718 Shares 9857 views

Potrzebna jest umowa sprzedaży samochodu, a które powinny być brane pod uwagę jej zawarcia

I podszedł do mojego starego przyjaciela, aby pomóc mu w wyborze samochodu, znajomy pracuje zwykłego pracownika firmy turystycznej i mieć wystarczająco skromną sumę pieniędzy. Jak często nasze pragnienie, aby ograniczyć możliwości finansowych.


Powiedział, że nie pierwszy kontakt z ASO i starał się znaleźć samochód za pośrednictwem ogłoszeń w gazetach, ale nie mógł znaleźć odpowiedni model dla siebie, gdy natknął się na człowieka, który zaproponował prawie nowy samochód zagraniczny za niską cenę. Z wyjątkiem że sprzedający odmówił zawarcia umowy sprzedaży samochodu i zaoferował zrobić bez formalności notarialnych. Oczywiście, nigdy transakcja miała miejsce.

Teraz przyjaciel był przekonany, że zawrzeć umowę sprzedaży pojazdu jest możliwe tylko z salonu samochodowego. Zaapelował do nowo otwartego salonu, który sprzedaje nowe i obsługiwanych samochodów na niskim poziomie, dla naszego regionu, ceny. Nawet udało się znaleźć odpowiedni model w przystępnej cenie. Kiedy sprzedawca zaczął wypełnić formularz zakupu umowy sprzedaży samochodu, znajomy zwrócił uwagę, że forma nie musi wyobrazić sobie żadnych uszczelek i znaki certyfikacyjne sprzedawca. Wybrał przeprosić i wyjść z salonu.

Od tamtej pory boi się o kontakt z dealerów samochodowych o wątpliwej reputacji, i jestem przekonany, że umowa sprzedaży samochodu może być wykonany bez obawy przed oszukany tylko ze spółką, która działa co najmniej pięć lat na tym rynku.

Ta historia rodzi pytania o to, czy możliwe jest, aby zakupić samochód jakości w rozsądnej cenie, ale nadal czerpać swego na umowie sprzedaży samochodu, który będzie chronić interesy kupującego. Po tym wszystkim, umowa – dokument prawny, który potwierdza swoje prawo własności do bardzo konkretnej maszynie. Rejestruje wszystkie dane pojazdu oraz kwotę transakcji. Sprzedawca w tym przypadku zapewnia „czystości” transakcji. Nie zapomnij, oprócz umowy wziąć pokwitowanie od sprzedawcy, że otrzymał pełną kwotę określoną w dokumencie. Jeśli transakcja odbywa się między dwoma osobami, konieczne jest, aby zapewnić umowę u notariusza, a kiedy jest dokonać płatności w przypadku wątpliwości.

Przy zakupie samochodu w salonie, umowa musi być podpisana przez osobę upoważnioną i opieczętowane. Dowód wpłaty są wydawane i kasa paragon. W tym dokumencie dodatkowych warunków dotyczących gwarancji na maszynie, obowiązkowe MOT i tym podobne mogą być wykonane Uważnie przeczytać umowę, w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z prawnikiem lub nawet zrezygnować z zakupu w tym salonie, jeśli personel nie można jednoznacznie wyjaśnić każdy element zamówienia.

Samochody w krajowym rynku można podzielić na dwie kategorie: krajowych i importowanych. Przed przystąpieniem do wyboru samochodu, należy zauważyć, dla siebie, jaki rodzaj torby są chętni do utrzymania zdrowia przyszłego samochodu. Większość samochodów, delikatnie mówiąc, źle przygotowana do dróg krajowych. Zakup drogiego samochodu, należy być przygotowanym na wysokie koszty jego eksploatacji. Oczywiście, nikt nie podejmie następujące błędy celowo samochód, ale po pewnym czasie może się okazać, że niektóre części pojazdu wymagać naprawy lub wymiany. Aby uniknąć takich niespodzianek w samochodzie może być tylko rzetelny sprzedawca, kto ceni swoją reputację w oczach nabywców. Przed umowy jako umowy sprzedaży samochodu, upewnij się, że auto ma dobrą reputację i działa na rynku od co najmniej pięciu lat.

Koszt części do samochodów zagranicznych, które kosztują $ do 3000 średnio wyniesie $ 300-350. Na pierwszy rzut oka niewielka ilość, ale to jest 10% kosztów samochodu, przez trzysta „kozły” można naprawić kilkanaście razy, „Lada”. Jeśli nie boją – bezpiecznie kupić samochód zagraniczny.

3000-5000 samochód zagraniczny kosztuje tysiące dolarów będzie w żadnym lepszym stanie, ale można znaleźć dobry samochód, a za te pieniądze. Powinniśmy odrzucić „egzotycznych modeli” – szczegóły na ich temat można znaleźć bardzo problematyczne.

Należy dać pierwszeństwo popularnych modeli, z których części są w każdym sklepie lub „parsowania”.

Przy wyborze używane samochody trzeba myśleć pragmatycznie, aw każdym razie nie ulec pokusie, aby kupić „smart” samochód za bezcen. Należy pamiętać, że składniki rzadkich modeli jest bardzo trudne do znalezienia, a Twój samochód może być tygodni lub nawet miesięcy bezczynności w garażu czeka na części zamienne do naprawy. Zakup samochodu to odpowiedzialny. I warto wstępnie obliczyć wszystkie konsekwencje, które przychodzą, kiedy długo oczekiwany „Iron Horse” pojawi się w swoich stajniach.