143 Shares 6494 views

Smartphone Micromax Canvas Turbo Mini: przegląd i recenzje

Firma z Indii Mikromax nie zyskała jeszcze szerokiej popularności na rynku krajowym. W innych krajach potrzebne są urządzenia komunikacyjne tego producenta. Na przykład smartfon Micromax Canvas Turbo Mini jest dość niska z wysoką jakością. Zbierają sprzęt komputerowy i środki komunikacji w rozwoju firmy w Chinach, ponieważ ten kraj świadczy usługi dla mniej znanych producentów. Smartphone Firma Micromax Canvas Turbo Mini A200 interesuje się wysoką jakością napełniania i stosunkowo niewielkim rozmiarem. O nim i mówić później.

Micromax Płótno Turbo Mini: Przegląd dostaw

Skrzynia do pakowania w smartfonie jest wykonana z białego tworzywa sztucznego, w jego konstrukcji przypomina podobny produkt do telefonów HTC. Projekt jest oprawiony bez żadnych dodatków, jest całkiem prosty i składa się z małego prostokątnego pudełka z przezroczystą pokrywką, za którą można zobaczyć Micromax Mini. Na okładce produktu znajduje się logo firmy i nazwa modelu urządzenia komunikacyjnego. W tym pakiecie możesz nieustannie przenosić smartfon, ponieważ materiały dla niego były dobre i solidne.

Na pudełku znajduje się pieczęć, nie możesz się martwić, że został otwarty i użyty w telefonie, w tym przypadku nie ma to znaczenia. Z tyłu pakietu informacje są publikowane na podstawie modelu smartfona i daty jej wydania.

Po otwarciu uszczelnienia otwieramy komunikator, zapakowany w folię do wysyłki i umieszczony na plastikowej podstawce. Pod producentów telefonów umieściły wszystkie niezbędne informacje o telefonie komórkowym i dokumentach. Można również zobaczyć dodatkowe akcesoria dostarczone z smartfonem. Każdy dodatkowy produkt jest zapakowany w osobnym opakowaniu z logo Micromax. Zestaw dodatków do telefonu komórkowego jest bardzo standardowy: zasilacz, stereofoniczny zestaw słuchawkowy, kabel USB, klips na kartę SIM, instrukcję obsługi i dokumenty produktów.

Wymiary urządzenia

Smartphone Micromax Canvas Turbo Mini ma ciężar tylko 110 gramów. Niektórzy użytkownicy, wyjmując telefon z pudełka, zakładają, że nie ma włożonej baterii, a ponieważ jest tak lekki. W rzeczywistości producenci dbali o wagę urządzenia przenośnego, pomimo całej jego konfiguracji.

Firma Micromax jest przekonana, że telefon nie powinien mieć imponującej wielkości, gdyż jest stale transportowany w kieszeniach odzieży, ponieważ nieodpowiednie wymiary urządzenia powodują dyskomfort dla właściciela. Grubość obudowy smartfonu jest również niewielka, wynosi tylko 7,8 mm. Ten rozmiar, oczywiście, nie jest rekordem, ale jest dość do przyjęcia dla komunikatorów z tej kategorii cenowej.

Micromax Canvas Turbo Mini: opinie na temat budowy

W projekcie urządzenia można wyjmować tylko tylną pokrywę. Zdejmując go z produktu widzimy gniazdo karty SIM i gniazdo multimediów. Osłona tylna lekko opónia się za ciałem, ale w wyglądzie ta mała wada nie jest zauważalna.

Budowanie smartfonu to jakość, nie wykrzyknik i luki. Przednia część urządzenia Micromax Canvas Turbo Mini jest wykonany bez logo producenta, na ekranie znajduje się gniazdo głośnika, a po lewej stronie znajduje się okno przedniej kamery. Na przednim panelu znajdują się również czujniki świetlne i zbliżeniowe do zdjęć lub zdjęć wideo. W pobliżu głośnika znajduje się wskaźnik zdarzenia LED. W górnej części obudowy możemy zobaczyć uniwersalny port do przesyłania danych i ładowarkę, w prawym rogu znajduje się złącze do podłączenia zestawu słuchawkowego. U dołu jest tylko otwór dla mikrofonu.

Po prawej stronie smartfona można znaleźć kilka przycisków odpowiedzialnych za blokowanie ekranu, włączanie urządzenia i regulowanie głośności. Po lewej stronie jest złącze drugiej karty SIM, która może być zmieniona przy użyciu specjalnego klipu dołączonego do urządzenia. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy przyciski do sterowania komunikatorem Micromax Canvas Turbo Mini. Są całkowicie wrażliwe na dotyk, a nawet w przypadku ich zablokowania, są oświetlone białym światłem. Projekt telefonu komórkowego jest wykonany głównie z metalu, wkładów z tworzywa sztucznego są obecne tylko od dołu iz góry nad produktem. Z tyłu można zobaczyć duże okno z aparatem (8 megapikseli), pokryte chromem, aby chronić soczewkę obiektywu przed zaciemnieniem i uszkodzeniem. Trochę poniżej znajduje się lampa błyskowa aparatu i logo producenta. Tył smartfonu wygładził naroża, co pomaga uniknąć zewnętrznego luzowania urządzenia i służy do wygodnego trzymania w dłoni.

Platforma

Kontynuujemy rozmowę o Micromax Canvas Turbo Mini, przegląd będzie nadal wyglądał na system operacyjny. Komunikator działa na Androidzie 4.2.2. Nie ma jeszcze oficjalnej aktualizacji tego programu. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie.

Interfejs telefonu komórkowego jest standardowy, a także we wszystkich urządzeniach na "Androidzie". Ikony są po prostu odświeżane, są wystarczająco duże i są doskonale postrzegane. Interfejs zapewnia specjalną zasłonę, umożliwiającą szybkie przejście z kart informacyjnych do ustawień.

Bardzo dobrze zlokalizowany przycisk do przejścia z dołu urządzenia, ponieważ zazwyczaj znajduje się na górze urządzenia mobilnego, więc nie zawsze jest dogodne do dotarcia do urządzeń – konkurentów. Ten klucz jest podpisany, można nawet nacisnąć go lewą ręką. Micromax Canvas Turbo Mini ma wsparcie dla sterowania urządzeniem, nawet bardziej niż jakikolwiek inny flagowy. Nie ma specjalnych różnic w standardowym interfejsie tego modelu, jest to bardzo wygodne dla przeciętnego użytkownika, ponieważ nie musisz poświęcić więcej czasu na naukę instrukcji, aby dowiedzieć się, jak korzystać z telefonu. System został zaprojektowany po prostu, bez żadnych specjalnych pomysłów na projekt i działa sprawnie.

Charakterystyka

Produktem firmy Micromax, który jest dla nas zainteresowany, jest telefon wyposażony w czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6582 z prędkością 1,3 GHz. Pamięć RAM w urządzeniu mobilnym to około gigabajtów, ale można użyć tylko połowę wszystkich. Aby nie marnować zasobów, zawsze zamknij niepotrzebne aplikacje, wystarczy, aby zapewnić sprawne działanie urządzenia i zaoszczędzić trochę zapasów. Interfejs jako całość działa płynnie, nie było opóźnień w czasie używania. Gry 3D są obsługiwane przez smartfon Micromax Canvas Turbo Mini, opinie jednakże nam mówią, że w trakcie samej gry, możliwe są hamulce. Niektóre złożone aplikacje nie są w ogóle otwarte. Dodatkowym plusem jest całkowity brak dławienia i nagrzewania urządzenia podczas dużego obciążenia.

Wyświetlacz

Telefon komórkowy ma ekran o przekątnej 4,7 z rozdzielczością 1280×720 pikseli. Podobnie jak wszystkie nowoczesne smartfony, nie ma szczeliny powietrznej pomiędzy matrycą a szybą ekranową. I to nie są wszystkie niespodzianki. Matryca w telefonie jest bardzo wydajna i wysokiej jakości. Odpowiedzialność ekranu dotykowego nie powoduje żadnych narzekzeń, jest obsługiwana do dziesięciu naciśnięć w tym samym czasie. Podczas korzystania z komunikatora odciski palców mogą pozostać na ekranie, które są bardzo trudne do usunięcia. Powierzchnia dłoni przesuwa się po powierzchni wyświetlacza bez żadnych problemów. Kąty widzenia są duże, gdy ekran jest obracany, odcienie nie zanikają i praktycznie nie zmieniają się. Biały kolor w smartfonie jest nieco szary, a czarny może być mieszany z niebieskim. Ogólnie rzecz biorąc, użycie dyskomfortu telefonicznego i problemów nie powoduje.

Dźwięk

Zarządzanie odtwarzaczem wideo jest proste, nie ma żadnych dodatkowych funkcji w urządzeniu. Jakość dźwięku podczas odtwarzania plików jest na średnim poziomie. W maksymalnej głośności słychać dzwonek, ale ogólna percepcja jest wystarczająco przyjemna. Specjalny zestaw słuchawkowy, przedstawiony w zestawie, wraz ze smartfonem nie spełnia jego jakości. Łatwiej jest podłączyć słuchawki z innego telefonu komórkowego, a komunikator może być używany jako odtwarzacz.

Para liczb

Jednoczesna obsługa kart SIM odbywa się za pomocą modułu antenowego, który musi być używany w szeregu. Podczas rozmowy z jedną kartą SIM drugi automatycznie wyłącza się. Aby zainstalować dodatkowy numer, nie musisz odłączać telefonu, na bocznym panelu znajduje się specjalne złącze do tych celów. Poziom sygnału w urządzeniu mobilnym jest stabilny, tylko kilka razy zniknie pasek wskaźników. Problemy z dostępem do internetu nie są odnalezione, strony są pobierane automatycznie zarówno przez sieć komórkową, jak i przez połączenie bezprzewodowe.

Media

Wbudowana pamięć podzielona jest na 2 części: 1,6 GB i 1 GB. Jak już wspomniano, można użyć tylko połowę ilości pamięci wewnętrznej. W przypadku nowoczesnego smartfona taka pamięć nie wystarczy, ponieważ tylko jeden film o rozdzielczości HD zajmuje zaledwie 1,6 GB. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest podłączenie karty microCD. Urządzenie może obsługiwać dodatkowo do 32 GB.

Wnioski

Deweloperzy starali się, aby smartfon Micromax był tak łatwy, jak to możliwe, ale jednocześnie poświęcali baterię. Jest nieusztywny, a ładowanie odbywa się z karty sieciowej lub komputera. Zasilanie akumulatora wystarcza tylko na półgodzinną komunikację w telefonii komórkowej i korespondencji w internecie. Jeśli weźmiesz smartphone na drodze, wolisz oglądać filmy, zaleca się wcześniejsze ładowanie. Przy takiej masie telefonu komórkowego, bateria jest dostarczona z odpowiednim.

Spośród wszystkich smartfonów o przeciętnym budżecie model ten zajmuje miejsce pośrednie i na pewno będzie mógł znaleźć swoich klientów. Podsumowując, należy stwierdzić, że Micromax jest jednym z dziesięciu największych producentów telefonów komórkowych na świecie. Jednocześnie ten znak towarowy zajmuje pierwsze miejsce w Indiach. W gamie producentów znajdują się karty pamięci, smartfony 3G i wiele innych.