211 Shares 2367 views

Jesień karmienie pszczół: szybko, sprawnie, na czas

Na jesieni pszczelarza do nowego etapu, to jest bardzo odpowiedzialna. Przed zimą, co jest doświadczony pszczelarz nigdy oszukać niską aktywność w ulu. To jest skomplikowane i bardzo zdradliwy czas. W tej chwili bez przesady w ludzkich rękach losy całej pasiece. Aby każdy z rodzin pszczelich przezimował dobrze, trzeba jesień pogłównie pszczół.

Dlaczego jest to konieczne?

Po pierwsze, może być jeden lub więcej powodów dlaczego pszczoły nie były w stanie zapewnić sobie zimowych dostaw żywności w wystarczających ilościach. Nawożenie je uzupełnić. To jest jego głównym zadaniem.

Po drugie, głównym miód z uli żniwa zdewastowany, a jego usunięcie jest konieczne, aby zrekompensować.

Po trzecie, trzeba wymienić szybko skrystalizowany miód, zwłaszcza spadzi, która często jest śmiertelny dla pszczół. Zamiast tego, muszą uzyskać wystarczającej jakości miodu (syrop).

Po czwarte, jesień nawożenie pszczoły – to doskonała okazja, aby dać im „sesji” przyjmujący leki medyczne i profilaktyczne.

nawożenie cecha w spadku jest to, że pszczoły muszą uzyskać produkt najbardziej lekkostrawne. Oni nie mają ani czasu, ani energii, aby wykonywać tę samą pracę jak w lecie. A ludzie mogą im pomóc w tym.

Więc jak zrobić sos do pszczół?
Przede wszystkim, to jest oczywiste, że musi być to syrop cukrowy. I trzeba to zrobić w najlepszych proporcjach, bardzo wygodny do recyklingu. Część ta jest osiągnięta, gdy 2 litrów wody trwa od 3 kg cukru. Wytworzeniem jego roztworu 64-proc. Woda powinna być miękka, a nie w celu przyspieszenia krystalizacji syropu. Cukier – tylko lżejsze, bez żadnych opcji.

Jesienią karmienia pszczół wytwarza się w czystym naczyniu. Woda ogrzewa się do wrzenia, wlewa się do cukru, mieszano aż do całkowitego rozpuszczenia. Syrop powinna zostać prawie do etapu wrzenia, po czym natychmiast usunąć od ciepła, a więc cukier jest spalany i rozpuszczony beznadziejnie cały opatrunek. A teraz – mały trick, ponieważ, w przeciwieństwie do syropu cukrowego w miód ma odczyn kwaśny charakterystyczny. Aby zasymulować w syropu dodano 70 procentowy ocet istotę (1 kg cukru, – 0,3 g). Po ugotowaniu jesienne nawożenie pszczoły do schłodzenia do około 30 stopni, może być noszony na ręku w ulu. Im zimniej jest syrop, pszczoły będą niechętni do jej podjęcia.

Teraz pomówmy o bardzo ważnej – harmonogram karmienia. Powinien zacząć działać, gdy końce łapówek i miodu zatrzymuje pompowanie. To sierpnia. W zasadzie, w ciągu dwóch tygodni można spotkać. Ale jeśli ta operacja jest w niektórych rodzinach pszczelich z jakiegoś powodu jest opóźniony, należy zawsze pamiętać: top dressing pszczół na zimę należy przerwać aż do 10 września. Dlaczego?

przetwarzania syrop – pszczoły nosić pracy, a te osoby, które są zaangażowane w nim, aż do wiosny po prostu nie przetrwać. Muszą zmienić nie jest jeszcze załadowany młodych pszczół, wydała właśnie „publicznie”. Jeśli zapłodnienie jest opóźnione aż do 10 września, że chcąc nie chcąc będzie musiał przyłączyć się do przetwarzania syropu. Otrzymanie nektaru w gnieździe kontynuować. Macica decyduje, że łapówki są i będą kontynuowane w celu złożenia jaj. Umrze i młode pszczoły. Zostaną one zastąpione przez pojawiające się od wylęgu zbyt późno zimno, że nie latają. W przypadku braku pierwszego przelotu młodych pszczół ucierpi biegunkę bezpośrednio do ula, a to – śmiertelne zagrożenie dla całej kolonii pszczół.

Widzisz, co straszne konsekwencje może spowodować opóźnienia w karmienie pszczół na zimę? Proszę nie pozwalają na to.