875 Shares 5307 views

Jak odróżnić samice od samców piskląt? jednodniowych piskląt

Wszystkie małe pisklęta wyglądają dokładnie tak samo. Odróżnić samice od samców przez ich wygląd jest bardzo problematyczne. Jednak kilka dość dokładne specjalne techniki określania płci piskląt nadal istnieje. O tym, co to jest, i porozmawiamy później w tym artykule.

metoda starożytny

Tak, jak odróżnić dniowych piskląt z koguta kurczaka? Można to zrobić, na przykład, w taki sam sposób, że od dawna stosowane w rosyjskich wsiach. Ta metoda jest nieco szorstkie i niezbyt dokładne. Ale próbować określić płeć piskląt więc jest jeszcze możliwe. Kurczak po prostu trzeba wziąć nogi i uniósł się w powietrze. Uważa się, że mężczyźni wisząc bezpiecznie. Kurczak próbuje podjąć właściwą pozycję w przestrzeni, wyciągając głowę do przodu.

Można spróbować użyć metody i bardziej miękkie. Aby to zrobić, wystarczy umieścić kurczaka na plecach na ręce tak, że jego głowa jest pozostawiony bez wsparcia. Kurczę, jak w pierwszym przypadku, to będzie go podnieść, a kogut „drop” z powrotem. Oczywiście, w tym przypadku, podobnie jak w poprzednim, zbyt długo męczyć „Laska nie jest konieczne.

Na pytanie, jak odróżnić samice od samców kurcząt, nie ma innej odpowiedzi. Laska trzeba starannie przejąć „łopatki” skrzydeł obiema rękami i lekko unieść powietrze. Uważa się, że kurczak z początku szybko przejrzeć nóg. Petushki tylko spokojnie powiesić.

Wszystkie te metody nie są bardzo zaawansowane, ale niestety, nie jest szczególnie niezawodny. Odsetek określania płci piskląt w ich stosowania jest niski.

Jak odróżnić samice od samców kurcząt: nowoczesny sposób

Za granicą na fermach drobiu, w których pisklęta są zwykle uporządkowane od pierwszego dnia po wykluciu, używane do określania płci dość prosty, łagodny i jednocześnie jest dość dokładna metoda. to polega na tym, że kurczak jest wyciągnięta i pióra skrzydeł rozważają. Jeśli dwóch z wielu dobrze oznaczone, na różnych poziomach – tak to jest kurczak. Jeśli wszystkie pióra są tej samej długości – Kogucik.

Określanie płci piskląt dużych

Teraz zobaczmy jak sprawdzić kurczaka (kurczak lub kogut poprowadzi Cię przez podwórze) w przypadku, że wzrosło. Jest to dość proste. Doświadczeni rolnicy uważają, że w pierwszych tygodniach kurcząt rosną nieco szybciej samców. Z biegiem czasu sytuacja się zmienia. Petushki dogonić i wyprzedzić kurczaki. Niektórzy właściciele gospodarstw domowych określić płeć piskląt i ogony na tempo wzrostu. Uważa się, że kobiety to zaczyna rosnąć znacznie szybciej – w ciągu zaledwie kilku dni po wykluciu. Petushki również nabyć je tylko kilka tygodni.

Jak sprawdzić płeć przed wylęgowych

Uważa się, że ustalenie, który następnie wyjść z jaj – kurczaka lub koguta, nie niemożliwe. Jednakże, niektórzy hodowcy Czasami okazuje się, że zwiększenie procentowej wydajności pożądanego płci piskląt. W celu określenia, który vposleduyuschem kreskowane w inkubatorze pod kury, jaja powinien być starannie kontrolowane. Wielu ekspertów nie radzę wziąć do hodowli, w których poduszka powietrzna nie znajduje się w środku tępym końcem i przesunięte. Tymczasem niektórzy z właścicieli gospodarstw domowych, hodowców kur niosek, a wręcz przeciwnie, wolą leżała w inkubatorze był taki jajka. Oczywiście, biorą tylko te, w których kamera przesuwa się nieznacznie. Uważa się, że takie jaja są głównie z kurczaka i wyjście. O ile prawdą jest, że nie jest znany. Może to tylko czysty przypadek.

Ponadto, ostry koniec jajka mogą być przeglądane w celu określenia płci kurczaka. Według niektórych rolników, czy są guzki lub, jeszcze lepiej, wystające otacza pierścień wapna – to jest prawdopodobne wylęgu kurcząt.

Troska o nowonarodzone pisklęta

Tak więc, teraz już wiesz, jak odróżnić samice od samców piskląt. Teraz przejdźmy do tego, jak prawidłowo dbać o piskląt. Punkt nie jest trudna technicznie, ale bardzo odpowiedzialna. Dotyczy to w szczególności noworodków.

W pierwszym dniu po wysuszeniu kurcząt w inkubatorze w hodowli drobiu i dużych gospodarstwach są umieszczone w specjalnych szkółkach. Właściciele działek ogrodniczych są zwykle sadzone tylko wyklutych piskląt w kartony. W tym okresie życia dziecka należy zwrócić maksymalną uwagę. Po pierwsze, konieczne jest, aby urządzić pokój dla zapalając je. Po drugie, w celu podniesienia temperatury powietrza do 30-32 stopni. Aby to zrobić, można umieścić w pudełku z plastikowej butelki z gorącą wodą lub piaskiem lub używany jako grzejnik konwencjonalnej żarówki. W dużych gospodarstwach temperatury wymaganej w żłobie z wsparcia specjalnego sprzętu. Utrzymać go na poziomie 30-32 stopni powinno być w pierwszym tygodniu. To samo odnosi się do oświetlenia przez całą dobę.

piskląt jednodniowych pielęgnacji

Niektórzy rolnicy wierzą, że pasza pisklęta powinny być w pierwszym dniu po urodzeniu. Inni radzą, aby poczekać dzień. Faktem jest, że po wydaniu jaj kur w organizmie jest wystarczająco dużo składników odżywczych, które otrzymali podczas gdy jeszcze w środku. Stado ucieka po 24 godzinach. Po tym czasie dzieci nakarmić i napoić koniecznością. Jak dla kurcząt brojlerów, kur niosek i dla najlepszego wykorzystania specjalnej mieszanki „Start” (odmiany).

Można też karmić pisklęta zwykły gotowane jajka i proso. Po kilku dniach zwykle zaczynają twaróg.

Drinkers dla kurcząt należy stosować specjalny. Zwykłe małe kurczaki mogą wspinać się lub po prostu upaść i zmoknąć. Jest to często przyczyną śmierci piskląt. Faktem jest, że kiedy mokre pióra jest silny chłód dziecko. Dotyczy to szczególnie brojlerów. Kiedy nieostrożny mokra pisklęta muszą wyschnąć jak najszybciej i umieścić w ciepłym miejscu jak najwięcej.

Pięć-dziesięć dni pisklęta

Siódmego dnia temperatura w polu może być obniżona do 28 ° C, oświetla „home” dzieci w tym czasie powinna wynosić co najmniej 17-18 godzin dziennie. Karmić je nadal melkodroblenymi zbóż, serem i ziołami. Dobrym pomysłem jest dodanie do diety marchew. Pięć-dziesięć wieku pisklęta mogą już zacząć przyzwyczajać do ulicy. Oczywiście tylko wtedy, gdy pozwala na to pogoda. Pisklęta przeprowadzane z domu prawo w polu i na krótko opuścił w zagrodzie.

dalszej opieki

Od dziesięciu lat kurczaki zaczynają łowić lub uboju odpadów. W szczególności są one przydatne dla brojlerów. Oświetlony pudełko z kurcząt w tym czasie powinny być około 14 godzin. Najwygodniejsze dla kurcząt starszych niż dziesięć dni, temperatura wynosi 20-24 stopni. Kury nioski w tym czasie może być pozostawiony na ulicy przez cały dzień i do domu tylko w nocy. Później pisklęta przeniesione do specjalnie zarezerwowane dla nich w szopie.

Z dwudziestego wieku kury zazwyczaj zaczynają zacieru (w godzinach popołudniowych) i zbóż (rano i wieczorem). kurczęta brojlery w tym czasie były coraz gotowane ziemniaki puree (w małych ilościach), świeży twaróg, maślanka, i tak dalej. D. Oznacza to, że kurczaki są stopniowo przenoszone do diety dorosłych.

szczególnie brojlery

Głównym celem rolników w tym przypadku jest to masa kurcząt szybkiego wybierania. Zatem większość ptaków diety powinna być ziaren (co najmniej 50%). Należy również ograniczyć ruch kurcząt. Na ich wybieg, w przeciwieństwie do warstw nie są zwolnione. Wymiarów pomieszczeń, które zawierają kurcząt brojlerów, powinny być takie, że każdy miał około 60 cm przestrzeni. Bardzo często te pisklęta są uprawiane przez bez podłogi, a w komórkach. W tym przypadku, temperatura powietrza w przesmyku musi 2-4 stopni szybszy.

Jako szczególną odporność na choroby brojlerów są często różne, przestrzeń dla kurcząt przed ich „osiadania” niekoniecznie muszą być zdezynfekowane. Oczywiście, nie wyklucza takiej procedury i wyhodowanie kur. W trosce o kurcząt polega na tym, że obie tendencje wydajności ptaków muszą dać suplementów mineralnych. Może to być, na przykład, popiołu lotnego lub mielone skorupy jaja. Warto umieścić w stodole z kamyków pojemność melenko. Jako suplementy witaminowe, zwłaszcza gdy rozwodniony brojlery często używanych olej rybny.

Cóż, mamy do czynienia z faktem, jak odróżnić samice od samców piskląt. Oczywiście, aby określić precyzyjnie podłoga out-of-the egg dziecko jest trudne. Ale w każdym przypadku, bez względu na to ile kury i koguty lub wniesiona w inkubatorze, monitorować i dbać o ich potrzebują tak dokładnie jak to możliwe.