555 Shares 3300 views

Kto jeszcze jest gotowanie dżemu z jabłek: niektóre smaczne przepisy kulinarne

Jabłka – jeden z najbardziej popularnych owoców z setek odmian i smaków każdy może wybrać ich najbardziej ulubionym. Są dobre nie tylko świeże, ale również do wykrojów – dżemy i konfitury. O, którzy lubią gotować dżem z jabłek, opisujemy w tym artykule, ponieważ każda rodzina ma swój własny przepis, a jeśli jeszcze nie dostał swój ulubiony, to może go znaleźć, przeczytaj nasz artykuł. Postaraj się gotować najsmaczniejsze w zimie i popularnego utworu. Przysmak można jeść prosto z herbatą, i może być stosowany jako nadzienie do ciast lub babeczki.


Jak gotować dżem z jabłek oszczędny gospodyni – klasyczny przepis

Podstawowe zasady przy wyborze owoce są następujące: najlepiej jest wziąć obrabianego grubych zimowych odmian, z których ciało nie rozpadnie, ale pozostaje nienaruszona po ugotowaniu. Przed gotowaniem umyć jabłka, skórki z łodyg i nasion, a ktoś usuwa skórki owocu, a niektóre nie – to twój wybór. Jabłka po krojenie szybko ciemnieją. Aby tego uniknąć, można posypać je sokiem z cytryny. Jeśli chcesz dowiedzieć się , jak gotować dżem z jabłek oszczędna gospodyni, czytaj dalej – pokochasz o to klasyczny przepis:

  • 3 kg jabłek;
  • 2 kg (lub nieco mniej w przypadku owoców jest bardzo słodki) cukru.

Przygotowanie owoców, jak opisano powyżej, a następnie tnie je na 6-8 części. Wlać cukier, wymieszać i pozostawić na około jeden dzień pozwolić sok owocowy. Po tym czasie miejsce rondel z jabłkami na małym ogniu, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10 minut. Wykończenie – lekko chłodny dżem, rozłożone na wysterylizowanych słoików i wyślij przechowywane przed zimnem zimy.

Jak gotować dżem z jabłek, dyni i cynamonem

Jeśli używasz tego przepisu, to prawdopodobnie nie będzie jam i jam – ale jest również bardzo smaczne i pachnące. Do przygotowania potrzebne będą:

  • pół kilograma jabłek i miąższu dyni;
  • funta cukru;
  • łyżeczka mielonego cynamonu;
  • trochę soku z cytryny;
  • nieco więcej niż szkło czystej wody.

Miąższ dyni pokroić na kawałki, zalać wodą i umieścić potrawę na kuchence. W tym samym czasie przygotować jabłka – tym razem na pewno trzeba obrać, pokroić w drobne plasterki, a następnie wysłać do gulaszu z dyni. Owoców i warzyw mieszaninę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez pół godziny. Po jabłka i dynia pyuriruyte w mieszalniku lub tylko zacieru drewniane tolkushkoy ziemniaka. Gdy wszystko jest gotowe, należy umieścić jeden w dużo cukru, wymieszać i gotować na średnim ogniu przez godzinę. Nie martw się, jeśli gorący dżem okazał cieczy po ochłodzeniu będzie gęstnieć. Kęsów wlać do banków i przechowywać w chłodnym miejscu.

Jeśli nie mają żadnego czasu: jak gotować dżem z jabłek zajęty gospodyni. Wystarczy ugotować w multivarka

W celu przygotowania małych porcji trzeba jabłka i cukier w stosunku 2: 1 (2 części owocowych 1 cukier część). Przygotować jabłka, pokroić w plasterki i wlać cukru. Umieścić masę Multivarki w filiżance i umieścić w tryb „hartowanie” przygotowanie w ciągu 1 godziny. W tym czasie trzeba kilka razy, aby wymieszać zacięcie. To takie proste i smaczne. Teraz, gdy wiesz kilka sposobów, jak zrobić dżem z jabłek – przyjąć jako podstawę dla jednego z nich. I przygotować wielką zimową uczta dla całej rodziny.