625 Shares 2068 views

Jaki jest MAT i jak rozszyfrować skrót?

Moskiewski Teatr Artystyczny nazwany M. Gorkiego – jeden z najbardziej znanych, renomowanych i popularnych teatru w naszym kraju. dyrektorem artystycznym jest słynna aktorka Tatiana Doronin.

MAT

Co jest MAT? Jest to jeden z teatrów stołecznych. Wszyscy miłośnicy sztuki teatralnej, oczywiście, znane z tych cennych listów. MAT została założona w 1898 roku. Jego początki były KS Stanislavsky i V. Niemirowicz-Danchenko. Teatr kilka razy zmieniła swoją nazwę. Początkowo nazywano go sztuka i teatr publiczny, w 1901 roku otrzymał nazwę Moskiewskiego Teatru Artystycznego, i stał się znany jako Moskiewskiego Teatru Artystycznego w 1919 roku. Rozszyfrowania skrótów – Moscow Art Theater akademickich.

Historia Teatru Urodziny

19 czerwca 1897 w restauracji „Słowiański Bazar” odbyło się spotkanie KS Stanislavsky i V. Niemirowicz-Danchenko, który omówił kwestię tworzenia innowacyjnego teatru, który przestrzegania zasad, na podstawie których pracował w Paryżu „Wolnego Teatru” A. Antoine i berlińskiego teatru „Stage Free” O Brahma. Jest to zupełnie nowy sposób gry aktorskiej, gdzie wszystko musi być realistyczny, bez pretensjonalnych deklamacje i affectedness. Jest również powinien zrobić teatr dostępne, to znaczy, aby ceny biletów były niskie, a każdy członek grupy roboczej może potrwać piękno. Teatr Art więc publicznych (MAT) został utworzony.

W 1901 roku, słowo „publiczne” została usunięta z nazwy, ponieważ ceny biletów musiały zostać podniesione, Duma odmówił finansowania projektu, a opieka materiał Zakłada najbogatszych obywateli. Dyrektor i kierownik stał VN Niemirowicz-Danchenko i KS Stanisławski połączone stanowisko dyrektora ze stanowiska naczelnego dyrektora. Trupy były rekrutowane studenci, którzy studiował aktorstwo z Nemirovich-Danczenki i nieprofesjonalnych aktorów, którzy grali w przedstawieniach Stanisławskiego.

Pierwsza produkcja teatru była tragedia Tołstoja „cara Fiodora Iwanowicza”, który okazał się fenomenalnie sukces i szybko zakochał się w publiczność. Pod koniec 1898 roku odbyło się ono „Mewa” premiera AP Czechow, wystawił który później stał się legendą. Ten mały Teatrika było świeże, oryginalne, śmiałe i jasne. Aż do 1905 roku repertuarze sztuki autorów, którzy byli współcześni teatru wyłącznie: AK Tołstoj, AP Czechow, AM Gorzki, H. Ibsen, a później dołączył do nich i klasyczne występy. W 1906 roku, na swoim pierwszym tournee zagranicznych udał się do trupy Moskiewskiego Teatru Artystycznego (dekodowanie jego imię nadano przez nas powyżej).

Budynek teatru

Skrót MAT nie pojawił się od razu, na początku był to brakuje litery „A”, a teatr został nazwany Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Aż do 1902 roku, trupa nie mają ich budynku, a występy były pokazywane w wynajętym pokoju z miejscem na 815 miejsc. Przechowywać zestawów, kostiumy, próby i warsztaty nie było miejsca, więc nie było potrzeby, aby zmienić pokój. Fundusze na budowę nie były tak MAT nie jest finansowane przez państwo i zapłacił czynsz właścicielowi budynku. Tam jest od pieniędzy otrzymanych od opłat ze sprzedaży biletów i od klientów. Jednym z tych, którzy zainwestowali w teatrze, był znanym Morozow, który później w pełni przejął finansowanie Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Troszczył się o dzierżawę nowego budynku, jego aktualizacji i sprzętu. Latem 1902 roku, dokładnie trzy miesiące pod teatr został przebudowany dom Lianozov gdzie firma przeniosła się jesienią 1902 roku. W nowym budynku hali zaprojektowano dla 1200 widzów, scena została wyposażona w obrotnicy, a pod nim umieszczone pojemne magazyny dla ozdoby. Zasłona została wykonana przez przesuwanie zamiast rosnąć, a zaszczycił słynny emblemat Moskiewskiego Teatru Artystycznego – mewa, która wznosi się nad falami.

era Soviet

Od 1906 roku teatr rozpoczął razy wyzwanie w wyniku porozumienia między Stanisławskiego i Nemirovich-Danczenki. W rezultacie, nie chcieli koprodukcje, choć różnica nie była w ich twórczej jedności. W 1919 roku trupa, który udał się na trasę po miastach wojewódzkich, został odcięty od Moskwy z powodu wojny domowej, a następnie został zmuszony do wyjazdu za granicę, a dopiero w 1921 roku udało im się wrócić.

W 1920 roku teatr został podniesiony do rangi akademickiej, a zamiast tego pojawił się skrót MAT MAT.

1922 został oznaczony przez fakt, że część trupy aktorów, kierowany przez K. Stanisławskiego, dwa lata koncertował w Europie, postanowił pozostać za granicą, nie chcąc, aby powrócić do ZSRR. W 1923 roku Władimir Niemirowicz-Danczenko miał reorganizację trupy, jak K. S. Stanisławski Uważa się, że aktorzy straciły duszę, nie starają się rozwijać, zbyt zajęty materiału, zepsute dużych opłat i stały się zbyt pewny siebie. Wielu aktorów zostały zastąpione przez nowy i młody, to był impuls dla rozwoju Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

Repertuar głównym miejscu została podjęta przez dramaturgów grę raz, choć klasyczne występy odbywały się również i na podstawie ich występy były innowacyjne. Do najbardziej znanych przedstawień ery były „Dni turbin”, „Pociąg pancerny 14-69”, „Szalony dzień lub Wesele Figara”. W 1930 roku, różnice między Władimir Niemirowicz-Danczenko i KS Stanislavski osiągnął limit, aw 1934 roku opuścił Moscow Art Theater Stanisławskiego.

W 1932 roku teatr był nazwa Maksima Gorkogo dano, które są zobowiązane do uwzględnienia w repertuarze jego dzieł.

Po śmierci VN Niemirowicz-Danchenko Moscow Art Theater prowadził Arts Council.

W 1950-1960 roku teatr był w kryzysie, brak głównego reżysera doprowadziło do tego, że sami dyrektorzy byli aktorami, jak wynika z większości spektakli były efemeryczne, publiczność nie wystarczyło, popularność spadła, aw zbiorowej wrogości panował.

W 1970 roku Rada Nauki został powołany na stanowisko dyrektora naczelny O. Efremov, który tchnął nowe życie w teatrze wystawił szereg wybitnych spektakli, trupy zaktualizowany. Gdy przyszło do popularności Teatru Artystycznego w Moskwie. Jedyną rzeczą, że nie mógł pokonać – jest sytuacja w zespole, który w końcu doprowadził do tego, że nastąpił rozłam trupa na 2 obozy, z których każda miała swój własny repertuar i jego dyrektora.

Teatr Art Moskwa. AP Czechow

Wkrótce łupane w pół trupa została przekształcona w dwóch oddzielnych teatrze, iw rezultacie w Moskwie był dwa Moskiewski Teatr Artystyczny. Każdy z nich miał swój własny lidera. Co jest Moskiewskiego Teatru Artystycznego nazwie AP Czechow? Jest to jeden z dwóch teatrów, powstałych w wyniku podziału. Teatr o nazwie AP Czechow kierowana przez Oleg Jefriemow. W 2000 roku, po jego śmierci, stał szef Oleg Tabakov, posiadacza biurze dzisiaj. Dzięki niemu odnowił repertuar, który jest oparty na utworach klasycznych obecnie. I odnowił firmę. Dziś, wśród aktorów teatru są tak znane nazwiska jak K. Habensky, M. Porechenkov i wielu innych. W 2004 roku nazwa teatru zniknęła litera „A”, co oznacza „akademicki”, a teraz to się nazywa Moskiewskiego Teatru Artystycznego nazwany Czechowa. Chociaż oficjalna nazwa nie zostanie zmieniona, to zmienia się tylko na plakatach. Który dziś oznacza (po przeliczeniu) MAT? Tak samo jak przed teatrem zawalił – Moscow Art Theater akademickich. Znajduje się on w pasie Chamberlain.

Teatr Doroninoj

Jaki jest Moskiewski Teatr Artystyczny nazwany M. Gorkiego? Ten drugi teatr, utworzony po rozłamu w 1987 roku. On to miłe Tatiana Doronin. Jak stoi Moskiewskiego Teatru Artystycznego nazwany M. Gorkiego? Odpowiedź jest bardzo prosta: Sztuka Teatr Akademicki Moskwa nazwany Maksima Gorkiego. Znajduje się na Tverskoy Boulevard. MAT działa T. Doronina przylega do tradycji, które rozwinęły się w epoce Stanisławskiego. Na scenie są klasyczne kawałki z przywrócone kierowanie Nemirovich-Danchenko. Godło Moskiewskiego Teatru Artystycznego imienia M. Gorkiego jest frajer unosić się na falach.

Szkoła-Studio

Jaki jest Moskwa Sztuka Teatr Szkoła-Studio? To uczelnia, która jest otwarta w teatrze o nazwie AP Czechow. Tutaj przygotować dla przyszłych aktorów, reżyserów i producentów. Otwarte studio szkoła była w 1943 roku z inicjatywy Władimir Niemirowicz-Danczenko. 6 miesięcy po jego śmierci, szkoła została nazwana jego imieniem. Ten teatr uczelnia jest jednym z najbardziej znanych i renomowanych w kraju, jest bardzo trudne do wykonania ze względu na dużą konkurencję. Na przykład, na wydział aktorski konkursu jest około 30 osób w miejscu. Wśród absolwentów Moskiewskiego Teatru Artystycznego Szkoły nazwanych VN Niemirowicz-Danchenko, duża liczba znanych aktorów: L. Bronevoy, E. Evstigneev, T. Doronin, O. Basilashvili, A. Filozov, Władimir Wysocki, N. Karachentsov, E. Proklova, piłkę, Mironow i in.

W repertuarze Moskiewskiego Teatru Artystycznego nazwany M. Gorkiego

Publiczność, przynajmniej raz odwiedził Moskiewskiego Teatru Artystycznego, w większości zwrotnej zostawić część bardzo entuzjastycznie. Zatem słowa podziwu brzmiał adres aktorów, reżyserów, dekoratorów. W teatrze są interesujące dramaty, zarówno klasyczne i nowoczesne, które w większości przypadków, jest bardzo popularny wśród publiczności. W repertuarze znajdują się również spektakle dla dzieci, które można zwiedzać jako rodzina.

Dziś, wśród produkcje są bardzo znane:

  • "Blue Bird";
  • "Chocolate Soldier";
  • „Mistrz i Małgorzata”;
  • „Romeo i Julia”;
  • „Rosyjski wodewil”;
  • "Hamlet";
  • „Vassa Zheleznov” i wiele innych.

Po przeczytaniu tego artykułu, nikt nie ma wątpliwości, jak trybuny (po przeliczeniu) MAT.

spółka

Do tej pory teatr jest ponad 60 aktorów. 18 z nich posiada tytuł „Czczony Artysta Rosji” i 13 – tytuł „Artysta Ludowej Rosji”.

Więc pojawia się dzisiaj do nas macie, rozszyfrowania skrótów, który wygląda jak „Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym”.