222 Shares 3988 views

Michaił Shatrov: Biografia i kariera

Shatrov Mihail Filippovich – znany radziecki pisarz, którego nazwa związana jest z całą epoką rosyjskiego dramatu. Jego sztuki są poświęcone życiu kraju w czasie rewolucji i wojny domowej, w pełni oddają romantyzm przeszłego wieku, ze wszystkimi jego zawiłości i sprzeczności.


„Szósty lipca”, „Dzień Milczenia”, „Dyktatura sumienia”, „W imię rewolucji”, „Brześć spokój”, „bolszewickie” – najsłynniejsze dzieła utalentowanego autora. Lenin, Trocki, Sverdlov Stalin – te historyczne dane prezentowane są w sztukach Shatrova zwykli ludzie: Myślę, wątpię popełnić lekkomyślnych czynów i pomyłek.

dzieciństwo pisarz

Michael (prawdziwe nazwisko pisarza – Marshak) – pochodzący z Moskwy, urodził się 3 kwietnia 1932 roku. Jego ojciec Filipp Semenovich pracował jako inżynier, a matka, Cecilia A. nauczane w szkole niemieckiej. Dzieci i młodzież są związane chłopiec o smutnych, tragicznych wydarzeń. W 1937 roku został aresztowany ciotka, w 1938 roku, jego ojciec został zastrzelony w 1949 roku aresztowano matkę. Michael, będąc w tym czasie w szkole, został pozostawiony bez środków do życia. Stara się pomóc jeden chłopiec pozostaje idealnie, zebrał grupę nauczycieli słabo przygotowane dzieci i polecił Michaela do współpracy z nimi, a wdzięczni rodzice pomogli mu jedzenie.

W szkole czynnej przez naturę Mikhail Shatrov była sekretarz organizacji Komsomołu. Dla magazynu „Nasze Słowo”, w której pracował jako zastępca redaktora naczelnego, pisałem artykuły, głównie na tematy polityczne. Dla dobrego postępu w 1951 roku, po ukończeniu szkoły został odznaczony srebrnym medalem.

studentów

Następnie młody człowiek wybrał Instytut Górnictwa Moskwa, gdzie studenci wydano mundurów i dano im możliwość zarobienia dodatkowych dochodów, że Michael był bardzo potrzebne. Szkolenie młodzieży uczeń przeszedł w Ałtaju, pracując równolegle wiertarka. Z zarobionych pieniędzy udał się do matki w areszcie. Cecilia A. został amnestii dopiero w 1954 roku.

Dzieła Michaiła Shatrov

Wybierając swoją życiową karierę literacką, Michael – krewny Samuel Marshak – postanowił wziąć pseudonim jednego z bohaterów jego prac i stał Shatrov. Pierwsza drukowana publikacja ukazała się w lokalnej gazecie „Mountain Shoria”.

motyw młodzież była jednym z najważniejszych dzieł pisarza. Znamiennym przykładem takich spektakli są: „Czyste ręce” (1954) i „miejsce w życiu” (1956), „Spadł deszcz w wiadrach” (1972).

Głównym dramat Mihaila Shatrova, co znacznie wpływa na sytuację polityczną w kraju, poświęcona rewolucyjnego motywu. Utalentowany autor rodzi dobroć, wierność i uczciwość rewolucyjny dogmat ludzi, którzy brali udział w rewolucji, i wyraża gorycz wbrew tymi ideałami młodego pokolenia, który jest wysyłany do zapomnienia dorobek przodków. Szczególnie ważne były zabaw Mihaila Shatrova między odradzającą stalinizmu, która była potrzebna do wytrzymania. W swoich pracach, dramaturg, który wierzył w „socjalizm z ludzką twarzą”, skierowana do zasad leninowskich życia partyjnego i wierzył, że społeczeństwo, w którym nie są bogaci i biedni, będzie musiał pomysły Vladimira Ilicha użytkownika. Nawiązując do dużej liczby napisanych dramatów o Leninie, Faina Raniewska jako powiedzenie: „Michaił Shatrov – Krupska jest dziś”

Przedstawienia Mikhail Shatrov zawsze spowodował poważny poruszenie. Na jednym z nich, Moskiewski Teatr Artystyczny weszła w pełni sił Politbiura, wraz z Leonida Breżniewa.

Twórcze osiągnięcia Michaiła Shatrov

Michaił Shatrov (zdjęcia ostatnich latach swego życia w dalszej części tego artykułu), współpracował z wieloma teatrami, które są łatwo wygrali dzięki publiczność do swoich sztuk. Ten Ryga Teatr dla Młodzieży „Współczesna”, Teatr Teatr Moskwa. Yermolova, Perm Teatr Dramatyczny, Teatr Art Moskwa „Lenkom” Archangielsk Łomonosowa Teatru Dramatycznego.

Najwybitniejsi kawałki utalentowanego dramatopisarza: „Pogoda na jutro”, „Dyktatura sumienia”, „Etiuda Rewolucyjna”, „W imię rewolucji”, „Brześć spokój”, „dwie linie małym drukiem”, „Pogoda na jutro”, „Szósty lipca”. Michaił Filippovich pisał również scenariusze do filmów „Szóstego lipca”, „Teheran-43”, „W imię rewolucji”, „bolszewik”, „Moja miłość jest w trzecim roku.”

Michaił Shatrov: miłość życia

Przez całe życie, Mikhail Shatrov miał czterech małżeństw, z czego trzy z aktorek Irina Miroshnichenko, Irinoy Mironovoy i Elena Gorbunova, po rozwodzie została jego żoną Borisa Berezovskogo. Ostatnio żona – Julia Chernyshova – Michael był młodszy o 38 lat. Ich znajomość objęli prowadzenie dzięki dobrze znanego programu telewizyjnego „Co? Gdzie? Kiedy? „Vladimir Woroszyłow. Z tego małżeństwa córka Aleksandra Mishel urodził się w 2000 roku, mieszka w Ameryce.

Michael nie był Shatrova 23 maja 2010, przyczyną śmierci był atak serca. Jego szczątki spoczywają w tym cmentarza Troekurov Moskwie.