pobieranie składników odżywczych z głębokich warstw przenosi je na górne warstwy, zapobiegając ługowaniu i zwiększaniu płodności terenu. Taka skuteczność osiąga się dzięki silnemu systemowi korzeniowemu. Kultura z powodzeniem toleruje późne zasiew, rozwija się dobrze i rośnie, co jest niezbędne w warunkach niebezpiecznych obszarów uprawnych.

Funkcje widoku

Radish Maslenichna – siderat, roczna roślina zielna, osiągająca wysokość dwóch metrów, ma silne rozgałęzione pędy, pokryte jasnozielonymi liśćmi. Ze względu na szybki wzrost, po 1,5 miesiącu, korzenie i zielona masa rośliny wynosi 7-10 kg / m 2. Należy zauważyć, że według cech jakościowych biomasa kultury przekracza nawet tak uznany nawoz jako nawóz.

Rzodkiew shrovetide jest bezpretensjonalna, zimna i odporna na suszę, higrofilna i odporna na działanie cieni, wykazuje godną pozazdroszczenia konsystencję zbiorów i jest w stanie dostarczyć pełne nasiona w najbardziej klimatycznie złożonych regionach. Ze względu na dużą intensywność wzrostu uprawy rzodkwi są zamykane, hamują wzrost chwastów i szybko tłumią ich opór.

Właściwości kulturowe ochrony roślin i fitosanitarne

Zakład jest znany ze swoich rozluźnień, strukturyzowania, właściwości drenujących. Użycie oliwy z oliwek zwiększa pojemność powietrza i wilgoci gleb i chroni je przed erozją poza sezonem. Dlatego często maslenitsa rzodkiewka na zimę nie jest posiekana. Opóźnia śnieg, zmniejszając stopień zamarzania gleby i przyczynia się do gromadzenia się wilgoci.

Ponadto kultura skutecznie leczy glebę. Stężenie olejków eterycznych we wszystkich częściach rośliny uniemożliwia rozprzestrzenianie się szkodników gruntowych (np. Wireworm) i rozwój chorób grzybowych (skrobia ziemniaczana, rizoctonia), hamuje różne gatunki nicieni, z wyjątkiem buraka. Rozkład biomasy roślinnej poprawia jakość życia korzystnych mikroorganizmów glebowych, co prowadzi do zmniejszenia częstości występowania roślin warzywnych i ogrodowych, a tym samym zwiększenia wydajności.

Uprawa

Ponieważ siderat ogrodników najczęściej wykorzystuje rzodkiewkę, sadząc po zbiorze wczesnych warzyw i upraw wiosennych, a także na uprawach zimowych, odcinając zieloną masę na zimę. Ale wiosną są one często wysiane, a następnie zbierają je do siewu roślin zimowych. Doskonała zdolność adaptacyjna zakładu daje szerokie możliwości jego efektywnego wykorzystania.

Sadzenie Maslenitsa Rzodkiewka – operacja jest prosta, ale niektóre przygotowania będą wymagały. Kultura, ze względu na swoją beztroską słabo toleruje glebę kwasową, są więc najpierw dezoksydowane, wapnowane lub dolomitowe. Uprawa rzodkiewki na glebach sodowo-podzolowych przyniesie dobry efekt przy dodatkowym nawożeniu kompleksem mineralnym.

Przygotowanie gleby

Sadzenie siderata nie wymaga głębokiego kopania terenu, wystarczającej obróbki powierzchniowej kultywatorem lub Fokiną płaską, która zachowuje płodność warstwy wierzchniej gleby i siły plantatora warzyw. Aby uzyskać bogatą uprawę, łóżko jest nawożone preparatem przygotowanym na bazie skutecznych mikroorganizmów ("Shine-1", "Baikal EM-1") oraz nawozów organicznych z komponentem humusowym.

Kiedy posiać marynowaną rzodkiewkę

Krótki okres dojrzewania (50 dni) umożliwia zasiew i zbiorze rośliny 2-3 razy w sezonie. W umiarkowanych szerokościach geograficznych, rzodkiewka oleju jest wysiewana od połowy kwietnia do początku września. Optymalne ziarno jest uważane za kopanie. Głębokość wysiewu wynosi 2-3 cm, przepływ materiału siewnego wynosi 3 gramy na 1 m kw.

Dla wygody, nasiona są mieszane z grubym piaskiem, są rozproszone przez przygotowany obszar i pogniecione lub zagęszczana. Należy pamiętać, że kolejne rośliny uprawne będą powodować mniejsze kiełkowanie, a tym samym nasilenie spożycia nasion.

Po półtora miesiącu, nie czekając na kwitnienie lub na początku, gleba jest wykopana, rozdrabniając pędy łopatą. Zbliżone lub zbyt grube łodygi są najlepiej przewożone do studni. W razie potrzeby powtarza się siew z rzodkiewki z Shrovetide.

Obsługa pokojowa

Wytnij siderat nie później niż początek siewu. W uprawach zimowych odbywa się to na trzy tygodnie przed siewem, ze zdrowiem – dwa tygodnie przed zamarznięciem ziemi. Silna kultura mrozu nie może stać, umiera. Następnie łatwo oczyścić, przycinać nożem nożnym Fokine lub kultywatorem. Wstępne nawadnianie roztworem preparatów torfowo-humowych lub EM przyspiesza proces fermentacji i tworzy korzystne warunki mikrobiologiczne, które promują wzbogacenie i poprawę gleby. Korzystając z sideratów, należy pamiętać, że procesy fermentacji są możliwe tylko przy dobrej hydratacji.