891 Shares 9631 views

Co to jest ropień? objawy

Ropień – dość powszechną chorobą, co wyraża się w postaci zapalenia adrectal tkanki blisko odbytnicy. Występuje zwykle u osób dorosłych.


Przyczyny choroby

Paraproctitis pojawia się po spożyciu adrectal patogenu włókien – Escherichia coli, Staphylococcus aureus i bieli. Jest też mieszane mikroflory. Zazwyczaj rozwój choroby przyczyniają się do hemoroidy, pęknięć i rys na skórę wokół odbytu, uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy, krwiak krocza.

Mogą wystąpić przypadki, gdy paraproctitis występuje jako powikłanie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, aw konsekwencji urazów odbytnicy lub choroby Crohna.

Ropień, objawy

Ostrą i przewlekłą chorobę. W rzeczywistości są one jedną i tą samą chorobą, ale w dwóch etapach. Gdy ostry postacią choroby nie jest traktowany odpowiednio wpada do przewlekłego ropnia. Zakażenie w tym przypadku jest w stanie wiele lat będzie w stanie nieaktywnym w obszarach starych blizn. Gdy system immunologiczny człowieka, ostre osłabienie ropień objawy, które pojawiają się w infiltracji ropne.

Choroba charakteryzuje się infiltracji chorej tkanki i nazywana obrzęków.

Choroba zaczyna się ostro. Ropień objawy których wyrażone są w postaci osłabienia, dreszcze, bóle głowy i gorączki i charakteryzuje się występowaniem bólu w obszarze odbytnicy.

postacie chorób

Dlatego też, w przypadku gdy wrzody, które zostały ukształtowane ropień dzieli się na:

– ischiorectal;
– podskórnie;
– miednicy, doodbytnicze
– podśluzówkowej;
– pozadipryamokishechny.

Sidalischno grubego ropień objawy, które w pierwszym etapie i nie mogą przeszkadzać się w ischiorectal wgłębienia i rozciąga się do tkanki w obrębie miednicy.

Podskórne paraproctitis zatężono pod warstwą skóry okolicy odbytu. Pacjent cierpi ból, szczególnie podczas wypróżniania. Skóra jest stan zapalny, jest obrzęk w miejscu zranienia.

Miednicy, ropień odbytnicy jest uważany za najbardziej ciężką postać, ale także najrzadsze. Zapalenie jest powyżej dna miednicy, która nie pozwala na to, aby wykryć za pomocą badania cyfrowego na wstępnym etapie.

Paraproctitis warstwy podśluzówkowej znajduje się tkanki podśluzówkowej. Cyfrowy badanie odbytnicy ujawnia chorobę. Takie ropnia objawów ból w odbytnicy, ale nie tak intensywne, jak w postaci podskórnych.

Formularz Pozadipryamokishechnaya choroby ma tylko jedną charakterystyczną cechę. Początkowo wrzód znajduje się w tkance odbytnicy, ale jest w stanie uzyskać powierzchnię ropa i sidalischno-proctal.

leczenie

Początkowe stadium choroby jest eliminowane przez dobrego leczenia. Należą do nich: kompleksowe leczenie antybiotykami bezszypułkowy ciepłą kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu, UHF terapii. Ale w większości przypadków ropnia wymaga operacji. W krok wrzód otwarte, martwe tkanki usunięte, pod warunkiem, ropa odpływ. Pooperacyjne leczenie polega na obserwacji lekarza i ścisłe resztą złoża.