501 Shares 5156 views

Pasza z kurczaka w pierwszych dniach jego życia

Zanim powiemy Ci jak karmić kurczaka, niech zadać kolejne pytanie: „Kiedy zaczyna go nakarmić” Co dziwne, ten temat jest wciąż tu i tam są podgrzewane argumenty przekonujące argumenty. „To dziwne” – bo sama natura daje przekonującą odpowiedź. Spójrz na zachowanie wyklutych piskląt że Kvochka. To zajmuje tylko 4-6 godzin od momentu wylęgu – i są one nie tylko po kuśtykać kurcząt ją na spacer, ale także nauczyć się patrzeć na pastwisku.


Teraz zwróćmy się do statystyk: kurczęta, które przewidziane wody i żywności dla pierwszych 16 godzin życia, przeżyć na 20% lepiej niż młodych, dzień lub dwa nie dostać nic do jedzenia w ogóle. Wreszcie argument z biologii: pierwsze godziny w piskląt aktywnie dojrzewa narządów wewnętrznych, proces ten zużywa większość zmagazynowanej energii, która musi być coś nadrobić …

Zrozumienia dla siebie wszystkie powyższe, zobaczmy, co karmić kurczaka. I rzeczywiście, że może znaleźć się na dziedzińcu? „Jadalnia” ze świeżej trawy, piasku, owadów i nasion roślin. Z tego i będziemy kontynuować.

Pierwsze dwa dni życia pisklęta są karmione posiekane twardo żółtka z odrobiną kaszy manny, więc nie trzymać się razem. Można również dodać szczypiorek dobre pióro ziemię i skorupki jaj, oczyszczone z filmu. Trawienie jelit i rozliczania stabilizującego mikroflory przydatnych świeżego jogurtu (niskotłuszczowe Jogurt może być stosowany). To tylko jeszcze w stanie kurczaków dziobać ciecz, je pić ze strzykawki lub pipety. Te dwa dni – najtrudniejszy: karmić kury potrzebne co dwie godziny, w tym w nocy.

Następujące trzy dni w diecie jest prawie bez zmian, z tym, że jaja jest już możliwe, aby dać razem z białkiem i jogurt i czystej wody butelkowanej podano w poidła (wymaganych oddzielnie).
Potem zacznij dieta zwiększenie udziału zielonej i jednocześnie zredukować część maślanki. Przez szczypiorek cebula powinna być dodana lucerny i koniczyny. Przygotowano jogurt dać to: moczyć go w trochę czerstwego chleba, wycisnąć białego, zmiażdżyć i zalać w korycie. Dieta musi również pojawić tłusty rosół i oleju rybnego w ilości 0,2 g dziennie na osobę. Ważne jest, co do zasilania kurczaka, oprócz substancji organicznych, przesiewa piasek (dla zapobiegania zaburzeń żołądkowych) z przynętą mineralne: tłuczone łupiny jaj, muszle, popiół drewna. Kanał może być już przynajmniej – co 3-4 godziny.

W tym czasie, w rzeczywistości już jest jasne, co karmić 10-dniowych kurcząt. Jeśli mają niemal żadnego chodzenia, dodać arsenału prewencyjnych chorób witaminy karmienia, a dwa razy w tygodniu – bardzo słaby roztwór nadmanganianu potasu. Z nocnego karmienia jest to już możliwe, aby dać.
Rozważmy teraz pytanie, jak karmić tygodniowych kurcząt brojlerów. Tutaj technika i dieta są nieco inne.

Dieta z trzech pierwszych dniach życia: kaszy albo melkodroblenaya kukurydzy, pszenicy, jęczmienia, oczyszczonego od folii, a także jako mieszanina otrębów pszenicy i również szlifowane twardo jaja bez powłoki lub serem. Ukazuje się co 2 h. Następnie mieszaninę pasz suchych, które są oparte na stężonych dodatków paszowych (co 3-4 godzin) i mokrej (zacieru odżywki, 2-3 razy dziennie). Począwszy od piątego dnia, brojlery codziennie również dać olej rybny.

Drobno posiekane grochu, koniczyny, pokrzywy, lucerny, mniszek lekarski, mlecz liście – to jest to, co do karmienia kurcząt brojlerów koniecznie w okresie letnim, począwszy od trzeciego dnia życia. Z 5-dniowej diety ziołowych z dodatkiem mąki i ziaren porośniętych i 6-dzień meshanok dodaje czerwone marchew i żółty miąższ. Ponadto, brojlery są wprowadzane dodatki mineralne: tłuczone kredę, muszle, mączka kostna, a od 10 dnia życia – żwiru.