435 Shares 2805 views

Ozdobne króliki: średnia długość życia i warunki przetrzymywania

Pamiętaj: „Króliki – to nie tylko cenne futro …”? Tutaj można od razu dodać, że jest też wiele pozytywnych emocji na widok wspaniałego błotna bryłą żucia trawy w klatce lub skakać po pokoju. Trudno oprzeć swój urok!

Ale, oczywiście, na etapie ustalania zwierzę, właściciel próbuje dowiedzieć się, ile lat mieszka królika. Jak zrobić to długie i szczęśliwe życie?

Króliki: Oczekiwana długość życia w stanie dzikim i w niewoli

Natychmiast należy zauważyć, że zwierzęta żyjące na wolności żyło znacznie mniej niż ich kuzyni ozdobnych. Prawdopodobnie każdy wie dlaczego: walka o przetrwanie, choroby i wysokie ryzyko stania obiad drapieżnika znacznie skrócić swój pobyt na tym świecie.

Nawet zabrać do domu, dzikiego królika tam w niewoli Small – średnio około dwóch lat. Istnieją jednak przypadki, w których takie zwierzaki zadowolić ich właścicieli i znacznie dłużej: do 7-8 lat.

Zwycięzcy wspaniałe puszyste grudki Spieszę uspokoić: średnia długość życia królika, Urodziłem się i wychowałem w domu, nie mniej niż u kotów i psów, z których ludzie mieszkali obok siebie, a mianowicie od 7 do 13 lat.

Oczywiste jest, że liczby te nie twierdzi się, że wartości bezwzględne. Wynoszą one w dużych, jak iw mniejszych. To wszystko zależy od rasy, diety i zdrowia zwierzęcia.

Różnych ras mają własne wskaźniki. Spójrzmy na nich.

królików

Te okruchy są bardzo wygodne dla hodowli domowej. Są bardzo czysto (można trenować w użyciu żwirek), przyzwyczajony do swojego pseudonimu i dobrze rozpoznawane gospodarza. Widząc go i słysząc jego imię, trochę sprytny są podnoszone na tylnych łapach, by powitać przybysza.

W przypadku dobrej opieki długość życia od królików wynosi od 8 do 12 lat. Odkryli, wśród nich i stulatków, który zmarł w wieku 18 lat.

Jednak monitorowanie krajowych hodowców, wiele osób pracujących z karłowatość matrycy genu w wieku pięciu lat. Oczywiście, jest to spowodowane producenta silniejsze potomstwo korpusu ciernego jest.

zwisłouche króliki

Ze względu na charakter postaci, które są zwisłouche króliki, średnia długość życia mają znacznie większy niż w przypadku osób z uszami stoi prosto. Są bardziej odporne na stres system nerwowy, a więc serce i naczynia krwionośne działać lepiej na nich, co oczywiście wydłuża życie. Te puszyste kulki są nieagresywne, nie uciekając się do zębów, szybko przyzwyczaić się do właściciela i jak się z nim bawić.

Zwisłouche króliki długość życia wynosi 7 do 8 lat.

Co decyduje, ile będzie żył króliki

Czas trwania życia dziecka, które urodziła zależy od kilku ważnych elementów:

  • Dziedziczność (zdrowa mama i tata).
  • Brakiem wrodzonych nieprawidłowości. Na przykład, jeśli błędny ukąszeniu królik jest usuwane z hodowli, ponieważ ta anomalia znacznie osłabia zdrowie, a tym samym długość życia tych osób.
  • Karmienie i utrzymanie. Od królików – to mobilny zwierzęta, muszą stworzyć warunki dla ruchu, zdolność chodzić na zewnątrz komórki. powinny pozwolić psa na co najmniej godzinę dwa razy dziennie po treningu, aby utrzymać prawidłowy stan zdrowia.

Kanadyjskich hodowców, na przykład, zaleca się przedłużyć życie małych zwierząt, aby ich kastrację. To, ich zdaniem, konieczne jest, aby wyeliminować stany zapalne i nowotwory złośliwe układu moczowo-płciowego w zwierząt. Choroby te często wpływają na osoby pięcio- lub sześciobiegową rocznie, znacznie skracając czas ich życia.

Jak utrzymać królika w domu

Pewnymi warunkami żywotność króliki Ushastik zmaksymalizować potrzebne. Po pierwsze, jest to aktualne szczepienia. Po drugie, wygodne komórkowych. Należy pozwolić dziecku wyciągnąć całą długość i stanąć na tylnych łapach. Ponadto, musi być miejsce na dom, w którym nieśmiałe zwierzę może uciec od wszystkich toalety, a także dla szkółek sianem. Dobrze, jeśli w klatce zmieści pudełka z piaskiem do kopania, ponieważ jest to jeden z naturalnych potrzeb zwierzęcia.

Paleta w takiej komórce musi być z tworzywa sztucznego. Nie zapomnij podać Piły PET.

Warunki korzystania z opieki dla królika dekoracyjnego

Króliki, które mają średnią długość życia, mówimy dzisiaj można zadowolić długo jeśli właściciele będą trzymać się podstawowych zasad utrzymania jego Marvel:

  • Unikać przy umieszczaniu komórki z przeciągami królika, a także miejsc, w pobliżu urządzeń grzewczych.
  • Utrzymać psa z dala od telewizora. Dziecko – bardzo bojaźliwe stworzenie, stres i skraca życie.
  • Zabierz swoje zwierzę na ręce bardzo starannie: w każdym przypadku – uszy.
  • Nie myć go, chyba że jest to absolutnie konieczne!
  • Dołącz menu bunny jak surowe warzywa i specjalną suchą karmę, nie zapominając o siano.

I najważniejsze, oczywiście, miłości i uwagi ze strony właściciela. Życie naszych czworonogów zależą opiekę nad nimi!