127 Shares 7172 views

Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa): historia, repertuar, przeglądy spektakli

Rosyjski Teatr Teatr w mieście Ufa został założony w drugiej połowie 19 wieku. Jego repertuar jest bardzo szeroki, trupa składa się z utalentowanych artystów. Przedstawienia wielokrotnie stał zwycięzców festiwali i konkursów.

Tworzenie Teatr

W 1861 został otwarty pierwszy dom kina w mieście, jest to rok narodzin Teatr Dramatu Rosyjskiego (Ufa). Historia rozwoju teatralnej sztuki miasta rozpoczęła się w 1772 roku. Nigdy nie było w budynku było tylko improwizowane sceny w mieszkaniu sędziów, gdzie polscy wygnańcy odgrywane sztukę o PAN Bronislava. Profesjonalnym zespołem pojawił się dopiero w 1841 roku, ale jego budowa nie miała. drewniany teatr budynek został zbudowany w 1861 roku, został zaprojektowany audytorium na 400 miejsc. Wkrótce w teatrze letnim został zbudowany. W zimie 1890-1891 gg. Teatr wziął na swoją spółkę opery etap Semenov-Samara, który przeprowadzono wśród chórzystów siedemnaście lat i nadal nie wiadomo, F. Szalapina. Wkrótce obie przestrzenie teatralne – zimą i latem, a następnie – spalony, aw 1894 roku kupiec VA Videneev zbudował teatr letni, który był wspaniałym akustyka. Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa), zbudowany Videneevym, był jednym z najlepszych przestrzeni teatralnej, ale, niestety, w 1991 roku został rozebrany.

Okres radziecki

W 1919 roku rząd sowiecki ustanowił Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa), podstawą dla których został ustawiony w Domu Aksakov Ludowej. Dopiero wtedy wymienić brzmiało to inaczej – „Demonstracja Teatr Ufa State” to był Na cześć otwarcia dwóch produkcjach zostały pokazane: „Król Arlekin” i apoteoza pod nazwą „Wolność” (z okazji drugiej rocznicy rewolucji).

W latach 1920-1930 Teatr nie posiada własnego trupa, pojawiła się dopiero w 1930 roku iw tym czasie aktorzy zostali zaproszeni z innych miast i pracować tymczasowo na podstawie umowy. Ponad 10 lat (od 31 do 41 lat) zostały przekazane około 150 prac. '39 20. wieku Teatr Dramatu Rosyjskiego (Ufa), ale jego budynku na ulicy Gogola, który jest domem dla maksymalnie 82 lat, jest obecnie Filharmonia. W czasie wojny był patriotyczny repertuar, aktorzy nie grają tylko stałe w swoim pokoju, w tym organizowanych frontowych zespołów poszedł do przodu i pokazał fragmenty ich występów Obrońców Ojczyzny, aby podnieść ich morale. Po wojnie rozpoczął się nowy etap twórczego rozwoju teatru, otrzymuje status miasta, ale w drugiej połowie lat 50. został oznaczony przez powrót status republikańskiej. Trupa przyniósł nowe aktorów i reżyserów. Zmienił repertuar, a teraz koncentruje się na tematach takich jak ludzkiego sumienia, dobra i zła, tragedii wojny, zwycięstwa narodu radzieckiego w interpretacji II wojny światowej. Szczególnie popularne były te spektakle:

  • „Car Fiodor Iwanowicz” dzieł Tołstoja.
  • „Przebacz mi!” – fabułę opowieści V. Astafieva.
  • „Matka Courage i jej dzieci” Brechta.

Od 1970 roku, trwała 10 lat, pisarza teatr jako metodologii sztuki był niekonsekwentny, były stałe różnice w poziomach zaawansowania dyrektorów, graczy. Najsłynniejsze produkcje okresie były następujące: „Jutro była wojna” Borys Wasiliew, „Portret rodzinny z nieznajomym” S. Lobozorova, kolaż kawałki przez Michaiła Bułhakowa, „Echelon” Roshchina, „Suicide” N. Erdman i innych.

W 1981 roku teatr otrzymał Order Czerwonego Sztandaru Pracy, aw 1982 roku – nowy budynek, który znajduje się do dnia dzisiejszego. W 1984 roku teatr ma nowego dyrektora naczelnego, który później stał się bardziej i dyrektor artystyczny – Czczony Artysta Rosji i Republiki Baszkirii M. Rabinowicz.

dzisiaj

Od późnych lat 90-tych i jest nadal z powodzeniem teatr wycieczki w całej Rosji i krajach byłego ZSRR. Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa), w 1998 roku otrzymał tytuł „akademicki” za jego wielki wkład w rozwój kultury i sztuki. 23 grudnia 2005 to data znacząca, od tego dnia w Teatrze Ufa nazwie Państwowy Akademicki Rosyjski Teatr Dramatyczny Republiki Baszkirii.

Repertuar i trupy

Teatr trupa składa się z 49 utalentowanych aktorów, z których trzy i siedem wyróżnionych artystów rosyjskich – Ludzie. Bardzo zróżnicowany repertuar. Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa) oferuje ustawienie obu dzieł klasycznych i współczesnych autorów, odgrywa również dla dzieci: „Masquerade” M. Lermontowa, „Ojcowie i synowie” przez Iwan Turgieniew, „The garbaty konika” PP Ershov, „Eksponaty” V. Durnenkov, musicale Kim Breitburg „Niebieski Cameo” dla dorosłych i „Królowa Śniegu” dla dzieci.

O teatrze

Dziś nadal w Prospect październiku dom №79 jest Rosyjski Teatr Dramatyczny (Ufa). Recenzje spektakli publiczność pozostawił bardzo ciepło i entuzjastycznie występów i powiedzieć, że jest to najlepszy teatr w mieście, a główny dyrektor MI Rabinowicz – wielki i genialny.