284 Shares 5883 views

Lamborghini Veneno – jeden z najbardziej ekskluzywnych samochodów na świecie

Lamborghini Veneno – W jednej z najbardziej ekskluzywnych samochodów na świecie wykazano podczas ostatniej wystawy motoryzacyjnej w szwajcarskim mieście Genewa. Według producenta, łączna zbierane będą tylko trzy egzemplarze tego modelu. Zgodnie z planem przez inżynierów, którzy planowanych do malowania ciała w „szarej metalicznej”, która będzie połączona z jednym z kolorów włoskiej flagi – czerwony, biały lub zielony. Tak więc, każdy z samochodów produkowanych będzie wyjątkowy. Jak na odsłoniętej wariancie nie pozostawi własność spółki. Należy zauważyć, że próbka jest pomalowane w trzech kolorach krajowego tricolor.


ogólny opis

Lamborghini Veneno pojazd został zbudowany na podwoziu wyścigi światowej sławy Aventador LP 700-4 modyfikacji. Należy zauważyć, że pożyczone i leżenie sprężyny. karoseria nie jest inna niż monocoque z włókna węglowego. Tapicerka wewnętrzna wykonana jest kosztem materiałów, dla których Patentowy tylko sam producent – Forged Composite i CarbonSkin.

Pochodzenie nazwy

Firma Lamborghini postanowił zadzwonić nazwy komputerów związane z walki byków. I nie był wyjątkiem, i ten model. Nazwa Veneno należała do szybkiego i agresywnego byka, który znany jest w historii walki byków w Hiszpanii. Stało się dobrze wiadomo dokładnie przed stu laty. Następnie, w 1914 roku, właściciel wspomnianej nazwy krwiożerczy zginął w jednej z aren zawodowej andaluzyjskiego torreador, który został powołany Jose Sanchez Rodriguez.

charakterystyka

Jedną z kluczowych zalet nowego Lamborghini Veneno – specyfikacje. Samochód wyposażony jest w blokach, składający się z dwunastu cylindrów. Oprawa pojemność skokowa 6,5 litrów, podczas gdy moc silnika – 750 KM. Silnik pracuje w połączeniu z robota polu na siedmiu etapach. Należy zauważyć, że istnieje pięć możliwych trybów ruchu. Maszyna jest w stanie przyspieszyć do „setki” miejsc z zaledwie 2,8 sekundy. Jeśli chodzi o najwyższą możliwą prędkością, to jest równa 350 km / h. Między innymi, model posiada doskonałe właściwości aerodynamiczne. Ze względu na zoptymalizowanej konstrukcji karoserii jest bardzo odporny nawet na stosunkowo ciasnych zakrętach.

wygląd

Inną ważną cechą nowego Lamborghini Veneno stał się oryginalny i niepowtarzalny na zewnątrz. Tutaj, nawet najmniejszy element ma swój cel funkcjonalny. Wszystko to razem jest nie tylko zapewnia doskonałe osiągi dynamiczne, ale również jest kluczem do optymalnej siły docisku samochodu, od najmniejszego oporu, a także terminowe chłodzenia elektrowni. Cały przód maszyny jest to rodzaj aerodynamicznego skrzydła mając jakieś wielkie kanały, które są przeznaczone do prowadzenia powietrza. W tylnej części modelu projektanci ustawić skrzydło, który jest sterowany automatycznie i nie tylko optymalizuje przepływ powietrza podczas jazdy. Ponadto zapewnia samochodów wyczynowych na torze. Ze względu na stępce centralnego jest znacznie poprawić skuteczność układu hamulcowego. Tylne światła w Lamborghini Veneno wykonane w typowych samochodach od włoskiego producenta, który w kształcie Y. Nie ma nic dziwnego w tym, że model spełnia wszystkie najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

koszt

Wśród wszystkich wykazano w samochodzie Genewie jeden z najdroższych stało Lamborghini Veneno. Cena za egzemplarz wynosi około 3,9 miliona dolarów. Mimo to, według nieoficjalnych informacji, wszystkie trzy samochody otrzymały swoich panów niemal natychmiast po ogłoszeniu ich zwolnieniu, więc nawet za pieniądze, kupić model niemożliwe.