350 Shares 6674 views

Perspektywy ogórka "Herman"

Ogórki to lianat roczne rośliny należące do rodziny dyni. Pochodzenie jest indyjskie, dlatego są lekkie, wilgotne i termofilne. Obecnie hodowcy i amatorzy wywodzą wiele odmian i hybryd, różniących się wieloma parametrami.


Ogórek "Herman" to holenderska hodowla hybrydowa, która jest w dużym zapotrzebowaniu wśród klientów. Jego owoce są bardzo smaczne, mają cylindryczny kształt, bogaty kolor szmaragdowy z lekką białą powłoką, gęstą konsystencją bez otępienia, dużymi tuberknięciami na skórze. Gorzkość w nich jest zupełnie nieobecna. Można używać świeżego i konserwowego ogórka "Herman".

Ich opis z punktu widzenia rolnika lub rezydenta letniego: wysokowydajny, wczesno dojrzewający, partenokarpiczny (nie wymagają zapylaczy), tworzący się w węźle 5, rzadziej 6 owoców. Odżywianie zaczyna się 40 dnia. Rośliny rozwijają się silnie, odporne na wiele chorób.

Ogórek "Herman" może być uprawiany w sadzonkach i sadzonkach. W drugim przypadku czas siewu zależy od nagrzania gleby. Z reguły konieczna jest temperatura gleby niezbędna do kiełkowania nasion do końca maja. Zbyt głębokie nasienie nasion w glebie nie następuje, wystarczy 1,5 cm.

W celu określenia daty siewu nasiennego na sadzonki, należy spodziewać się około 25 dni od przewidywanego czasu sadzenia w szklarni (otwartej ziemi). Nasiona poddane obróbce nie muszą być ubrane, a zaleca się trzymać nieprzetworzoną pół godziny w roztworze "Phytosporin" przygotowanym zgodnie z instrukcjami.

W zbiorniku siewnym należy wykonać otwory odwadniające, a na pół napełnić je odkażonymi glebami (zakupione do sadzonek lub gotować samodzielnie) i rozlać wodą. Pożądane jest uprawianie każdej rośliny bezpośrednio w osobnym naczyniu, aby nie uszkodzić korzeni podczas przeszczepu. Nasiona ogórków "Herman" pogłębiają o 1 cm, przykryj przezroczystą folię lub szkło. Umieść plony w ciepłym pomieszczeniu.

Kiełkowanie nasion następuje szybko, około 4 dnia. Za kilka dni trzeba obniżyć temperaturę do 18 ° C, tak aby sadzonka nie rozciągała się. Wraz ze wzrostem roślin w pojemniku należy dodać do tej samej gleby co gleba, pogłębiając młode rośliny wzdłuż liścieni. Dzięki tej przyjęcie powstają dodatkowe korzenie. Zraszanie sadzonek powinno być rozsądne, stagnacja wody jest nie do przyjęcia.

Do czasu lądowania w szklarni (otwartej ziemi) łóżka powinny być przygotowane, dobrze nawożone. Do tego czasu ogórek "Herman" będzie miał 4 prawdziwe liście, a może pierwsze anteny. Jest to pożądane, by rosnąć w wersji pionowej: liście i owoce nie dotykają gleby, będą lepiej oświetlone przez promienie słoneczne, przycinanie jest przyjemniejsze i łatwiejsze.

Dbanie o ogórki jest regularne podlewanie, a pod korzeniem, ale tak, aby woda nie spadała na łodygi. Gleba jest lepiej zakrywać, ponieważ rozluźnienie nie jest pożądane ze względu na powierzchowny system korzeniowy roślin. Wszelkie przesunięcia w glebie zniszczą włosy ssące korzeni, których nie da się przywrócić, a wzrost nowych wymaga czasu. Nie należy wyrywać chwastów z korzeniami, najlepiej okresowo je wycinać na poziomie gleby.

Woda koniecznie z ciepłą wodą (zimne korzenie nie są wchłaniane, ponadto wzrost roślin jest zawieszony). Potrzebne są dodatkowe nawozy organiczne i mineralne. Kształtowanie i zgniatanie nie jest wymagane. Aby zawsze mieć porządne zbiory, posadzić ogórek "Herman". Ci, którzy już przetestowali ten hybryd, reagują tylko pozytywnie i odmawiają odmowy.