376 Shares 4017 views

pigmentacja skóry

pigmentacji skóry – jest to zmiana w normalnym kolorze. Przyczyną tego zjawiska leży w aktywności komórek melanocytów. Naturalny pigment skóry jest bezpośrednio skorelowany z genetyki. W zależności od rasy, komórka może mieć różną ilość melaniny. Gdy ten kolor może być od jasnego do ciemnego koloru. Odziedziczył.


pigmentacja skóry dzieli się na różne rodzaje. Należą do nich:

– znamiona atypowe natury;

– piegi;

– plama soczewicowata;

– ostuda;

– plamy starcze.

Pigmentacji skóry w postaci nieprawidłowych miejscach przejawiają zwykle w okresie dojrzewania. Nowotwory mogą pojawić się oczyścić obszary skóry, a jako część znamion. Czasami ich ekspresja możliwe w dorosłości. Takie znamię różni się od konwencjonalnego i mogą być początkowym stadium czerniaka.

Kolejny rodzaj pigmentacji – piegi, można zaobserwować u ludzi w każdym wieku, którzy mają predyspozycje do nich. Są to głównie ludzie z czerwonym lub blond włosach. Takie zabarwienie skóry, którego przyczyny leżą w zwiększonego powstawania melaniny mogą być usuwane za pomocą różnych środków, o działanie bielące oraz obierania. Dla zapobiegania środki obejmują potrzebę ochrony odsłoniętych części ciała przed bezpośrednim kontaktem z promieniami słonecznymi na nich lub używać specjalnych kremów ochronnych.

Miejsca zwane lentigines, wyglądem nie różni się od mola. pigmentacja skóry tego typu jest najczęściej w młodym wieku. Te niewielkie plamy mogą być konsekwencją dużego uwalniania melaniny. Plama soczewicowata ma jasnobrązowy lub żółty odcień. Oparzenia od słońca może spowodować pojawienie się niektórych poważnych chorobach skóry. W młodym wieku może powodować czerniaka. Ponadto, jeśli pali się od promieni słonecznych występują często, stają się przyczyną rozpad skóry i sprowokować jej przedwczesnemu starzeniu.

W sposobie zwiększenia pigmentacji może wystąpić ostuda. Jest to nierówne plamy kształtu, koloru brązowego. Najczęściej rozpowszechnianie nowotworów obserwuje się w twarz i na otwartych obszarach ciała. Podatne na tego typu pigmentacji głównie ludzi z ciemnego koloru skóry.

Przejawem ostuda może być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków, na przykład, w odniesieniu do antykoncepcji. Pigmentacja w ciąży i w rezultacie długi czas pod wpływem bezpośrednich promieni słonecznych ma również zastosowanie do tego rodzaju nowotworów. W zależności od ich przyczyn, plamy znikają po zniesieniu leków i po porodzie. Zmiany w standardach składu pigmentu skóry może być również wynikiem codziennej diecie zawierającej lipochromes (marchewki i pomarańczy) produktów. Naturalny kolor z powrotem w ich unieważnienia.

Po czterdziestu pięciu lat, często w otwartych obszarach plamy starcze ciało i twarz pojawiać. Są one konsekwencją zwiększenia liczby melanocytów.

Zidentyfikować przyczynę danego typu pigmentacji może jedynie specjalistycznej. Że musi wyznaczyć przebieg odpowiedniego leczenia. Szeroka popularność mezoterapii. Odbywa się to za pomocą substancji, które wywołują efekt wybielający. Można zastosować różne rodzaje peelingów. Są one wykonywane na nowoczesnych urządzeń wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii. Współczesne badania naukowe pozwalają na przeprowadzenie procedury w lecie i zimie.