324 Shares 7836 views

nutans Allium – sadzić koniecznością!

Allium nutans – wieloletnia roślina pikantne, odnosząc się do rodziny cebuli. Niezwykła nazwa była dla obfitym wydzielaniem śluzu, który występuje, gdy liście pęknięty. On jest znany pod różnymi nazwami (łac.) Opadanie, mangyr, żelaziste, nutans Allium. W dzikiej formie znajduje się w Ałtaju, Azji Środkowej, Syberii. Uprawianych w ogrodach przydomowych, niestety, często.

nutans Allium porównaniu z mniej ostrą żarówki, ma przyjemny smak, zapach lekko czosnek. Zawiera duże ilości żelaza, karotenu, witaminy C i B1. Ponadto, ma kwasy organiczne i cukry. Może być stosowany do leczenia beri-beri i anemii. Bardzo przydatny w surowej postaci, zwłaszcza osób starszych i dzieci.

Roślina ta płaskie ciemnych i jasnych zielonych wąskimi liśćmi o długości 25 cm i były soczyste. Macierzystych jest rozwinięty kłącza, na których koło o średnicy około 27 cm są ustawione fałszywych żarówek. To zaczyna się rozwijać w połowie kwietnia Allium nutans. Zdjęcie dobrze pokazuje jego rozgałęzienia. Latem można dokonać do 5 odcięcia bez poświęcania wzrostu.

nutans Allium kwitnie drugi, co najmniej do trzeciego roku życia, rzucając strzałę z kwiatostanu parasol bzu lub jasnoróżowych małych kwiatów. Kwiaty są ujawniane stopniowo, nasiona dojrzewają niedźwięczny.

Roślina jest odporna na mróz i zimno, nawet na północy, on Nechernozemie praktycznie zamiera. Allium nutans, uprawa których jest łatwy, wymagający jedynie na wilgoć. W przeciwnym razie, to psuje smak liści, stają się gruba błonnik i bez smaku. Mogą rosnąć w różnych glebach, inne niż kwaśne.

Rośliny Allium nutans pożądane czyszczenia części z chwastów oraz wpuszczone organicznych. W jednym miejscu jest to wzrosła do 7 lat. Rozmnażane nasiona roślin jest wspaniałym sposobem, i dzieląc krzewów. Dug krzewów powinny być podzielone na oddzielne żarówki i sadzone bezpośrednio w odpowiednim miejscu. Umieszczenie na grzbiecie sadzonek krzewów i kursywą lepiej, z odległości 25 cm. Nasiona potrzebuje 2 gramów na metr kwadratowy, głębokość osadzenia wynosi około 1 cm.

Jesienny siew niezbędnej do pokrycia filmu. Na wiosnę pod schroniskach filmowych Allium nutans osiągnie dojrzałość na 10 dni wcześniej niż bez nich. W zimie starego zakładu może wydalić zieleni i na parapecie.

Troska o tej rośliny jest kopanie, podlewanie, pielenie. On dobrze reaguje na karmienie różnych nawozów organicznych. W tym przypadku do osiągnięcia dojrzałości towarem tydzień wcześniej i zwiększa się wydajność 10%. Miesiąc przed zamarzaniem Allium nutans jest pożądane do podawania nawozów zawierających fosfor i potas. Przed uśpieniem lepiej jest usunąć liście, żeby nie zakłócać procesu sadzenia wiosną.

Smak jakość tej witaminy produktu pozwala na wykorzystanie go w słodkiej śmietanie lub maśle. Można go dodać, wraz z młodymi cebuli w sałatek i potraw gotowanych różnych, a także być wykorzystywane do produkcji konserw.

Allium nutans – mało wymagająca roślina, bardzo przydatna, smaczne i bardzo dekoracyjne. To jest po prostu konieczne, aby umieścić w ogrodzie.