207 Shares 3371 views

teatr lalkowy (Samara) zaprasza młodych widzów

W Samarze – dużego rosyjskiego miasta, które leży w środkowej Wołgi – wiele obiektów kulturalnych. Są muzea, galerie, sale wystawowe, sale koncertowe, centra kultury, kina. Mieszkańcy podziwiać teatru lalkowego. Samara jest dumny z tej instytucji. Czytaj więcej na ten temat przeczytać artykuł.

znajomy

Stan instytucja kultury (w skrócie – GAM) Region Samara „Samara Teatr Lalek” – pełna nazwa obiektu kulturowego. Znajduje się on w budynku parterowym, za murami którego codziennie utalentowanych aktorów pracujących niestrudzenie, reżyserów, artystów, tworząc bajkę dla publiczności.

Od momentu powstania do dnia dzisiejszego w teatrze wykazano ponad 50.000 występów! W swoim repertuarze, który jest rozwijającym się co roku 36 spektakli dla dzieci i dorosłych. Twórcy zainspirowani dzieł Andersena dla dzieci, Chukovsky, Puszkina i Perraulta, Marshak. Co ciekawe, w niektórych widokach, młodzi widzowie są nie tylko obserwatorami, ale aktywnymi uczestnikami akcji.

Uczestniczy Teatru w różnych konkursach i festiwalach, jest laureatem wielu nagród. W jego bagażu wiele dyplomy i nagrody – „Dla najlepszej pracy dyrektora”, „za najlepszą pracę artysty”, „dla najlepszego aktora pracy”, „Dla lepszego własności lalek”, „za najlepsze wykonanie dla dzieci”, „Nagroda Specjalna Jury” oraz innych.

Puppet Theatre (Samara) tours szeroko, nie tylko w Rosji, ale również za granicą. W jego Skarbonka – wyjazd do Niemiec, Węgier, Republiki Czeskiej, Estonii, Indiach.

historia

Pod koniec lat 20-tych aktorów lalkarzy Samara Widzów ukończył kursy w Petersburgu (wówczas Leningradzie) -. Potem wrócił do rodzinnego miasta, gdzie montowane trupy lalkarzy 5-petrushechnikov, z którymi organizowane miniaturowy teatr lalkowy dla dzieci. Sam Lotsmanov działał jako reżyser, malarz i dekorator w jednej osobie. Trupy z entuzjazmem podjął się opracowania nowego gatunku, a już w 1934 roku został uznany za profesjonalny zespół.

W czerwcu 1941 roku drugiej wojny światowej, a wszyscy męscy aktorzy trupy poszedł do przodu. Sam teatr został ewakuowany do Kujbyszewie. Tu nie przestanie działać. W czasie wojny został on grał 2700 występy! A w 1945 roku, Teatr Lalek (Samara) otrzymał swoją pierwszą nagrodę za produkcję „Dziadku do orzechów”.

Po wojnie teatr wrócił do swego rodzinnego miasta. Pomimo codziennych trudności i trudnych latach powojennych, zespół harmonijnie i ciężko pracować, aby osiągnąć nowy poziom twórczych. Rozkwitu teatru zaczęła się w 1971 roku wraz z nadejściem nowego dyrektora naczelnego – Rentsa Romana Borisovicha. Już w latach 80-lalkarzy Samara nazwany jednym z najlepszych w kraju.

występy

Bogaty repertuar ma teatr lalkowy (Samara). Plakat ogłasza swoją reprezentację takich dzieci:

 • "Koza-Boxthorn".
 • „Bagaż”.
 • „Dzikie łabędzie”.
 • "The Kid i Carlson".
 • „gęsi-łabędzie”.
 • „muzycy wesołych lekcji.”
 • „Wesołych gąsienica”.
 • „Śpiąca królewna”.
 • "Rainbow Fish".
 • „Książę świniopas”.
 • "The Scarlet Flower".
 • „Fala różdżki”.
 • „Wieża”.
 • "Kashtanka".
 • „Calineczka”.
 • „Masza i Niedźwiedź”.
 • „Zaczarowany Las”.
 • „Bajka o rybaku i ryby.”
 • "Tsvetik-semitsvetik".
 • "Jack Frost".

I inne niezwykłe spektakle, które podoba się publiczności Puppet Theater (Samara). Plakat jest stale aktualizowana, zapowiadając nowe wspaniałe historie, które na pewno lubi dzieci i dorosłych.

Gdzie i jak uzyskać

Samara Teatr Lalek Adres: ulica Tołstoj, dom 82. Budynek położony jest przy skrzyżowaniu Samarze i Lva Tolstogo. W pobliżu znajduje się zielony park nazwany Wysockiego, które mogłyby służyć jako punkt odniesienia. Aby przez jego główną bramą, aby dostać się do teatru, trzeba na przełomie zjazd w prawo na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo i iść w górę ulicy do następnego skrzyżowania Samarze, gdzie skręcamy w prawo ponownie. W przedniej części budynku teatru będzie.

ceny biletów

Ceny biletów do Teatru Lalek (Samara) waha się od 200 do 250 rubli. Ustanowiony w drodze decyzji administracyjnej, w zależności od złożoności technicznej i czas trwania spektaklu. Obilechen powinien być każdy widz, niezależnie od wieku. Brak uprzywilejowane kategorie.

Widownia jest przeznaczony dla 160 osób, podczas gdy szeregi 1 do 4 przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Ze względu na rosnącą popularność teatru i często wyprzedane występy, zaleca się bilety kupione z wyprzedzeniem. Można to zrobić w biurze, które jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach od 11-00 do 17-00, w soboty i niedziele od 9-30 do 15-30, poniedziałek – nieczynne.

opinie

Teatr Lalek (Samara) szacowana jest zawsze dodatnia. Publiczność zostaje entuzjastyczne recenzje nie tylko niezwykłe, ciekawe, kolorowe i muzyczne występy, ale także o projektowaniu foyer, animatorzy przy wejściu do 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu odbywa się z dla dzieci i mini konkursy.

Ponieważ reprezentacje są często aktualizowane, a na scenie za każdym razem pojawia się nowa akcja, wiele rodzice przyprowadzają swoje dzieci do teatru więcej niż jeden raz. Każda wizyta, sądząc po opiniach, daje dobry nastrój, radość i wiarę w coś lepszego.