762 Shares 2962 views

Dlaczego silnik pracuje po remontu?

Jeśli Twój znajomy żelazo niedawno doświadczył poważnego remontu „serca” (czyli silnika), to w najbliższej przyszłości, trzeba zadbać o jego delikatnej operacji, bez szarpnięć i wyścigów konnych. Co to robi? Odpowiedź na to pytanie, dowiesz się w tym artykule.


Dlaczego musimy ten proces?

Uruchamianie silnika po remoncie – obowiązkową procedurę, bez których nie może wykonywać żadnej silnik niedawno doświadczył poważnych zmian strukturalnych. Powodem jest to: nowe części, które zostały zainstalowane, aby zastąpić zużyte, musi przejść przez etap szlifowania w, po którym poziom tarcia między wykładziną a pierścieniami z powrotem na miejsce ponownie.

Z reguły po nudny i szlifowanie nowych części naprawiony silnik musi przejść 2000 km delikatny. Wielu kierowców uwierzyć, że po 2 tys silnik uruchomiony po zakończeniu remontu i może być w pełni wykorzystana. To jest fundamentalnie błędne, ponieważ tylko nowe części do przystosowania się do siebie i wreszcie dostosować tylko 15 tysięcy kilometrów w tym okresie czasu. Dopiero wtedy można wycisnąć całą maszynę sok. Jeśli to nastąpi wcześniej, wszystkie nowe elementy zostaną zniszczone, a potem trzeba wrócić do punktu serwisowego, zamawianie tych samych usług już w znanych mechaników. Naprawa silników, co do zasady, nie jest tani, a zakup b / u silnika nie pozwoli Ci zaoszczędzić od znacznych wydatków.

Jak mówią eksperci, obciążenie na odnowionym jednostki nie powinna przekraczać znak ponad 60 procent jego całkowitej pojemności. Zapewnia płynną zmianę biegów, powolnego przyspieszania i zwalniania, brak dużej prędkości. To kiedy silnik pracuje po remoncie daje nowy, mocny i niezawodny silnik, który dostarczy pojazd harmonijne i sprawne funkcjonowanie.

My potrzebujemy jakości części w tej procedurze?

Oczywiście, tak! Każdy szczegół, nawet najwyższej jakości, musi być uruchomiony. I nie ma znaczenia, który odbywa się naprawa silników maszyny – „UAZ”, „VAZ” lub „BMW” (wynik jest taka sama). A jeśli ktoś z mechaniką, że jest inaczej, to pokazuje niski poziom jego kwalifikacji jako specjalista (lub chęci „cut down” więcej pieniędzy od klienta).

Jak skuteczna jest ta procedura?

Po uruchomieniu silnika spalinowego przywrócone w pełni zamanifestować swoje nieodłączne cechy, a mianowicie:

  1. będzie pracować stabilnie na biegu jałowym uderzeń (częstotliwość nie przekracza poziomu 600 obrotów na minutę).
  2. Podczas przejścia od niższej do wyższej lub vice versa, jak również punkt kontrolny przejściowego w neutralnej pozycji pojazd jest głuchy się nietypowe dźwięki.
  3. Obrót wału korbowego (za pomocą uchwytu) prowadzi się bez dodatkowego wysiłku.

Takie właściwości samochodu zyska oczywiście nie od razu, ale pamiętaj – po 2 miesiącach pracy w mieście i poza nim pracującym silniku po remoncie pozwoli na stosowanie go w całości.