529 Shares 9966 views

Oblicz ogóle możliwe. Elementy kombinatoryki

Urządzenie w świecie zakłada istnienie ogromnej różnorodności wydarzeń i przedmiotów. Jednocześnie nauka dowodzi, że podstawą tej obfitości to zestaw pewnej liczby komponentów. Łączenie w innej kolejności, bloki te są podstawą dla konstrukcji architektonicznych świata wokół nas. Badanie liczby wszystkich możliwych wariantów kombinacji różnych składników zaangażowanych w matematyce, w szczególności jego rozdział nazywa kombinatoryki.


Tak więc, przedmiotem badania dyskretnych wartości akceptowane, wiele (permutacji, połączenia, przeniesienia i rozmieszczenie elementów), a stosunek im (ewentualnie częściowo zamówienie). Elementy Kombinatoryka mają ścisły związek z geometrii i algebry, że prawie stał się podstawą do obliczeń w teorii prawdopodobieństwa. Szeroka gama różnych dziedzin wiedzy można sobie wyobrazić bez korzystania z tej dziedziny nauki. Najbardziej popularny dział matematyki, który rozpoczął się w fizyce statystycznej, genetyki i informatyki.

I początek jego kadencji „kombinatorycznej” trwa od 1666 roku. W swojej pracy „Rozprawa o sztuce kombinatorycznej” matematyk Leibniz podwaliny dla dalszego rozwoju tej gałęzi matematyki.

Bardzo często używać terminu „kombinatoryki”, biorąc pod uwagę znacznie szerszy odcinek matematyki dyskretnej, która obejmuje, na przykład, teoria grafów.

Elementy kombinatoryki jest często przedstawiane jako model kombinatorycznych konfiguracjach. Numery zakwaterowania, przegrupowania, kombinacji, kompozycji, i przegrody są głównymi składnikami, które występują w przykładzie wykonania z zasadami niniejszej branży matematyki.

Umieszczenie – uporządkowanego zestawu składającego się z pewnej liczby elementów należących do zbioru, o dobrze określonej liczby elementów. Permutacji zwany ściśle uporządkowanym zbiorem stałej liczbie elementów. połączenie kombinatoryki – zestaw podjęte liczbę elementów zawartych w danych. Zestawy są tylko różnice w kolejności elementów, ale są one taką samą strukturę, jest to różnica między połączeniem i pośrednictwa. Liczba kombinacji zależy od wielkości zestawu i liczby elementów wchodzących w skład zestawu, z których pobierane są do wytwarzania tych kombinatoryczne modelu.

Biorąc pod uwagę koncepcję składu, wziąć to wszystko jako reprezentacja ilości zamówionej od dodatnich liczb całkowitych. Ale partycja – jest jakiś pomysł, jak jego nieuporządkowane suma liczb całkowitych dodatnich.

Elementy kombinatoryki są szeroko stosowane w różnych dziedzinach wiedzy. Jednocześnie robi tę część matematyki przeszły tak dramatyczny rozwój, który umożliwił nagromadzone informacje o bagażu w tej dziedzinie, aby przydzielić partycji.

Biorąc pod uwagę ten przekrój dyscypliny zatytułowany „kombinatoryczna wyliczenie” (wymierne), biorąc pod uwagę, transfer lub zliczanie liczby możliwych konfiguracji (na przykład, kombinacji), które są utworzone z elementów skończonych zestawy. Możliwe jest nałożenie pewnych ograniczeń. Należą nieobecności czy widoczne elementy powtórzyć rozdzielczość tych samych elementów, i tak dalej.

Aby obliczyć liczbę konfiguracji, z wykorzystaniem klasycznych zasad dodawania i mnożenia. Elementy kombinatoryki w tej sekcji dyscypliny wykorzystywane do rozwiązywania szerokiej gamy różnych zadań.

W kombinatoryki strukturalnych dodano szereg problemów teorii wykresu pokazuje wpływ teorii matroids. Wśród odcinków dyscypliny jest również podświetlony ekstremalne kombinatoryki, teorii prawdopodobieństwa, Ramsey, topologia, kombinatoryki nieskończonej.