850 Shares 3118 views

Przytulne poddasze: ocieplenie od wewnątrz z ich ręce nie tak trudne

W nowoczesnych budynków podmiejskich domów często z poddaszem. Ale nie każdy korzysta z tego założenia z nadejściem chłodów. Ktoś nie chce wydawać pieniędzy na izolację, a które nie trafiają do rąk. I jest to dość łatwo można zorganizować kameralną salę rekreacyjną wyposażoną w bilard lub. Ponadto, jeśli masz poddasza, izolacja nie tak trudno w ich własnych rękach.

sposoby ocieplenia

Sposób ogrzewania zależy od żądanego wyniku. Na przykład, jeśli planowane jest pomieścić pomieszczeń, konieczne jest nie tylko do izolacji podłogi, ale sufit i ściany. Ponadto wpływa na system izolacji. Istnieją trzy sposoby:

  1. R izolacji pomiędzy krokwiami.
  2. Układanie izolacji i hydroizolacji z wiązarów dachowych.
  3. Zintegrowany muru (uszczelniająca prowadzi się dodatkowo izolację cieplną).

Materiał do izolacji termicznej

Przed wykonaniem izolacji poddasza od wewnątrz, jest to niezbędne do określenia materiału. Obecnie istnieje ciągłe dyskusje o tym lepsza izolacja jakości. W literaturze można znaleźć wiele artykułów, że pianka jest bardzo szkodliwe dla zdrowia (zawiera duże ilości substancji toksycznych). Nie mniej szkody może przynieść i wełny (jeżeli praca ma wdychać drobny pył, który go zawiera). Bezwarunkowego zaufania teksty reklamowe nie są tego warte. Wszystkie izolacji termicznej (płyta wiórowa, ecowool, mineralvata, poliuretan, penoplex, polistyren, itd.) Zawierają substancji chemicznych. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na inny fakt: jeśli cenisz swój poddasza, izolacja wewnątrz rąk do czynienia z wykorzystaniem materiałów niepalnych. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że każdy z innej przewodności cieplnej izolacji powyżej. I do samodzielnego izolacji najlepiej nadają się pianki, płyt wiórowych i włókna szklanego.

ocieplenie podłogi

Aby można było bardzo ciepłe poddasze, izolacja wewnątrz własnych rąk powinny być dokładnie wykonane. Oznacza to, że wykładzina podłogowa powinna być pokryta materiałem izolacyjnym. Grubość izolacji musi wynosić co najmniej 10 cm. Jest on umieszczony pomiędzy legarami. Arkusze z konieczności dostosowania się blisko siebie. Cięższe pokrycie podłogowe, izolacja musi być sztywniejszy. Następnie poddasze, izolacja wewnątrz własnych rąk, które zostało zrobione z pełną odpowiedzialnością, nawet w najcięższych mrozów zadowoli cię ciepłem.

Izolacja cieplna sufitu

Tutaj podejście powinno być bardziej poważne. Najpierw trzeba parę. Pozwoli to uniknąć kondensacji pary wodnej. Pamiętaj, aby pozostawić szczelinę do odprowadzania wody. Jako hydroizolacja może mikro-film. Luki trzeba pozostawić co najmniej 5 cm.

Teraz znasz odpowiedź na pytanie, jak ocieplić poddasze własnymi rękami, i będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Ale jest to niezbędne do zrozumienia i że bez właściwego poziomu odpowiedzialności w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów, najprawdopodobniej, nie będzie działać. Powodzenia w tej dość żmudnych lekcji!