191 Shares 6133 views

Opera „Turandot”: podsumowanie autora

Dzhakomo Puchchini – słynny włoski kompozytor, który stworzył 10 oper, z których większość ma ponad 100 lat jest na scenie z najbardziej znanych teatrów na świecie. Wśród nich szczególne miejsce zajmują opery „Turandot”, którego podsumowanie znajduje się poniżej.

autor

Dzhakomo Puchchini urodził się w 1858 roku we włoskim mieście Lucca, w rodzinie muzyków. Po śmierci ojca chłopiec nauczył się grać na różnych instrumentach w swoim wujem i stał się starszy, wstąpił do Konserwatorium Milan. W 1884 roku odbyła się premiera pierwszej opery młodego kompozytora – „Willys”. Potem został poproszony o napisanie zamówić ocenę spektaklu muzycznego „Edgar”. Ale prawdziwy sukces przyszedł do Jana. Puccini po operze „Manon Lesko”. Nie mniej udany był również „La Boheme” i „Tosca”, który miał swoją premierę w 1900 roku. Sukces nie trzeba było długo Puccini spocząć na laurach, a 4 lata później był zadowolony z jego fani nowej pracy „Madame Butterfly”. To wywołało sensację. Wystarczy powiedzieć, że po wykonaniu Puccini 7 razy wezwany na miejsce zdarzenia. Gdy to praca w życiu kompozytora przyszedł passę: miał wypadek, jego żona oskarżyła gospodynię w związku z mężem, a ona popełniła samobójstwo. Ponadto, zdiagnozowano u niego raka gardła. Chirurgiczne usunięcie guza doprowadziły do komplikacji w jego stanu, z którego zmarł w listopadzie 1929 roku.

Historia „Turandot” opera

Gozzi opowieść przyciąga uwagę Pucciniego w 1919 roku. Uznanych przez kompozytora, opera „Turandot” (patrz streszczenie libretta. Poniżej) został napisany po wizycie w teatrze w Berlinie Maksa Reyngardta. Jednak planował zmienić nieco opowieści historia. Aby utworzyć Libretto Dzhuzeppe Adami Puccini zaprosiła Renato Simoni, jednak i on czynny udział w pisaniu tekstów do arii.

Opera „Turandot”, którego podsumowaniem jest przedstawiony poniżej, został stworzony w okresie od lata 1920 do ostatnich dni życia kompozytora. W tym czasie udało się napisać Puccini około 3/4 planowanego zakresu prac. Jednak nie pisał ostateczną duet Turandot z księciem Calaf i ostatniej sceny trzeciego aktu. Oni później stworzył jedną Puchchini Franko Alfano.

Opera „Turandot”: zawartość pierwszego aktu

Spektakl rozpoczyna się z faktem, że Mandarin ogłasza warunki, w których każdy może poślubić księżniczkę Turandot. Zgodnie z życzeniem córki cesarza, osoba ubiegająca się o jej rękę i serce musi najpierw odpowiedzieć na jej trzy zagadki. Jeśli nie mógł być wykonany. Wiadomo o pierwszej ofierze okrutnym dziewczynki. Stało się perski książę, zdanie, które zostaną przeprowadzone w prywatność. Wściekły tłum chętnie świadkiem egzekucji. Crush zaczyna, z powodu której spada na ziemię wyczerpany, obdarty starca. Okazuje się, że to tatarskim król Timur. Ostatnio, został zdetronizowany, a on wędruje po świecie w towarzystwie niewolniczej Liu. Dziewczyna w rozpaczy, ponieważ nie miała siły, by podnieść z ziemi jego niefortunne pana. Nagle przychodzi z pomocą młodzieży Calaf – jedyny syn króla Timur, który dawno temu opuścił ojczyzny i był w Pekinie incognito.

exit Turandot

W tej chwili nie jest perski książę, który musi być wykonany. Jego nędznych tłumy powodujące przykro, szemrania i urazy. Uspokajać ludzi z Turandot opisu. Księżniczka uroda urzeka Calaf i postanawia zdobyć jej lokalizację. Niewolnica Liu, dawno w niej zakochany książę stara się zapobiec kłopoty, i opowiada mu o swojej miłości. Ona jest łączona przez Timura. Występowali arię z opery „Turandot» Ach, za ultima volta. W jej starca odwieść syna od zalotów do okrutnej księżniczki. Jednak książę tatarski jest nieugięty i otworzyć swoje serce dla wszystkich. Brzmi aria calaf z opery „Turandot» (Non piangere, Liu), jest jednym z głównych. Na zakończenie młody człowiek uderza w gong, alarmując całą swoją gotowość do odgadnięcia zagadki chińskiej księżniczki.

Libretto „Turandot” opera: podsumowanie drugiego aktu (pierwsza scena)

Pojawiają ministrów Pong Ping Pang i zadanie przygotować wszystko co niezbędne do tajemnic ceremonii. Trio Ho una casa nell'Honan one bemoan losy chińskiego imperium. Według nich, kraj zmierza ku przepaści z powodu Turandot. Wszystkie trzy są oburzeni, bo kaprysy tej kapryśnej dziewczynki zwrócił je wszystkie w katów. Ministrowie marzyć opuścić cholerną pracę i przejść do prowincji.

Drugi akt: zawartość drugiego etapu

Dalsza akcja przenosi się na placu przed pałacem. Stary cesarz Altoum wykonuje arię, która stara się odwieść Calaf od konkurencji. Jednak książę zdecydowany tatarski. pojawia Turandot. W arii W questa reggia dziewczyna opowiada historię babki Lou-Lin, który zhańbił zdobywców i opowiada o swojej nienawiści do wszystkich ludzi.

Calaf Turandot prosi go, aby uczynić zagadkę. Pyta go, czy on nazywa, co za wspaniały duch leci w nocy mogą zniknąć w godzinach porannych, aby zmartwychwstać w sercu po zachodzie słońca. Młodzi ludzie mogą łatwo znaleźć właściwą odpowiedź i mówi, że jest nadzieja. Następnie Turandot wymaga od niego, aby odpowiedzieć na pytanie, który płonie jak płomień, ale nie wiąże się z ogniem, w ostatniej godzinie drży, kolor krwi i przypomina podobny do białego rana. Książę znowu znajdzie odpowiedź i mówi, że to – krew. Pozostaje ostateczny test. Księżna pyta „ice zapalił swoje serce, ale nie można go stopić. Jest to zarówno światło i ciemność. Może ktoś chciał zrobić niewolnika woli, i król, kto chciał niewolnictwo. Co to jest?”.

Calaf na to pytanie nie można odpowiedzieć, ale jego doping starego cesarza, ludzie, ministrów, a nawet wierny Liu. Księżniczka patrzy na niego i grinning, zapytał: „obcy, jaki rodzaj lodu, zapalania płomienia?”. Calaf pojęcia o co chodzi i powiedział: „Jestem twoim lód topi się płomień miłości mojej, Turandot”.

Księżniczka prosi ojca, aby nie dać jej obcy. Ale Calaf nie poślubić wbrew woli dziewczyny. Oferuje on księżniczkę odgadnąć jego imię. Jeśli nie znajdzie go przed wschodem słońca, pójdzie dobrowolnie na śmierć. W przeciwnym razie, księżniczka będzie go poślubić.

Trzeci akt

Opera "Turandot" (autor – Dzhakomo Puchchini) zbliża się do końcowego etapu. Akcja rozgrywa się w nocy, w cesarskim ogrodzie. Zwiastunami zawiadomić wszystkie zlecenia księżniczki, zgodnie z którym potrzeba vyznat imię nieznanego księcia Calaf ale na pewno Turandot będzie należał do niego, bo nikt nie może jej pomóc nauczyć jego tajemnicę.

Są ministrowie cesarza, którzy starają się uwieść księcia, oferując swoje Piekne, bogactwo i sławę. Następnie, jest otoczony przez mieszczan, prosząc go, aby otworzyć swoje własne imię, bo w przeciwnym razie są one zagrożone zniszczeniem. Ale to nie daje rezultatów. Wtedy wściekły tłum postanawia zabić Calaf, ale był nieugięty. Jednakże opera „Turandot” (podsumowanie pierwszego aktu cm. Powyżej) nie zatrzymuje.

wynik

Strażnicy z cesarskiego pałacu króla wprowadza Timur i Liu. Chcą być torturowani, że zgłoszone nazwy obcego księcia. Aby zapisać króla przez tortury, niewolnica oświadcza, że tylko ona zna nazwisko tego młodego człowieka. Jednak ona nie chce podać nazwę Calaf i mówi, że daje cichą siłę swojej miłości. Ona popełnia samobójstwo wcześniej przewidział księżniczkę, która kochała męża. Tłum niesie ciało niewolnika. Turandot i Calaf pozostać razem. Młody mężczyzna całuje dziewczynę w jej sercu i zapalić płomień miłości. Objawia się ona jego imię. Jednak księżniczka ogłasza wszystkim, że nazwisko młodego człowieka – Miłość. Ostateczny refren.

Teraz wiesz, co jest napisane „Turandot” Opera. Krótka treść jego libretta również wiedzieć, a będziesz w stanie lepiej ocenić tę pracę podczas jego występu w oryginalnym języku.