867 Shares 7596 views

Toyota soarer: najciekawsze rzeczy o czterech pokoleniach niegdyś popularnego modelu

Toyota soarer – ten samochód jest dostępny w wersji coupé od 1981 do 2005 r. Urządzenie zostało opracowane jako zamiennik dla modelu takich jak Toyota Markll Coupe. Najpierw była pierwsza generacja (Z1), a za nim – innych, którzy są bardziej skuteczne. Cóż, warto pokrótce opowiedzieć nam o tym modelu, jak również jego zalety i cechy.


Drugi, trzeci i czwarty generacji

Tak więc kolejna wersja toyota soarer różniły się bardziej eleganckie, zaokrąglone ciało (w przeciwieństwie do pierwszej generacji). W rzeczywistości, żadne inne zmiany w modelach Z2 zaobserwowano. Ale trzecia generacja pamiętać coś specjalnego. To na jej podstawie opracowanej Lexus SC. Ten luksusowy coupe był jednym z najlepszych, który jest wytwarzany tylko w krajach azjatyckich w latach dziewięćdziesiątych.

W 2001 roku, w związku z opublikowanymi i czwartej generacji (tzw 40-series). To była toyota soarer – kabriolet coupe. Interesujące jest to, że poza Japonią samochód został sprzedany jako Lexus SC430. uwolnienie czwartej generacji zakończyła się w 2005 roku.

Cechy techniczne Z1 i Z2

A teraz bardziej szczegółowo chciałbym powiedzieć wszystkie powyższe modele. Tak więc, wersja pierwszej generacji wyposażone w silniki 6-cylindrowych. Ich wielkość wynosiła 3, 2,8 i 2 l, odpowiednio. Pierwsza wersja miała napęd na tylne koła. Maszyna mogła pochwalić się takie cechy jak komputer pokładowy (nawet z panelem dotykowym), który prowadził kontrolę klimatu, cyfrowy obrotomierz i prędkościomierz (z diodami LED) oraz inne gadżety elektroniczne. Ponadto, te samochody różniły zawieszenie McPherson. Jednak tylko przód – tył Wahacz zainstalowany.

Wybór potencjalnych nabywców były oferowane albo 5-stopniowa „mechanika” lub 4-biegowa „automatyczny”. Nawiasem mówiąc, pierwsza generacja toyota soarer był automatyczny system autodiagnostyki.

Późniejsze wersje (najnowsza generacja Z1 i Z2) wszystkich maszyn może pochwalić obecność ABS, tempomat, skórzane siedzenie kierowcy (regulacja w 7 płaszczyznach), wentylowane hamulce tarczowe i zawieszenie pneumatyczne.

W późnych latach 80-tych nie było imponujące nowe silniki: 1G-GTEU, generując 210 „Konie”, a pojemność 7M-GTEU 240 litrów. a.

Cechy nowego luksusowego coupe (30 serii)

Tak zwane także trzeciej generacji toyota soarer. Samochody 30 Series miał najbogatszych i nowoczesne wyposażenie wszystkich samochodów azjatyckich, które zostały wydane w tym czasie. Co ciekawe, był to pierwszy model z GPS-Navigator, ustawiony przez producenta. Potencjalni nabywcy są dostępne i samochód w wersji twin-turbo z 5-stopniowy „automatyczne”.

W tych modelach korzystają z tych samych silników i pudełka, jak również samochodem „Toyota Supra”. Były silniki 2,5, 3 i 4 litrów. silniki z turbodoładowaniem, które zostały zaproponowane, twin-turbo, z pneumatycznymi lub aktywnych pędników zawieszenia i tylne koła. Modele te dane techniczne toyota soarer były rzeczywiście godny. Szczególnie zadowoleni z wersji 1JZ-GTE 2.5l Twin Turbo. Był wyjątkowy w tym modelu Toyota strojenie Soarer: przedni zderzak zmieniła, stała się bardziej efektowne listwy progowe i wyraziste „wygląd” reflektory. Wersja Sport nadal może pochwalić znakomite wykończenie (naturalne drewno i skóra), tempomat i fotele.

Oferuje najnowsze modele

Czterdziestym serii (tj. E. 4. generacji) jest stale porównywane przez krytyków i miłośników samochodów do „Lexus” czasu. I były rzeczywiście podobne cechy. Ale co na zewnątrz? Samochód chwalił sztywny dach składany (producenci postanowili złożyć wniosek o podobieństwie z Mercedes-Benz SL) i dość potężny 4,3-litrowy silnik V8 the-. Jednostka ta była szczególnie fakt, że miał zmiennych faz rozrządu. Silnik 280 KM sporządził i do stu jest rozproszona w zaledwie 6 sekund.

Na zewnątrz, przy okazji, to się nie zmieniło. Niektórzy ludzie nie podoba – mówiono, że szczupła sylwetka, że wielu znawców „Toyota” były tak lubi, został zatopiony w zapomnienie. Wielu uważało, że ciało stało się jakby wizualnie cięższe i krótsze. Ale w ogóle, wygląda dostać oryginalne i atrakcyjne.

Co ciekawe, 40-series i modele „Lexus” od tego czasu były tego samego projektu. Ale ponieważ Lexus było coraz większe znaczenie marki, w 2005 roku wyeliminował każdy model Soarer.

Jednakże, jeśli spróbujesz, można znaleźć tych samochodów na rynku. Oczywiście, bardzo niewielu z nich, zwłaszcza w Rosji, i są one używane, ale nadal wykonywać rzeczywiste pomysły (jeśli pragnienie i pewna ilość). Jednak starsze maszyny, najprawdopodobniej, nie będzie w stanie znaleźć – tylko ostatnią generację. Kosztów, przy okazji, że samochód będzie gdzieś na 300-700 tysięcy rubli (w zależności od stanu i konfiguracji).