685 Shares 955 views

Rodzaje pszenicy i ich znaczenia

Pszenica jest wśród zbóż. Pod tą nazwą zgromadzi około 15 gatunków różnią się od siebie różnych elementów: zboża, kwiaty, struktury ucha. Aby zrozumieć, jakie rodzaje pszenicy, nie powinno zbadać klasyfikację biologiczną roślin tego rodzaju. Pomoże to zrozumieć dlaczego podziału dokonano dokładnie tak, jak to było robione, i zidentyfikować kluczowe cechy wyróżniające każdy z odpowiednich gatunków.

Najczęstszą

Najczęstszymi podgatunek odmian pszenicy są miękkie. Łacińska je poprawnie nazywa Triticum vulgare. Odróżnić każdorazowej rośliny należące do tych gatunków można badać strukturę ucha. Jest to stosunkowo wiotkie, kil nie mają wagi, dzięki której ziarno jest zamknięty tylko częściowo.

Gatunków i odmian pszenicy miękkiej odmian samodzielnie, koncentrując się na obecności kręgosłupa: jakiś obecnej, inni nie. W tym przypadku, dla wszystkich tych gatunków, których kręgosłup jest (w przypadku miękkiej pszenicy), znamienny tym kierunku kłosków bocznych uniwersalnych. Już wygląd uprawy pszenicy w dziedzinie, bez specjalnego studium pomaga zidentyfikować rośliny należącej do wyrostków kolczystych, brody odmian miękkich.

Ma to rodzaj pszenicy 4 cechy szczególne: to odcień odmiany zbóż, ich kształtu, tekstury i łodygi. Zakład zazwyczaj nie posiada rdzeń trzonka i farbowanie ziarno jest dość zróżnicowane: niektóre pola Spikes czerwonawy blask, i inne – całkiem biały. Ziaren zazwyczaj okrągłe, owalne. W odniesieniu do spójności, a następnie konkretne rośliny, może być puszysty, podczas gdy inni szkliste, chociaż głównie na polach pszenicy rosną, którego ziarna – polusteklovidnye.

Co jeszcze zwrócić uwagę?

Miękkie gatunki roślin pszenicy różni brody. Można zauważyć gołym okiem, jeśli studiujesz uważnie ziarna. Broda dość grube, składa się z długich włosów.

Istnieją dwa rodzaje: rodzaj „pszenicy ozimej”, jak również na wiosnę. Uważa się, że w naszym regionie zasadnicze ziarno pochodzi z południowych, zachodnich częściach Azji. Można przypuszczać, że zostały one pierwotnie rósł na północy i wschodzie Afganistanu, w północnych regionach Indii i w terenie górzystym, zajmowane dziś przez Tadżykistan. Ale jak rozwój metod leczenia i przesiedlenia ludzi Kultura występowanie znacznie wzrosła, a dzisiaj nikt rodzaj pszenicy – bez względu na to – trudno sobie wyobrazić osobę spełniającą życie.

I co firma?

Botanika mówi, że są nie tylko miękkie rodzaje pszenicy, ale także stałe. uczeni te znane jako „durum”. Łacińska nazwa rośliny durum gatunku Triticum. Trudno odróżnić różne proste, musimy zbadać tylko ucho. Wszystkie rodzaje pszenicy durum mieć go dość mocno, usztywniane (z nielicznymi wyjątkami) kręgosłupa. gatunek brody znane nauce, ale są rzadkie.

Arista jeden rodzaj pszenicy – hard – wygląda pięknie w tym samym czasie jest przydatna dla samej rośliny. Długo elementy włosy rośnie w górę po ucha, jeśli przesuwać wzdłuż osi. Cheshuinki wymawiane, przy czym ziarna pokryła je i chronić przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Co jeszcze zwrócić uwagę?

Biorąc pod uwagę twardych rodzajów pszenicy, można zauważyć, że są one różne od miękkie łodygi gatunku – nie są puste, ale wypełniona tkanek, zwanego rdzenia. Łodyga nie zawsze jest pełno w całej objętości, często jest tylko górna część.

Inną charakterystyczną cechą – rodzaje pszenicy. Zwykle nasiona durum podłużne, a jeśli tniemy je na pół w poprzek, pokaż kanciasty przekrój. Większość roślin ma szkliste ziarna praktycznie niewidocznej brodą oczu. Że może to być dobry wygląd, wzrost ziarno będzie mieć nie mniej niż pięć razy.

Piękne, smaczne i zdrowe

Stałe formy pszenicy owocują bardzo piękny kolor. Głównie w naszym kraju pielęgnować takie odmiany, których ziarna są dojrzałe bursztyn. W innych państwach, wspólnych odmian ziarna, dając czerwony odcień.

Przeważnie stałe rodzaje pszenicy – wiosna. upraw zimowych mogą być uprawiane na Kaukazie Południowym. To zależy od klimatu: jest dość łagodny zimna pora roku, więc wybrani gatunki mogą przetrwać. Na przykład, jest przyjęte maciory klasy „appulikum”.

Angielka „turgidum”

Jest jeden szczególny rodzaj pszenicy, która po łacinie nazywa Tritikum turgidum. Ale wśród zwykłych ludzi jest znany jako angielski. Ucho tego typu instalacji jest bardzo podobne do twardych odmiany, jak kręgosłup jest długa, oznakowane, a kolec gęsty, w kontekście dawania kwadrat lub koło. Dość charakterystyczny i nasiona tego gatunku, kil łuszcząca natychmiast przyciąga wzrok.

Jednak brytyjski pszenica postanowił przeznaczyć specjalną grupę. W szczególności, jest on oparty na tym, że w przypadku odmian typowych nie tylko klasyczny wygląd ucha, ale również rozgałęziony. Często pędy rosną znacząco, a wypełnione specjalną tkaniną. kształt ziarna – owalu, koła są podobne, w strukturze, w przeciwieństwie do durum przeważają mączny, polusteklovidnye. Można posadzić pszenicę wiosną tego roku, ale może być, i jako kultura zimowym.

Polski „Polonicum”

Polonicum – to taki rodzaj pszenicy, której ucho, jak żyto – wąski, wysoki, bogaty skoki kręgosłupa. Często roślin, znany jako „żyta giant”. Jednocześnie, charakterystyczną cechą odmiany – „papier” konsystencja Wagi ucho. Pomimo podobieństw z żyta, pszenicy wciąż przypomina struktury stępki i owsa – to jest bardzo małe, aby zobaczyć bez zwiększania prawie niemożliwe.

Kiedy ten rodzaj zboża zaczyna ucho, pole wypełnione bursztynem złoto, ale nieco ciemniejsze niż innych kolegów. Polska pszenica może być uprawiana tylko jako upraw letnich. W Rosji, jest uprawiana w wielu regionach w pobliżu Kaukazu i Syberii, ale plantacje są małe.

pszenica karłowata

W języku łacińskim, gatunek ten jest nazywany Tritikum Compactum. Nazwa nie została podana przez przypadek, ponieważ roślina ma małe uszy. Spójrz na nich – i wydaje się, jak gdyby one dokręcone. Istnieje bogata kręgosłupa, a to pozbawione gatunków. Korzystnie karzeł pszenica uprawiana jako kultura zimowym.

Ziarno podobny do tego, który daje miękkie odmiany, ale w mniejszym rozmiarze. dla przemysłu ziarna w jakości znikomej karłowatej pszenicy, które miały wpływ na występowanie tego typu i ich zastosowania. Odmian rosną na polach amerykańskich, azjatyckich. W Rosji są uprawiane w górzystych obszarach Kaukazu. Sporo karłowatych odmian wyhodowanych w republikach Azji Środkowej.

Nauka udowodniła

Pszenica znane ludzkości od starożytności, więc ludzie zaczęli uczyć się go na tyle wcześnie. Pozwoliło to nasze dni, aby zebrać ogromną bazę danych, w jaki sposób rozwijać, rosnąć, owoce i wszelkiego rodzaju odmian pszenicy. Jeden rodzaj pszenicy – orkisz – nawet śpiewał w słynnej rosyjskiej baśni, które do dziś w wielu szkołach dzieci uczą się na pamięć przynajmniej fragmentów.

Pszenica przyciągnęła uwagę hodowców oraz w epoce Związku Radzieckiego. To wtedy w stanie oficjalnie stwierdzić, że pszenica sadzenia są modyfikowane w czasie. Pod wpływem warunków środowiskowych roślina jest mutuje z jednego gatunku do drugiego stopniowo. To, jak się okazało trudno doprowadzić miękkich odmian pszenicy. Ponadto udane doświadczenia są uważane przetłumaczony między zimą i wiosną formach iz powrotem.

Orkisz: co mam na myśli?

Ponieważ rozmawialiśmy o starych rosyjskich bajek ludowych, które są skierowane do dań głównych i produktów kuchennych, tradycyjnym starym czasie, konieczne jest, aby wspomnieć, i to jest jeden z gatunków pszenicy – orkisz. Charakterystyczną cechą tej kategorii są wykrywane przy szlifowaniu, gdy pręt ucha, w przeciwieństwie do niniejszego pszenicy została uszkodzona i dzieli się na części. Poszczególne ziarna, przed ukrywanie w kolorowego filmu, są uwalniane z warstwy oporowej i wypadają, co umożliwia ich dalsze przetwarzanie.

Tak powszechne w przeszłości produktu obecnie utraciła dawną popularność. Orkisz dość aktywnie uprawiany w Czuwaska Baszkirii, Tatarstanu i kilku przyległych obszarów, ale to nie jest porównywalna z wcześniejszych tomów produkowanych przez kraj. Emmer docenione przez to, że folia w wiatru chroni ziarno Sukhovo nie oszczędzając inne gatunki zbóż. W tym samym czasie, wskaźniki jakości ziarna jest bardzo niska. Orkisz nadaje się do produkcji rozdrobnionych zbóż. Nawiasem mówiąc, jak widzieliście w krzyżówki pytanie „rodzaj pszenicy, 7 liter?” I tu jest proszony o orkiszu, a raczej na jednej z jego odmian. Co? Przeczytaj o tym dalej.

Co się rozwijać?

Pszenica, znana współczesnej botaniki, głównie dwie formy – zima, wiosna. Jednak są tacy, których udostępnić tylko jeden gatunek. Oprócz rozdzielenia tych dwóch opcji występuje rodzaju podziału. One istnieją, hodowla, gospodarstwo. Jeśli wziąć jakieś charakterystyczne dla niego i odkrywania różnorodności, można zauważyć: botanicznych cechy są podobne, tak że różnice i nie można znaleźć.

Jednocześnie, istnieje różnica pod względem wydajności i pędu przez jak łatwo roślina podatna na zakażenie grzybami. Cechy wyróżniające będzie okres trwania od siewu do usuwania zbiorów, jakość wyświetlanego przez przetwórstwa zboża i pieczenia gotowego produktu. Przy rozważaniu typy zimowe są oceniane na ich odporność na zimno. Ale na wiosnę będzie kluczowym wskaźnikiem zdolności do przetrwania w suszy.

Hodowcy droga!

Więc hodowcy mogą skutecznie pracować dla nich wyposażone w specjalne stacje. Zoptymalizowane warunki do tego można wyprowadzić tak zwane odmiany hodowlane. Osiągnięcia tego celu jest zazwyczaj przez odmian przejściach. Niekoniecznie wywnioskować coś z tymi dwoma rodzajami roślin, można spróbować stworzyć hybrydę dwóch różnych. Nauka znany udanych przypadków przekraczania pszenicy z żytem i perzu. Ponadto hodowcy wybranych odmian roślin i indywidualne – masa lub indywidualnie.

Nowoczesne hodowcy nadal pracują na podstawie teorii rozwiniętej w sowieckiej ery słynnego naukowca Miczurin. Wyniki są zaskakująco dobre: Odmiany te zostały uzyskane, które są odporne na działanie negatywnych czynników, w tym samym czasie dać wielkie żniwo i nie jest szczególnie wymagających warunkach. Szczególnie wyróżnił się w pracy z pszenicy, akademik Łysenko, który udowodnił, że z prawej ekspozycji do zakładu w pewnych odstępach czasu, można zmienić istotę pszenicy. Oznacza to, że zima może być wiosna, a jeśli to konieczne, aby przeciwny transformacji.

nie mogą być zawyżone!

Trudno sobie wyobrazić nasze życie bez pieczywa. Teraz nie jest to sobie wyobrazić, w jaki sposób ci ludzie domyślić, że ziarno może być przetworzone i przygotowane jedzenie z niego, ale ostatecznie to właśnie ta hipoteza stała się kultura jedzenia stojący na planecie. Co mogę powiedzieć, z wyjątkiem żywności wpływa? Dziś pszenica wspomniano wszędzie – w książki, filmy, zdjęcia z nią, przedstawionych na obrazach wspomnianych w pieśni i wierszy. Nawiasem mówiąc, czy wiesz odpowiedź na pytanie o klasycznym krzyżówka „rodzaj pszenicy 7 liter?” Prawidłowa wersja – „pisane”.

W świecie pszenica może być słusznie uważany za najważniejszych upraw. Jest on używany do produkcji mąki, kasz, a to daje nam mąkę, cukierniczych specjałów i obfite makaron. Wódka, piwo – wszystko odbywa się na pszenicy.

Ty – co jesz

Slogan z wielu objawień w ostatnich latach stał się nudny, a nie odzwierciedla rzeczywistej istoty, ale brzmi ładnie, nie zabrać. W każdym razie, nie będzie to zbędny wiedzieć, co jemy – przynajmniej wybrać dla siebie najlepszą. A co jest najlepsze ze świata pszenicy? W ostatnich latach popularne media rozpoczęły prawdziwą histeria durum. Z nich zrobić absolutnie wszystko, a im większa napisać na opakowaniu klasy, droższe to zajmie nabywcy. Ale dlaczego stałe typy były „na fali”?

Odmiany stałe są bogate w białka, karotenoidów. Ten ostatni jest wyjaśnione odcień ziarna i mąki jest z nich – ma kremowy kolor. W samym bardzo szorstkiej mąki, ze względu na twardość surowcu. Jest to jeden z czynników, który pozwala mówić o wysokiej jakości glutenu, dzięki któremu ciasto uzyskuje elastyczność. Taki surowiec niezbędny do wytwarzania wysokiej jakości makaronów, grysik i wielu innych produktów spożywczych. Zazwyczaj produkty opakowaniowe wykonane z pszenicy durum można nazwać naprowadzania „durum», «di grano duro».

A jeśli miękki?

Przy takich stężeniach białka pszenicy nie jest tak wysoka, że ma wpływ na jakość końcowego produktu. ziarna skrobi są mielone na mąkę są duże, a ona jest biały, mały, rozpadające się. Surowce te powinny być stosowane w produkcji różnych herbatników i smaczne tworów cukierniczych. Miękki mąka jest niezbędna, jeśli przygotuje ciasta, torty.

Gluten: o co chodzi?

Słowo na ustach, ale to może być wyjaśnione, nie każdy człowiek na ulicy. Więc co to jest? W normalnych warunkach ma gluadin pszenicy, glutenu. To dlatego, że z nich i tworzy gluten. Białko ma konkretnych wskaźników jakościowych, które mają znaczenie dla ludzi. Dla niego mąki wybrany do konkretnych celów. Przy zetknięciu z wodą, jakość glutenu określa, czy w wyniku elastyczna.

Sporo wie o alergii na gluten. Nie jest to zaskakujące, rzeczywistość jest taka, że białko nie każdy organizm ludzki może sobie z tym poradzić. W ostatnich latach przypadki nietolerancji glutenu są coraz ustalona. Zaleca się, że gluten dostał się do jedzenia, które karmione dzieci – u małych dzieci przewodu pokarmowego jest zbyt słaby, aby uporać się z białka. Zazwyczaj, gluten jest dodawana do innej żywności lub po 8 miesiącu, często – dużo później. Tak, kasza manna, tak ukochany przez wielu z jego dzieciństwa, w wieku około jednego roku nie można jeść.

kasza

pszenica durum jest stosowany w większości przypadków do produkcji grys. Ziarna miele się dość duże, obróbkę usuwania wszystkich zarodków powłoki. Zwyczajowo rozróżnić różne rodzaje pokoi, pszenicę. Podział jest oparta na metodzie przetwarzania, kryterium ziaren:

  • wielkość;
  • forma.

Najbardziej powszechne w handlu przedstawiony jasnożółty pszenicy. Kolor ten wynika z faktu, iż produkt jest wytworzony z pszenicy jarej. Ale można znaleźć i posiadające wiele mniej apetyczny odcień szaro. Kolor oznacza, że uprawa pszenicy ozimej został zabrany do jego produkcji.

Wszelkie pszenicy durum – magazyn białka, a wykonane z niego pozwala natychmiast i trwale naładować energię żywności. Takie dania są wysoko cenione przez tych, którzy mają aktywne życie, poruszając wiele, pracując za ciężką pracę. U dorosłych nie cierpiących na nietolerancję glutenu, jedzenie z pszenicy durum są trawione szybko i łatwo można włączyć w menu w wielu dietach. Nie jeść makaronu, pozwalają sobie na zbożach, dań bocznych.

Typy Pszenica: Bulgur

Bulgur jest wykonany głównie z pszenicy durum. Proces przebiega następująco: ziarna zbiera powitalny parowych specjalnej technologii suszy się na słońcu, oczyszczony, miele. Oczywiście, ta oryginalna technika znana od dawna, jest rzadko stosowany w tych dniach, dużo więcej spustowe produkowane technicznych metod, które nieznacznie obniża jakość produktu i smak potraw wykonanych z niego.

Jak już na etapie produkcji zbóż były traktowane w przyszłości parowa, wymagana jest ich długie gotowanie. Jednocześnie, te pokarmy są bogate w witaminy, nie są tracone w procesie gotowania. Bulgur jest niezbędna dla ryżu, sałatek i zup. Ale pamiętaj: jest bogata w gluten, więc jeść go z alergią na białko nie może być.

Ode bulgur

W europejskiej części Rosji, w północnych regionach kraju tego typu produktu pszenicy doszła stosunkowo niedawno, dla wielu, i do dziś uważany jest za przysmak, jeszcze niesprawdzone. I warto spróbować. Oprócz nasyconych, bogate słodkim smaku, to ziarno ma niepowtarzalny smak – przypominający orzechy.

Aby w pełni wykazać swoje bulgur smak i aromat cechy, zanim konieczne jest gotowanie kalcynacji go w niewielkiej ilości oleju na patelni jak „wok”. Weźmy dowolny olej: warzywa, oliwa z oliwek, ghee, masło. Uważa się, że ta ostatnia opcja jest najlepsza. Jego podsycane wylać brudną bulgur, smażyć aż kuchnia nie pełzać aromat orzechów. Nie było zapach? Doskonałe procedura przepływa do następnego etapu – wlać do misy innych produktów pomyślany przepisu przygotowania i tym bardziej, jak czynili. Bulgur nadaje się do wszystkich rodzajów potraw, więc eksperymentować i fantazjować z pszenicy może być bez końca.