515 Shares 9927 views

Mogę dać pokrzywy króliki? Jaki rodzaj trawy można podawać królikom?

Rada rodzina zdecydowała, że rodzina powinna żyć zwierzęta. Króliki mogą konkurować z psami i kotami, zwłaszcza z chomików i szczurów, a na pewno z papug i ryb, na prawo być z tobą i być radość swoim dzieciom. króliki domowe są dość inteligentne zwierzęta. Oni nadają się do szkolenia i oswajania. Odpowiadając na wezwanie przez nazwę, może pokonać bariery, aby grać w piłkę i komicznie nie stanąć na tylnych łapach. A Rabbit Pet – proces nie jest skomplikowany i nie zajmuje dużo czasu i wysiłku.

Dom dla królika

Króliki – zwierzęta bezpretensjonalny. Umieszczając je wystarczającej ilości żywności i wody, można pozostawić zwierzęta w domu sam. Ale pozostawić je bez opieki przez dłuższy czas nie jest bezpieczny komórki. Mogą przegryźć kabli elektrycznych. Najlepiej jest kupić specjalną klatkę, w której małe zwierzę może poruszać się swobodnie. Wysokość ścian bocznych komórki powinna wynosić od pięćdziesięciu centymetrów nad zwierzęciem siedzieć na stopie bez ingerencji z góry.

W klatce musi być umieszczony stabilnie podajniki i waterers. Dno jest lepiej leżał wypełniacza drzewny, trociny i słomy. W cieplejszych porach roku, zwierzęta chętnie chodzi na zielonym trawniku. W tym kontekście, odpowiedź na pytanie to, czy królików świeżej trawy, tylko pozytywne.

Fani czystości

Króliki domowe są bardzo czyste. Są łatwe w przyzwyczaić do zasobnika przebieralni. Ważne jest, aby monitorować jego czystość i zmienić czas wypełnienia. Brudny pan zwierzę ostentacyjnie nie cieszyć. Przemyć komórki lepsze organicznych detergentów bez obcych gryzący zapach. Resztki chemikaliów czyszczących może zaszkodzić Neat i zapachów kuchennych środków czyszczących króliki nie tolerują. Czystość swojego futra, zwierzę dbać sami. Przemyć je tylko w sytuacjach awaryjnych, np. K. podczas kąpieli płucze się warstwę ochronną z tłuszczu i wełna staje się matowa, to może wypaść. Wystarczy przeczesać ją ze specjalnym pędzlem.

zdrowie zwierzę jest w twoich rękach

Warto przypomnieć przysłowie „tchórzliwy jak zając” i nie dają dzieciom przesadzić z nieskończonej miłości. Małe króliki boją ostrym krzyczy hałasu. Do zwiększonej zdrowia zwierząt, nie straszliwego lub nerwowego, często nie jest konieczne, aby wyciągnąć. Ważne dobry przyjazna atmosfera w rodzinie. Zadbane, zdrowe królik jest aktywny, nowoczesny, szczęśliwy, aby przejść do kontaktu i jeść z ręki.

Pet to nie tylko regularne jedzenie i czystość w treści, ale także spokojny, łagodny rozmowy z właścicielem.

koszty pasz

Home dekoracyjne króliki są karmione dwa razy dziennie. W godzinach porannych, jak angielskiej arystokracji, to lepiej dać płatki owsiane i inne zboża. W godzinach wieczornych, najlepsze owoce, warzywa i zioła. Pamiętaj, aby dołączyć siano w ciągu dnia na przekąski. Nie jeść, ale dobre resztki żywności są usuwane z podajników nie potrzebują. Królik – nocny zwierzę i dozhuet wszystko później. Ogólnie rzecz biorąc, koszt żywności królika mile zaskoczyć swoją małość. Ale ważne jest, aby rozważyć wcześniej dieta. On nie różni się zbytnio od dzikiego krewnego racji i zwierzę musi spełnić wszystkie wymagania minerałów i witamin.

dieta

W naturze króliki jedzą trawę bardzo różny. Lubią łodygi, liście, kwiaty, korzenie, korzenie wielu roślin. Podczas karmienia królików ozdobnych nie trzeba odstąpić od zwykłego menu naturalnego. Tylko ważne od najmłodszych lat przyzwyczajać je do różnych ziołowych diety.

Potrzeba karmić trawę

Takie zioła, jak mniszek lekarski, koniczyna, lucerna, pokrzywa, dla królików potrzebne, przede wszystkim, dla normalnego funkcjonowania żołądka. Jest źródłem błonnika i zielonej magazyn witamin i minerałów. Włókno jest niezbędna, t. Aby. Odkłada hairballs stale spada do żołądka zwierzęcia. I istnieje wiele cząstki ścierne, przyczyniając się do królików na czas iw sposób naturalny do mielenia dół zęby. Dla wielu powstaje pytanie, czy możliwe jest, aby dać pokrzywy króliki. Podobno może powodować wzdęcia i biegunkę. Ta reakcja jelit u królików może być na każdej nowej trawy w diecie. I mieć pewność, można dać pokrzywy króliki musisz nauczyć się o więcej roślin.

Nettles w diecie królików ozdobnych

Pokrzywa – A dzikie rośliny lecznicze. pojawiają się pierwsze pędy, tak szybko, jak topnieje śnieg. Wczesne wiosenne pokrzywy dla królików jest niezbędnym źródłem witamin. Posiada właściwości antybakteryjne – jest to naturalny lek dla zwierząt i ludzi. Zielone pędy są bogate w białko, przyspieszając perystaltykę. Dorosłych królików, prowadzące siedzący tryb życia i przyzwyczajeni do trawy paszy, młode pędy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jelit. Czy to możliwe, aby dać mały pokrzywy króliki? Począwszy od trzech tygodni życia – tak. Ale po pierwsze, w bardzo małych ilościach i nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Dla lepszej pokrzywy żywności rosną w swoim własnym ogrodzie, na balkonie lub zbierając z dala od dróg i przemysłu. Pomocne młode pędy przed kwitnieniem roślin. Aby pokrzywy nie jest spalany, jest dokładnie płukano i parzone wrzątkiem słony. Wysuszono i drobno pokroić nożem do warzyw z materiału ceramicznego, nie utleniających zielenie ostrze. Jako taki, może być dodany do suchej pożywienie lub miesza z siana. Aby zima w zwierzętami było odżywcze i witaminy suplement, należy zagotovte pokrzywy na zimę.

Nettles w działalności rolniczych

Dla farmera lub hodowcy rośnie królików pytanie, czy daje pokrzywy królików jednoznacznie rozwiązane pozytywnie. Przyczyny już wymieniono – właściwości bakteriobójcze, istotne pierwiastki śladowe i witaminy. Plus, jest cennym źródłem białka roślinnego, który jest trawiony przez króliki lepiej niż jakikolwiek dodatek. A co najważniejsze – jest to bezpieczne źródło białka, szczególnie konieczne jest zwiększenie masy ciała zwierząt.

otręby zbóż zmieszane z liści pokrzywy, posypane osolonej wodzie, – ulubione króliki treat – Farm nieodzowne. Nettles koniecznie dodawane do paszy królika, karmienie młodych cieląt na lepszą laktacji. I ważne jest, aby zawsze pamiętać, że króliki nie powinny być podane w rosy mokrej trawie lub świeżo skoszonego metalowy oplot. A to trawa, jak datura, belladonna, bóle pleców, milkweed, glistnika, jaskry, hellebore, chernokoren – trucizna dla nich w dowolnej ilości i w jakiejkolwiek formie.

gałązka jedzenie

Ale trawa jest bardzo przydatna gałązka pokarm dla królików. W klatce dla królików ozdobnych można ująć gałęzie jesion, brzoza, lipa, drzewa owocowe, gruszki i jabłonie. Bardzo przydatna kory sosny lub jałowca. To znowu źródłem niezbędnych witamin i minerałów korzystnych. I na korze gałęzi dogodnie króliki siekacze szlifować. Dla gospodarstw specjalizujących się w uprawie gatunków żyjących w norach, gałązka jedzenie jest nawet ważniejsze dla królików. Tylko gałęzie leszczyny, dębu, olchy, wiązu, w korze, która dużo garbników, tabela nie zmieści się w królików.