559 Shares 9135 views

Projektowanie terenów podmiejskich własnymi rękami. pomysły krajobrazu strefie podmiejskiej

Dziś wielu obywateli woli kupić małe działki na przedmieściach, budować domy i spędzić ciepły sezon na łonie natury, z dala od smogu i zgiełku miasta. Dla wielu z tych domów są stopniowo staje się stałe miejsce zamieszkania, ale dla innych – w miejsce do wypoczynku wakacyjnego. W obu przypadkach właściciele tych stron starają się budować nie tylko dom, ale także cały obszar, co czyni go atrakcyjnym dla oka. Obecnie istnieje wiele specjalistycznych czasopism, z których można wyciągnąć różne pomysły projekt strefie podmiejskiej. Oryginalne rozwiązania w aranżacji i projektowaniu ziemi można zobaczyć na zdjęciach, które publikują amatorskie ogrodnicy, dzielą się swoimi doświadczeniami.

Krajobraz strefie podmiejskiej projekt

Dekorowanie Land (podmiejskie) obszar lub jak nazywa się dzisiaj, projektowanie krajobrazu – twórczą aktywność, przy pomocy którego każdy, nawet bardzo mała działka może zostać przekształcona w niebiańskim miejscu. Wielu mieszkańców letnie są o wiele bardziej ważne, aby mieć zadbany ogród z przytulną częścią wypoczynkową, zamiast odnowiony dom, zwłaszcza jeśli teren jest także zadaszony pergola, gdzie można zjeść wspaniały weekend, zorganizować piknik z przyjaciółmi i tak dalej. D.

Stare, nowe elementy wystroju wnętrz

Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych elementów wystroju, które w zależności od kraju pochodzenia, materiałów, jakości i innych czynników mają różne ceny. Jednak niektóre z najbardziej twórczych ogrodnicy wolą wykonywać projektowanie terenów podmiejskich własnymi rękami i za pomocą dostępnych środków. Bardzo efektowny wygląd elementów dekoracyjnych w domku, które są kilkadziesiąt lub nawet setki lat. Jeżeli willa przeszła do obecnych właścicieli w drodze dziedziczenia od dziadków, a potem gdzieś na strychu lub w tajnym rogu stodoły pewnością istnieją stare rzeczy oszczędni przodkowie oszczędził wyrzucać, a teraz mogą być przydatne do tworzenia Domek Budynek ziemia własnymi rękami.

Nowe wykorzystanie starych rzeczy

Tak więc, jako elementy dekoracyjne dla strefy podmiejskiej projektowania , można użyć starego pokera, żelazka, drewniany wagon koła i sam, kosze i dzbany, sita, dziurawy garnek, wózek lampy naftowe, samowar, nawet stare nieszczelne łodzie i beczki. Najważniejsze – aby mieć wyobraźnię i dowiedzieć się, jak tchnąć życie w te zbędne w pierwszych rzeczy spojrzenie. Jeśli te elementy nie są obecne w oborze lub na strychu ogrodzie, można je łatwo kupić za grosze gdzieś na tamtejsze Placis lub w lokalnym sklepie śmieci. Dla wszystkich powyższych elementów można zastosować przy tworzeniu projektowaniu podmiejskich obszarów z własnymi rękami, chcesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale aby coś ekskluzywnego, coś, że nie można kupić w sklepie „przedmiotów do domków i rekreacyjnych”. To dzięki tym tematów i, co najważniejsze, bez żadnych kosztów finansowych można osiągnąć pożądane rezultaty i dać daczy niepowtarzalny wygląd, który będzie źródłem dumy i realizacji twórczego potencjału gospodarza.

Porcelana i fajans przedmiotów

Pół wieku temu, różne figurki porcelanowe są integralną częścią wnętrza, zarówno na obszarach miejskich i wiejskich domach. Były to różne podmioty (zabawny zverushki, tancerka figury sportowców i t. D.) I inny kolor z białego na bardzo kolorowe. Tak więc, wszystkie te piękne figurki doskonale pasuje do projektowania małej strefie podmiejskiej. Najważniejsze jest to, że są dobrej jakości i nie jest zepsuty przez deszcz. To samo może być stosowany jako glina lub elementów ceramicznych artykułów gospodarstwa domowego: garnki, naczynia, garnki, itp są one porównywane z porcelany, bardziej stabilny i znacznie łatwiejsze w użyciu przeprowadzić projekt obszarach podmiejskich własnymi rękami …

Materiały naturalne i sztuczne

Co letniska bez tkanych produktów? Różne ogrodzenia dać projektowanie ogrodów oryginalność i niepowtarzalność. Z pomocą gałązek wierzby lub brzozy, można tkać różne tematy: ekran, ramki do łóżka, parasole, podstawki na doniczki z kwiatami i wiele innych. Z pomocą tego prostego materiału mogą dać upust swojej wyobraźni i wdrożyć szereg ciekawych projektów i pomysłów. Przy ich użyciu można tworzyć różne kompozycje, z udziałem kilku elementów wystroju: porcelana i gliniane figurki i naczynia, antyczne sztućce przedmiotów, roślin, sztucznych owoców i warzyw (winogrona, granaty, jabłka, grzyby, dynia), oraz materiałów naturalnych (stożki, żołędzi i nakrętki). Driftwood inne dobrze nadaje się do zdobienia porcji butwienie pni i kłody postać interesujące t. d. Tak więc, na przykład, przez wlewanie w zgniłe kikut ziemi, to można sadzić jakieś Kwiaty jednoroczne takie jak petunii, przekształcając go w naturalnej „puli” dla kolorów. Mogą być stosowane w tym celu wydrążonych drzew sadzić kwiaty there-winorośl. Później trzeba będzie się o to, że te kwiaty rany gałęzie drzew. W ten sposób witryna będzie bardzo specjalne kwitnienia drzew, które spowoduje, że goście do czci zdumienie. Wszakże w naturze tych kwitnących drzew tam. To oryginalna sztuczka! Jak widać, krajobraz projekt strefie podmiejskiej (zdjęcia są prezentowane w artykule) mogą być wykonywane niemal za darmo, bez istotnych kosztów.

Meble dla strefy podmiejskiej

Mówiąc o meble, wczasowicze oznaczać różne ławki, stoły, ławy, półki, huśtawka, krzesła i więcej. Wszystko to można zamówić ze specjalnych mistrzów, lub kupić gotowe w specjalistycznych sklepach, ale można tworzyć własne ręce. Projekt podmiejski obszar 12 ar w zamierzeniu obejmować obecność co najmniej kilku sklepach w różnych częściach domków. Po tym wszystkim, to posiadłość wiejska jest dość obszerna, a podczas spaceru może chcesz usiąść gdzieś w cieniu i odpocząć. Oczywiście, altana może być niewielka ze stołem na siebie domków końcowych. Jest to bardzo przydatne w przypadku, gdy tu w jednym i tym samym czasie, przyjście na odpoczynek zaledwie kilka firm, takich jak młodych ludzi i ich rodziców, i tak dalej. D. W przypadku dogodnych pawilonów w różnych częściach serwisu, firmy te będą mogły mieć dobry czas bez ingerencji siebie. Projekt podmiejski obszar 10 akrów musi obejmować także obecność kilku ławek umieszczonych w cieniu, a co najmniej jeden z altaną lub przytulny namiot letnim w stylu orientalnym. Ławy mogą być wykonane z kąpieli i połączone ze sobą kłód. Może być stosowany jako baza (w stopach) dwóch starych szkolnym krześle z metalowymi nogami. Umieszczając je w pewnej odległości od siebie i dostosować się do kilku polerowane, malowane w jasnych kolorach, lub po prostu pokryte dzienniki lakier lub desek mogą być wygodne ławki. Nawiasem mówiąc, to stała się ostatnio popularna produkować pojedyncze fotele ze starych opon, zakopać je w ziemi aż do połowy. Te miejsca mogą być umieszczone w kręgu wokół okrągłego lub kwadratowego stołu. Krzesła mogą być tkane, w których dla wygody i komfortu odpowiednim umieścić duże miękkie poduszki ręcznie w jasnych okładki. Dla dzieci jest możliwe zbudowanie ławki w postaci dziwacznych zwierząt: jelenie, konie, osły. Pergole mogą być również wykonane z desek, bali lub bambusa.

Stara łódź – oryginalny pomysł na projekt ogrodu

Niezależnie od tego, czy mieszkają na stałe w wiejskiej lub spędzić tu tylko na weekendy i wakacje, ważne jest, aby nie tylko wnętrze domu, ale cały kraj został pięknie urządzone i uczta dla oczu. Trawniki, klomby, przycięte drzew i krzewów ozdobnych, a nawet kwitnące drzewa owocowe można znaleźć na prawie każdym zadbanym terenie. Ale aby stworzyć modne w dzisiejszych czasach projektowania obszarów podmiejskich własnymi rękami, to zakłada istnienie takich oryginalnych elementów, których nie można znaleźć w każdym ogrodzie. A im bardziej oryginalny pomysł, tym więcej osób chce korzystać z właścicielem firmy ręce posiadłości za. Świetny pomysł na ogród – jednostki klombu w nieszczelnego łodzi. Umieszczając go na środku trawnika oraz wokół Sprinkle żwir, możliwe jest, aby przełamać ten gąszcz wielu roślin jednorocznych.

Odnowienie sztucznym stawie

Wielu ogrodników wykopać obok domu mały staw, posadzone wokół trzciny, lilie wodne i lilii wodnych. Jednakże, jeśli „ożywić” ten sztuczny staw, będzie o wiele bardziej interesujące. Na przykład, może on być umieszczony obok niego za baryłkę, po dokonaniu w nim otwór na wejściu wody wewnątrz płytki pasty otwór, tak aby woda nie przedostała się do wnętrza korpusu i trzymać wodę do niego. Z wody lufy wylano do stawu, stwarzając wrażenie wody źródlanej. Można zorganizować mały wodospad. A jeśli robimy podświetlenie do sztucznych zbiorników wodnych, wszystko to tworzy romantyczny nastrój wokół nich. W tym celu najlepiej stosować halogenowej lampy o niskiej mocy (12 V). Są bezpieczne i nie będzie podgrzewać wodę.

oświetlenie

Dekorowanie strefie podmiejskiej, trzeba również zadbać o jego światła. Z pomocą pięknej latarnie i girlandy można włączyć terytorium w bajce. Zwłaszcza, jeśli są umieszczone w pobliżu oświetlenia z fantazyjnymi dekoracjami. Bardzo ładne namioty patrzeć z girlandami świateł, które odtwarzają ducha orientalnej baśni. W tym środowisku, miło organizować różnorodne imprezy tematyczne, uroczystości, nawet ślubów i urodzin.

wniosek

Ozdobione swojej chacie ręce będą zawsze wszy dumę, gniazdka, a chce się wrócić tu ponownie i ponownie. Tu zawsze można coś zmienić, dodać, odświeżyć kolor i tak dalej. D. Tutaj każda rzecz będzie miała swoją własną historię, swoją wartość, a to jest o wiele ważniejsze niż moje Drogie rzeczy ze sklepu.