823 Shares 3982 views

kapusta kulebiak – zachwyci gości edoyu pyszne!

Kupiec Rosja słynie z gościnności, rozrywkowych gości i ich potchevaniem. Jeśli zabawa, arystokratycznej, a zatem niedźwiedzie i klaunów, jeżeli torty, potem kapusta Kulebyaka. Smak i tradycja ery poświęconym legend, prawdziwe historie i receptur.

Kulebiak – rodzaj ciasta, z których górny zaschipyvaem. Tradycyjnie wykonane z ciasta drożdżowego, ale może być z puff, a nawet masła. Prawdziwa sztuka ukryta wewnątrz. Można sobie wyobrazić, jak bardzo trzeba być cudotwórcą kwalifikacjach, aby nadzienie na ciasto dwunastu kondygnacji, a nawet przesuwanie naleśniki! Na funny-smaczny posiłek zamówienia zostały podjęte wcześniej, więc nie było wielu fanów tego posiłku. Tak, umiejętność jazdy cudowne kreacje miał 12 różnych wypełnień. Wyobraź sobie, ile potrzeba do pomysłowości i wyobraźni do ponad 10 nadzieniem połączonej do smaku i nie byłoby równe w kompozycji. Kulebiak podawane jako danie główne lub jako przekąska, ale również często służy do zup i bulionów (vprikusku). Ale jako deser ciasta takie nie jest używany.

Aby kapusta Kulebyaka okazało się smaczne, trzeba być w stanie zrobić dobry ciasta. Aby to zrobić, potrzebne są następujące składniki: 600 g mąki, 3 jajka, 1 szklanka ciepłego mleka, 1 cake piekarskie drożdże, masła lub margaryny -200 gramów soli – łyżeczka cukru ½ – 3 łyżki. Mamy przesiać mąkę na szkiełku powierzchni roboczej poprzez ścisłą oczkach sita. Hodować drożdże w ciepłej wodzie – 100 g (w temperaturze 35-40 ° C) z cukrem i zacieru talerza do uzyskania jednorodności. Jaj trzepaczki solą w misce (miksera) z pianki z ciepłej mieszanki mleka i wlać do mąki. Dodaj drożdże zaczęła wędrować. Rozpuść masło aż miękkiej konsystencji i wymieszać z ciastem. Nie ugniatać ochłodzenia masy, uformowanej miska i pokrywa się z tkaniną. Pozostawić w ciepłym miejscu do fermentacji.

Kulebiak z kapustą przepis , który rozważamy, zakłada istnienie dodatkami warzyw. Wymaga to kapustę – 600gramm, 2 kawałki marchewki, 2 cebule. Kapusta oczyszczone z górnych liści, mój czas i podać wodę do kanalizacji. Nóż ostrym cienkiego ostrza shinkuem kapusty w cienkie paski. Marchew oczyścić i przetrzeć na tarce z dużymi otworami, mój łuk, pokroić w średniej wielkości kostkę. Szalka o grubości (korzystnie żelazem) wlać 2 łyżek oleju roślinnego i masy do smarowania roślinnego. Dusić na małym ogniu przez inne warzywa 20 do 25 przez kilka minut pod pokrywa zamknięta aż gotowane. Od czasu do czasu wymieszać farsz, sól i pieprz to.

W międzyczasie, ciasto, trzeba dokonać galarecie ciasto z kapustą, zbliżył. Ugniatać ją ponownie i pozostawić do wyrośnięcia. Obvalivaniya takie procedury wykonywane są co najmniej trzy razy większy badania wysycenia tlenem. Im lepiej będzie wzrastać podczas pieczenia. Umieścić ciasto na powierzchni posypane mąki i rozciągnąć w cienkiej warstwie na prostokątnym wałka. Pamiętaj, że wypełnienie powinno zająć więcej niż pół ciasto, więc ciasto powinno być cienkie. Gruba warstwa napełniania jest umieszczany w środkowej warstwie. Ciasto jest podniesiony z boków i góry uszczelniona warkocz. Powinno być w porządku, a kapusta Kulebyaka przybrać formę wydłużonego patyku. Z resztek ciasta walcowanych wici i przyklej je do góry i po bokach pie z żółtek jaj, nadając im wygląd dredami. Rozłożone ciasto na patelni natłuszczonej olejem, umieścić w piecu i piec w temperaturze 150-170 ° C w ciągu 30 -35 minut. Top smar pie z pozostałą żółtka i wysłać w piekarniku przez kolejne 3 minuty. Dajemy ciasto do ostygnięcia i chłonąć soki. Cięcia tak, aby każdy element był napełniania, wlać śmietanę lub stopione masło. Kulebyaka podawane z kapustą na płaskim naczyniu na serwetce.