402 Shares 8781 views

Multiwitaminy „Aevit” podczas ciąży, laktacji i jej planowania. Przegląd

Oznacza „Aevit” (retinol + Witamina E – międzynarodowa nazwa leku, retinol + witamina E) – preparat złożony należący do grupy witamin. Działanie multiwitaminy „Aevit” ze względu na jego skład rozpuszczalne w tłuszczach witaminy: retinol (witamina A) i a-tokoferol (witamina E).


Warto zauważyć, że multiwitamina „Aevit” w czasie ciąży jest czasem przepisywane dla normalnego rozwoju embrionalnego, jak jej składnikiem retinol ma ogromne znaczenie dla rozwoju ludzkiego ciała i normalnego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Jest również niezbędne do normalnego funkcjonowania siatkówki do normalnej funkcji rozrodczych, do prawidłowego wzrostu kości i skórę ludzką, to jest zaangażowana w wiele procesów biochemicznych. Alfa-tokoferol zapobiega hemolizę (proces niszczenia) czerwonych krwinek, przywracając przepływ krwi w naczyniach włosowatych i zwiększenia odporności na niedotlenienie tkanek (niedotlenienia), i jest to materiał kompozytowy różnych układów enzymatycznych.

Wskazania: Niedobór witaminy A i E, państwo zwiększyło zapotrzebowanie na nich lub zmniejszenia ich dochodów; biegunka, choroba Crohna, różne choroby zakaźne, marskość wątroby, niesymetryczne odżywianie, uzależnienie od nikotyny, alkoholizm i narkomania, długotrwały stres.

Przeciwwskazania: nadmiar w organizmie witamin A i E, nadwrażliwość, nadczynności tarczycy, zapalenie pęcherzyka żółciowego, niewydolność nerek, w podeszłym wieku, z opieką dla dzieci poniżej 14 lat. Kiedy ciąża jest zabronione brać leki w pierwszym trymestrze ciąży.

Skutki uboczne multiwitaminy „Aevit”: alergia, ból brzucha, wymioty, nudności i biegunkę. W przypadku długotrwałego użytkowania w bardzo dużych dawkach może powodować zaostrzenie kamicy i przewlekłego zapalenia trzustki etapie.

Multiwitaminy „Aevit” podczas ciąży

W przeciwieństwie do innych kompleksów witaminowo-mineralnej, przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży, w preparacie „Aevit” zawiera żadnej profilaktyki dawki witaminy A i E, oraz ran. Na przykład, można powiedzieć, że w preparacie kapsułki „Aevitum” – tokoferol 100 mg i 1000000 IU witaminy A i drażetki „prenatalna Vitrum” – tokoferolu 11 mg do 4000 IU witaminy A. Należy zauważyć, że takie dawki „Aevitum”, gdy ciąża niebezpieczne, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Kiedy nadmiar w organizmie witaminy A w ciąży płód może mieć nieprawidłowości w rozwoju: opóźnienie wzrostu, wady w rozwoju narządów i układu moczowego zbyt wcześnie kości zamknięcie chrzęstnej stref wzrostowych. Jedną z cech witaminy A jest jego zdolność do gromadzenia się w tkankach organizmu. A ponieważ w czasie ciąży często mają przekrwienie i zaburzenia krążenia, witamina A gromadzi się zbyt dużo w krótszym czasie.

Ponadto, wysokie dawki tokoferolu nie są bezpieczne w czasie ciąży. Przedawkowanie Objawy: ból głowy, zawroty głowy, niewyraźne widzenie, osłabienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, a także powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Mogę brać multiwitaminy „Aevit” podczas planowania ciąży?

Planowanie ciąży – odpowiedzialną rzeczą, każdy element, który trzeba negocjować z lekarzem. Dlatego, jeśli chcesz zacząć brać multiwitaminy „Aevit” w czasie ciąży, a przede wszystkim zwrócić się do lekarza.

Lek „Aevit” laktacja

U noworodka rozwija się intensywnie i stale rośnie. A jego ciało jest dobrze wchłaniany nie tylko mleko z piersi, ale substancja pochodząca z niego. Pamiętaj, że witamina A jako część multiwitamina „Aevit” ma tendencję do gromadzenia się w organizmie, zwiększając ryzyko różnych powikłań. Dlatego przyjęcie witaminy „Aevit” podczas laktacji powinny być uzgodnione z lekarzem.