147 Shares 1683 views

Przygotowanie pszczół na zimę – wielowymiarową Aktywność

Pszczoły – są owady, które nie są ujęte w zimę w stanie hibernacji. Zmniejszając rój temperatury na zewnątrz, w którym liczba jednostek może być do 20000, to jest ona przemieszczana w głąb gałęzi i zbiera się w tak zwanej klub. Owady zmniejszyć metabolizm i wolno poruszających się, jedzenie zaopatrzony miód. Wewnątrz klub ruchem temperatura jest utrzymywana na poziomie 15 ° C jest często macicy.

Przygotowanie pszczół na zimę, nie jest możliwe bez odpowiedniej rozmieszczeniem swoich domach. Specjaliści zauważyć, że roje pszczele dobrze tolerowany nawet przez bardzo niskie temperatury w przypadku braku projektów, więc rój jest pożądane, aby umieścić pod przykrywką ochrony krzew, w dolinach w pobliżu budynków. W okresie zimowym, przy czym każda jednostka pasieki należy owinąć ciemny pergaminowy satynowany, papy lub pokrycia dachowego na trzech stronach (kierunek lotu na południu pozostaje wolny). W obszarach o wietrznej lub wilgotnego opakowania muszą wszystkie cztery boki, tak że materiał szczelnie do ścian ula. Pszczoły w tym przypadku nie może wydostać się pod owijki i umierają.

Przygotowanie pszczół na zimę w dzikich roślin zakończeniu skośne płyty do przedniej ściany do ochrony przed wiatrem i deszczem. Następnie uli zakopane w śniegu, który jest doskonałym izolatorem termicznym. Ponadto możliwy sposób zimowania uważane apiary elementy przenoszące na zimę w budownictwie podziemnym, podziemne lub pół metra Zimovniki, w którym temperatura utrzymywana jest w temperaturze 0-4 ° C, a wilgotność około 75%.

Przygotowanie pszczół na zimę faktycznie rozpoczyna się w lecie w lipcu, kiedy biorą na dwóch ramkach komórek z miodem (pszczoła z każdej strony gniazda) i umieścić w sotohranilische do późnej jesieni. Ten produkt jest mniej wrażliwy na krystalizację i zawiera mało wilgoci. Posiłki taki produkt zmniejsza niepokój pszczół, a także zmniejsza prawdopodobieństwo śmierci z powodu biegunki w okresie zimowym. W chłodniejszych regionach (Północnej, Syberii, Uralu) w rodzinie pszczół trzeba mieć około 30 kg miodu w rezerwie, w południowych regionach – nie mniej niż 25 kg. Bez wystarczającej ilości paszy pszczół miodnych złej zimy i przynieść złe plony w nowym sezonie.

Przygotowanie pszczół na zimę obejmuje suplementacji w roju, aby uzyskać wystarczającą wytrzymałość. Silna rodzina tworzy wielki klub równomiernie zużywa miód, dobrze obletyvaetsya sprężyny. Aby stworzyć dodatkowe wykorzystanie energii 50-60 procent syropu cukrowego, które dają się z owada na sierpnia w ilości od 5 do 8 kg w gospodarstwie domowym. technologii żywienia jest dość prosta: aby umieścić pusty pokrzywki dzienne podajniki, który wieczorem jest wypełnione syropu.

Zakarmlivanie pszczół w zimie może być również wytwarzany za pomocą kanał testowy, zbierane miodu i sproszkowany cukier, do którego dodaje się antybiotyki, witaminy i białka. W tym przypadku, produkt w postaci ciasta, owinięte w folię polietylenową lub pergaminu nacięcie i umieszczony na pszczoły gniazdowych. Wymień wszystkie opatrunki miodowe niepraktyczne t. Aby. Owady nie dostać wszystkich niezbędnych składników odżywczych i szybko umierają.

Jak przygotować się do pszczół zimowych? Szczególne miejsce w złożonych etapów przetwarzania odbywa rodzin z chorób zakaźnych i inwazyjnych planu. Do tego spadku, w temperaturze otoczenia od zera do 12 ° C, kolonie przeszły przez komorę cieplną + 46-48 C, gdzie do 90% ginie, roztocza Varroa przyczyny. Ponadto z tej samej choroby usuwać z takich substancji jak „Bipin Fumisan” „” „” „Apidez Apilinol”, które wchodzą obróbce rojów (po pompowania miodu, a następnie zebrano rój klub).