250 Shares 2050 views

Krople pcheł „Bary forte”: Instrukcja obsługi, skład, opis i opinie

Prawdopodobnie nikt nie pies, który po raz pierwszy w swoim życiu nie dotknął problem pcheł lub kleszczy. Każdy właściciel wie, że trzeba jak najszybciej pozbyć się tych niespodziewanych gości. Właśnie to lek wybrać? Ze względu na różnorodność produktów w produkcie weterynaryjnym tylko rozpraszają oczy.

W artykule jednego z narzędzi przeznaczonych do zwalczania pcheł i kleszczy – „Bary forte” dla psów.

informacje ogólne

Środki wytwarza się w postaci roztworu, i jest przeznaczona do stosowania zewnętrznego. „Bary forte” zawiera w swoim składzie diflubenzuronu i fipronilu jako substancji czynnej i substancje pomocnicze, takie jak alkohol izopropylowy, glikol polietylenowy, olejku eterycznego z geranium, poliwinylopirolidonu.

Zewnętrznie lek występuje jako żółtej oleistej cieczy przezroczyste i ma specyficzny zapach.

Uwolnienia warunki stanowią i składowania

Jak wspomniano powyżej, „pręty forte” jest dostępny w postaci przejrzystej cieczy. W sprzedaży kropelek są opakowane w polimerycznych kroplomierzem pipety 0,5, 1, 1,8 ml. Są pakowane w karton, który zawiera:

 • 3 lub 4 ampułki oznacza „bary forte” dla zwierząt;
 • instrukcja obsługi.

Przechowywać lek musi być w temperaturze od 0 do 30 stopni, w suchym miejscu, chronić przed słońcem. Okres trwałości wynosi 2 lata od daty produkcji. Zgodnie z końcowym zastosowaniem kropli jest surowo zabronione.

Efekty farmakologiczne

Krople „Bary forte” odnosi się do leków kombinacja insektoakaritsidnym. Są one bardzo skuteczne w zwalczaniu pcheł, wszy i kleszcze.

W jaki sposób osiąga doskonałe rezultaty podczas stosowania leku „Barów forte” dla psów? Instrukcje, który jest dostarczany wraz z agentem, daje odpowiedź na to pytanie.

Fipronil GABA zablokowany zależne od receptorów pasożytów, przerywając w ten sposób przepływ impulsów nerwowych. Prowadzi to do paraliżu i śmierci pchły, kleszcze, wszy i tak dalej.

Diflubenzuron hamuje syntezę chityny, co skutkuje zaburzonym procesem wylinki, larw pasożytów, które z kolei uniemożliwia ich rozwoju i przekształcania się w poczwarki. W rezultacie, owady umierają już w powijakach, więc ich populacja nie jest już rośnie.

Zatem żadna z substancji czynnych strzela po podaniu do układu krążenia. Pozostają one i gromadzą się w mieszkach włosowych, gruczołów łojowych i naskórka zwierzęcia, dostarczając jej niezawodną ochronę przed owadami.

Zwrócić uwagę!

„Bary forte” Drops dla psów należą do grupy substancji umiarkowanie niebezpiecznych na podstawie ich wpływu na organizm. W przypadku przestrzegania instrukcji dawkowania podanych w wytwarzaniu skóry drażniące, toksyczne i rezorbtivno uczulający efekt nie jest powodowany. Jednakże, środek ma toksyczne działanie na królikach i ryb i innych organizmów wodnych. Oko leku może powodować poważne podrażnienie im.

wskazania

Krople „Bary forte” można stosować zarówno do leczenia i zapobiegania wygląd pchłom, kleszczom u psów. Są one również wykorzystywane w obecności notoedroza i świerzbu skórnego.

Przeciwwskazania

 • Narzędzie nie ma zastosowania w stosunku do zwierząt, dla których występuje nadwrażliwość na jeden lub więcej składników leku.
 • Ponadto, „Bary forte” jest przeciwwskazane u psów czy mają chorób zakaźnych lub w okresie osłabienia organizmu lub odzysku.
 • Lek jest zakazane do stosowania i dla kobiet w ciąży i karmiących oraz szczeniąt, których wiek wynosi mniej niż 8 tygodni.
 • Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wagę zwierzęcia, jak krople „Bary forte” nie może być stosowana przy masie ciała mniejszej niż 2 kg.

dozowanie

Jak stosować lek „Bary forte”? Instrukcje użytkowania znajdują się następujące informacje.

Krople są przeznaczone dla pojedynczej aplikacji. W tym przypadku skóra zwierzęcia nie powinno być żadnych zadrapań lub innych uszkodzeń. Kilka kropel środki niezbędne do wprowadzenia w miejscu niedostępnym dla slizyvanie zwierzaka: z tyłu między łopatki i szyi u podstawy czaszki. Podczas aplikacji ważne jest, aby stosować się do jasno określone w instrukcji dawkowania. Na przykład, jeśli zwierzę o masie 10 kg, jest wystarczająca w całej dźwięku preparatu pipety, a następnie wraz ze wzrostem masy zwierzęcia konieczne staje się w dwóch lub więcej części ze środkami do uzyskania pożądanego efektu.

Jeżeli istnieją przesłanki do ponownego przetwarzania, aby to nie możliwe wcześniej niż jeden miesiąc po pierwszym użyciu aplikacji.

Jeśli celem leku staje się usuwanie ze skóry kleszcza zwierząt powinny być dokładnie nakłada się na jedną kroplę preparatu pasożyta. W ciągu pół godziny będzie musiał spaść na własną rękę. Jeśli to nie nastąpi, należy delikatnie usunąć go pęsetą.

Funkcje aplikacji

 • Aby chronić zwierzę przed wielokrotnym przegranej przez pchły i inne owady, konieczne jest, zgodnie z instrukcją użytkowania wymienić wszystkie jego miotu, lub przetwarzają je środkiem owadobójczym.
 • Po przetworzeniu prowadzone przez zwierzę nie pływać w naturalnych zbiorników wody przez 48 godzin, po nałożeniu kropli.
 • Ważne jest, aby przestrzegać schematu przepisany lek do osiągnięcia pożądanych rezultatów.
 • „Bary forte” wolno stosować w połączeniu z innymi środkami przeciw pchły, kleszcze i tak dalej.

przedawkowanie narkotyków

Obecność indywidualnych tolerancji elementów składowych pojazdu lub w znacznym nadmiarze w maksymalnej tolerowanej dawce może być przyczyną wystąpienia powikłań i skutków ubocznych. Głównym uważany jest za wymioty, łzawienie oczu, nadmierne wydzielanie śliny. W takich przypadkach ważne jest, jak resztami leku można szybko przemyto i zwierząt futerkowych skóry z wykorzystaniem detergentu. W tym zwierzęciem może być przypisane leczenie objawowe.

Specjalne środki ostrożności

Ta część artykułu dotyczy nie zwierzęta, a ich właściciele, co jest ważne, aby pamiętać i przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Przy stosowaniu środków na skórę zwierzęcia powinien przestrzegać podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Podczas wszystkich manipulacji jest zabronione jeść, nie pić i nie palić.
 • W ciągu 48 godzin po zabiegu nie może być prowadzona przez pozwalać dzieciom na udar mózgu zwierzęcia, albo w ogóle do niego zbliżyć.
 • Nanieść kroplę „Bary forte” na skórze psa mogą być ludzie, którzy nie mają nadwrażliwość na składniki preparatu.
 • Podczas wystąpienia reakcji alergicznej lub innych niekorzystnych objawów u członka rodziny należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Wraz z nim w tej chwili, pożądane jest, aby posiadać instrukcję obsługi lub przynajmniej za pomocą etykiety.
 • Opakowania, które zawierały leczniczego musi być odrzucone i zawraca. Zabrania jej dalszego wykorzystania w gospodarstwie domowym lub w innych celach.

Pozytywne opinie na temat leku

Co ludzie mówią o właścicielach psów upuść „Bary forte”? Recenzje w większości przypadków pozytywne, chociaż istnieją również pewne negatywne komentarze. Dla większej wygody, patrzeć na nich w różnych sekcjach.

Tak więc, zaczynamy z zawodowcami leku. Wielu właścicieli zwierząt domowych używać go w ciągu ostatnich kilku lat i przez cały ten czas byli zadowoleni ze swojej szybkości działania, wysokiej wydajności i ochrony długoterminowej osiągniętych wyników. Dotyczy to przypadków agentów w celach terapeutycznych i profilaktycznych.

„Bary forte” różni się od podobnych produktów na swojej specjalnej konstrukcji, która działa bardzo delikatnie. Dlatego jest to dozwolone w obsłudze, nawet w dwumiesięcznego szczeniaka. Jednak spadek nie tracą swoją siłę i skutecznie uporać się z kilku rodzajów pasożytów, począwszy od wszy i pcheł i kleszczy wykończenia.

Kolejny punkt – wygoda stosowania leku. Specjalna pipety pozwala umieścić go szybko i dokładnie, aby nie pobrudzić rąk lub ubrania.

Ponadto, właściciele zwierząt domowych nie może nie cieszyć niskie spadki cost „Bary forte”, ich wygodne opakowanie i wystarczająco długi okres trwałości.

negatywne aspekty?

Podobnie jak każdy inny towar, krople „Bary forte” ma nie tylko zalety, ale również wady. To po raz kolejny potwierdza, że nie ma uniwersalnych środków, a lek nie był wyjątkiem od reguły, mimo dużej ilości pozytywnych opinii na jego temat. Więc, co nie pasuje do właścicieli zwierząt domowych w kropli „Bary forte”?

Po pierwsze, jest to krótki okres działania leku. Jest to w ciągu 1-2 miesięcy. Jak widać, definicja „małych” w tym względzie – pojęcie względne.

Po drugie, wysokie spożycie leku dla psów dużych ras. W chwili, gdy zwierzę o wadze do 10 kg wystarcza tylko jedna fiolka, z większym ciężarem ich liczby proporcjonalnie wzrośnie.

Po trzecie, w niektórych przypadkach, narzędzie okazały się nieskuteczne w zwalczaniu roztoczy. Jednak takie sytuacje nie są izolowane.

Kolejny element, który nie jest zadowolony ze niektórzy z właścicieli – to specyficzny zapach narkotyku. Chociaż w większości przypadków nadal jest uznawane neutralny i nie przynosząc wiele niedogodności.

Bądź co bądź, kwota korzyści jest znacznie wyższa niż liczba braków. Oznacza to, że urządzenie otrzymało zasłużone uznanie wśród wielu właścicieli zwierząt domowych i jest uważany za jeden z najlepszych sposobów zwalczania owadów i roztoczy.

Nawiasem mówiąc, producent wytwarza odrębny gatunek spada „Bary forte” dla kotów. Oznacza to, że lek jest uniwersalna.