318 Shares 6832 views

Wykluciu piskląt w inkubatorze w domu

Rosnące kury to lukratywny biznes, który nie wymaga dużo czasu i wysiłku, jeśli masz umiejętności. Wielu rolników użyć metody inkubacji. Wykluciu piskląt ma swoje własne parametry, które zostaną omówione dalej.

odpowiednia skała

Inkubator można uprawiać wiele mięsa kurcząt i jaj ras. Najbardziej popularne wśród rolników są następujące:

 1. Kurczaki Brama.
 2. COBB-500.
 3. Szary kreatora.
 4. Kuczyński żółty piskląt.

nie powinny być uprawiane w domu rasy Lohmann Brown. Procedura wycofania tego ptaka jest trudne.

Lohmann Brown

Wyklutych piskląt nie może dziedziczyć cechy rodziców. Wynika to z funkcji wyboru rasy. Podczas tworzenia właściwych warunków dotyczących treści zachowają tylko niektóre z cech.

Hodować kurczaki popytu w Rosji, jak zakorzeniła się w kraju. Do hodowli ptaków mają tendencję do kupowania pisklęta lub jaja wylęgowe sprzedane w drobiu genetycznej.

COBB-500

Popyt kurczaki tego rodzaju, ze względu na ich wskaźnik przeżycia wynosi 97%. Te kury mają żółtą skórę, a także zyskują szybko na wadze. Rolnicy uboju ptaka, kiedy jej wiek wynosi 1 miesiąc. Wykluciu piskląt tego gatunku odbywa się przez standardowe procedury opisane w tym artykule.

inkubator

Wykluciu piskląt jest możliwe tylko wówczas, gdy jakość inkubatorze. Maszyna jest kura wymiana, ważne jest, że istnieją korzystne warunki do wylęgu kurcząt w domu. W inkubatorze:

 • Temperatura i wilgotność powinna być stabilne;
 • To musi być poparte pewnym trybie;
 • musi występować permutacji lub mechanizm obrotowy tac.

Automaty są drogie, ale są one znacznie łatwiej pracować. Jest mechaniczny i self-made urządzenie. Każda jednostka ma swój własny pracę.

Wybór jaj

Musisz wybrać odpowiedni jaja, które wylęgają zdrowych piskląt. Ważne jest, aby upewnić się, że pochodzą one od zdrowego kurczaka. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące zasady:

 1. Zapach nie powinno być.
 2. Optymalna waga – 50-60,
 3. Idealny kształt.
 4. Jajko powinno być rozebrane wynosi nie więcej niż tydzień temu.
 5. Brak uszkodzeń.

Mycia i czyszczenia jaj nie powinno być, bo tak uszkodzony mikroflora powłoki. Sprawdzić je pod kątem zgodności z pomocą urządzeń radiologicznych – świecowania. Dzięki niemu będzie sprawdzić, czy żółtko jest poduszka powietrzna. Żółtko jest w środku lub w pobliżu tępych krawędzi. Worek powietrzny znajduje się w tępym końcu. Nie należy wybrać żółtka, który znajduje się blisko zbiornika lub objętości poduszki powietrznej mniej łyżeczka.

Ze względu Świecowanie podczas selekcji i hodowli jest możliwe określenie patologii płodu:

 • wskazuje na obecność bakterii plamami;
 • brak przejrzystości potwierdza obecność bakterii gnilnych;
 • prisushka być prisyhanii muszli i dostępność gryzący zapach;
 • Patologia daje plam z krwi;
 • Krasyuk potwierdza obecność jednorodnej strukturze pomarańczowy;
 • w razie uszkodzenia powłoki podskorlupnoy podczas radiologicznych tech będzie zauważalne.

Zakładki procedura jaja

Pisklęta wylęgowych odbywać się bez komplikacji, jeśli trzymać odpowiednio przeszkoleni. Przed złożeniem jaj należy umieścić w ciepłym pomieszczeniu. Temperatura jaja powinna wynosić 25 stopni. Inkubator w ramach przygotowań do znoszenia jaj powinny być czyste, oczyszczone. Pożądane jest, aby wstępną inkubację z trybu testowego. Przed ułożeniem temperatura powinna wynosić 36 stopni.

Jaja są umieszczone tępego skończyć. Jeśli automatyczne urządzenie, nie jest konieczne sterowanie pochylenia miski, temperatury i wilgotności. Z zastosowaniem urządzenia mechanicznego do monitorowania tych właściwości musi być bardzo ostrożny. Jest wykonywana i poziomej jaj r, a następnie tace musi być obrócony o 180 stopni. Prowadzenia kartę najlepiej wieczorem. konieczne jest ustalenie podłoża po 4 godzinach i kiedy odbędzie się 4:00 – małe. Wtedy potomstwo będzie jednolita.

inkubacja

Czas wylęgania wynosi 21 dni. Podczas pierwszej fazy (7 dni) istnieją ważne narządy. W ciągu pierwszych 3 dni wystarczającą do utrzymania temperatury 37,8-38 ° i wilgotności – 65-70%. Z 4 dni spada do 37,5 i 55. Jeżeli nie ma automatycznego przewrotu, konieczne jest, aby przewieźć go do 3 razy dziennie w tym samym okresie.

W czasie drugiej fazy (8 do 11 dni), tworzenie szkieletu, łap dziobów. Odpowiednia temperatura – 37,6-37,8 ° i wilgotności – 35-45%. Rzut jest taka sama jak w poprzednim kroku.

Wraz z pojawieniem się trzeci etap (12 dni) zarodek się kłaczki i pazury w warstwie rogowej naskórka. Odpowiednia temperatura – 37,2-37,5 ° i wilgotności – większe niż 70%. Odpowiednie warunki są tworzone przez fanów. Kurczaki trzeba sprawdzić na prześwietlania. Powinien być widoczny układ krążenia. 19-20 dni kolej na jajach, pozostawiając przestrzeń, to nie potrzebuję tego.

Jak to wylęgu piskląt? Młode rozdarcia poduszki powietrznej, a następnie powłoki. uchwycić one powietrze, wyemituje pisk. Wtedy otworzył swoje gniazda. Ptaki są zwolnione z jaj. Kurczęta po wykluciu są umieszczane pod kura lub w nasadka. Dzieje się tak, wylęgu piskląt w inkubatorze.

pisklęta inspekcyjne

ras jajek należy sprawdzać już po 6 godzinach, i mięsa przez 10. kurcząt mają następujące właściwości:

 • Zamknięcie z pępowiną, brak krwi;
 • połysk i miękkość;
 • Brak oczy mętności;
 • stały dziób;
 • skrzydła przylegające do tułowia;
 • aktywność, reakcja na hałas.

Jeśli ważne jest, aby znać płeć ptaka, można użyć prostej metody:

 1. Przy podejmowaniu pisklę z tyłu szyi i nóg mężczyzn powiesić cicho i kurczaki podniesiony wypustki lub wyciągnij głowę.
 2. Podczas inkubacji pierwszy pojawiają się kurczaki.
 3. W kurczaka, przemienności długich piór z krótkim i koguta – wszystko jedno.

Można określić płeć jajka:

 • Obecność stłuczki i pierścienie podczas próbkowania wskazuje koguta wylęgu.
 • Kiedy świecowania prześwietlania mieć mężczyzna poduszka powietrzna jest w środku.

pielęgnacja

Po wykluciu pisklęta muszą uważnie monitorować ich stan, zwłaszcza w pierwszym tygodniu życia. Kilka dni pisklęta zawarta w pudełku.

W ciągu tygodnia, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad:

 1. Jest to konieczne, aby zapewnić pokrycie okrągły zegar.
 2. Temperatura wynosi 30 stopni, a po upływie 5 dni, może być zmniejszona do 28.
 3. Opakowanie powinno być utrzymywane w czystości. Na dole trzeba położyć papier lub miękkiego materiału, które powinny być zmieniane codziennie. Po 5 dniach, pisklęta należy przełożyć w komórkach, w których oczka siatki i podłoga komety tarczy.
 4. Siedzenia około 30 ptaków na 1 tys. m – tak pisklęta będą bardziej komfortowe. Zwiększenie przestrzeni wymagane 4 tygodnie.
 5. Karmienie prowadzi się przez 12 godzin. Pierwszy posiłek powinien być kasza kukurydziana. Następnie można dać i inna żywność – kasza manna, płatki pszenicy i produktów mlecznych. Z 3 dni należy podać zielona. Trawy powinny być przetwarzane z wrzącej wody, kruszone, miesza się z płatków zbożowych. Karmienia przez 7 dni przez 3 godziny.
 6. Woda do picia powinna być zawsze czysta. W ciągu pierwszych godzin, otrzymując roztwór glukozy, i drugi dzień – kwaśny.

Przestrzegając tych prostych zasad urodzą się zdrowe pisklęta. Ważne jest, aby przeprowadzić wszystkie etapy wychowywania piskląt, gdyż tylko wtedy będą zdrowe. Kurczaki są odpowiednie dla mięsa i jaj. ptaki rosnące w inkubatorze przyniesie większe dochody, jeśli zajęte materii skutecznie.