777 Shares 5355 views

firma tekstylna sprawia makaron niskokaloryczne z drzew

Wydaje się, że 99-letnia japońska firma do produkcji tkanki postanowił wejść na rynek żywności w niezwykły sposób. Zamiast ręczniki i pościel, zaczęła używać drzew włókien gotować bezglutenowe przekąski.


Jaka jest idea?

Firma Omikenshi Co wykorzystuje technologię produkcji wyrobów włókienniczych w celu przygotowania posiłku. W szczególności, firma przekształca się jadalny makaron pulpy. Zawiera ona bardzo małą ilość tłuszczu, węglowodanów i kalorii, a to nie ma glutenu. Wystarczy pomyśleć o tym: pół kilo pszenicy zawiera 1669 kalorii i taką samą ilość makaronu z włókien drzewnych – 27.

Firma ma nadzieję, że w produktach takich jak makaron lub ramen, pulpa drzewna może zastąpić pszenicy. Rynki planują zorganizować w krajach takich jak Chiny, zmagają się z problemem otyłości.

Ale jak oni to robią?

Zaczynają z włókien celulozowych wykonanych z pulpy drzewnej, zwany „reyon”. To właśnie na tych wyspecjalizowanych firmie – używa do ubrania i wszystkie rodzaje tkanin. Stworzenie specjalnej mąki na makaron, proces produkcyjny jest używany, który jest bardzo podobny do kawałka produkcji jedwabiu. Ta mąka jest połączony konjac – słodkie warzyw podobny do ziemniaków, która rośnie w Azji – i celuloza z pulpy drzewnej. Rezultat? Makaron SuperHealth z dobrą konsystencję i smak, który jest nabyte poprzez użycie konjac.

Ale oprócz poprawienia smaku, z których korzysta Spółka konjac jako część swoich ustaleń? Rośliny te są uważane za najbardziej chronionych produktów rolnych w Japonii, jako samorząd, aby chronić interesy rolników, którzy je uprawiają. Zatem nowe makaron może poprawić gospodarkę i zachęcenie lokalnych rolników do współpracy z firmą.

Firma Omikenshi Co planuje wydać miliard jenów (około 8 milionów dolarów) na otwarcie zakładu, który będzie produkować 30 ton nowych makaronem co miesiąc, począwszy od przyszłego roku.