728 Shares 5986 views

Riwiera Francuska: Gdzie to jest?

Spocząć marzeniem wielu, i to nie jest zaskakujące, na Riwierze Francuskiej. Obszar ośrodek, który jest również znany jako Riwiery Francuskiej, znanego na całym świecie ze swoich plaż i wielkich hoteli, centrów rozrywkowych i restauracji. Riwiera Francuska, zdjęcie które uderzają w ich piękno, jest jednym z najdroższych, ale w tym samym czasie najbardziej popularnych ośrodków w Europie. Jest to wspaniałe miejsce na wakacje milionów ludzi rozsianych ponad stu kilometrów wzdłuż Morza Śródziemnego. Granice Côte d'Azur do końca i nie są określone, tym bardziej, że nie jest to obiekt administracyjny.


Trochę historii

Atrakcyjne dla turystów i miastem Riwiery Francuskiej, zwłaszcza dla tych, którzy nie tylko lubią się opalać na plaży i pływać w morzu. Znani i starożytnych miejscowości przyciągają turystów do jego architektury. Historia tego obszaru przechodzi w odległej przeszłości. Pod koniec XIX wieku na terenie Riwiery Francuskiej były wykopaliska archeologiczne, a one wykazały, że ludzie zamieszkiwali te miejsca od czasów prehistorycznych. W szóstym (w przybliżeniu) wpne handlowego portu Grecy Massilia została zbudowana. Teraz to się nazywa Marcel. Wtedy dużo do rozwoju regionu dokonane przez Rzymian.

W tym samym okresie zbudowano miasta Cannes i Frejus, a drugi wne przyniósł chrześcijaństwo do Riwiery. Od początku tej religii pojawiła się klasztor.

W tym czasie, ziemia, do której Riviera, zwany Galii. Dopiero w piątym wieku, stał się częścią imperium Franków. Od XIV wieku, miejscowy król objął obszar pod swoje skrzydła, a w XIX wieku, Riwiera Francuska, stał się popularnym miejscem dla lokalnej arystokracji, i dla całej Europy. Liczba turystów wzrosła z każdym rokiem.

Z tego okresu staje się znanym ośrodkiem Riwiery Francuskiej. Reszta w tych miejscach okazała się tak popularna, że jest teraz ogromna liczba turystów przybywających do plaży, pomiędzy którymi czasem jest to niemożliwe, aby znaleźć wolne miejsce.

Co przyciąga turystów?

Riviera trzecia wszystkich gruntów – plaże i piękne góry. Jest to malownicza Riwiera Francuska i przyciąga turystów. Tutaj przychodzi dużo przyjemności z artystów, których te góry inspirują twórczej pracy. Tu żył tak wielkich mistrzów sztuki jako Ogyust Renuar, Henri Matisse, Pablo Picasso, Mark Shagal, Pol Sezann i inne

Miasto Cannes (Lazurowe Wybrzeże): gdzie, co jest znane?

Cannes – stolicy słynnego festiwalu filmowego – przyciąga coraz amatorskie kinematografię, ponieważ w dzisiejszych czasach istnieje wiele przechodzi Prime, sławni artyści pochodzą z całego świata. Pierwotna nazwa miasta – Egitna, aw średniowieczu – Kanu.

Ponadto takie festiwali w Cannes: fajerwerki i „Cannes Lions” reklama. Corocznie organizowane globalnego forum dla producentów.

Ale nie tylko przyniósł sławę Gangnam kino. Należy przynajmniej zapamiętać słynny film „żandarmem St. Tropez” z Lui De Funes w roli głównej. Imprezy odbywają się w nim tylko w jednym z miast Riwiery Francuskiej. Co więcej, ona tu kręcono film „I Bóg stworzył kobietę” z Bridzhit Bardo. Miasto jest również dość stary, osada na jego terytorium tam w trzecim wieku naszej ery. Jednym z najbardziej interesujących obiektów zabytkowych – twierdza-cytadela. Ten budynek z XVI wieku. Obecnie twierdza jest Muzeum Morskie. Znajduje się na wzgórzu i jest widoczny z daleka.

Marsylia

Innym znanym i najbardziej starożytne miasto na terytorium Lazurowe Wybrzeże – Marseille, które jest centrum administracyjnym departamencie Delta Rodanu.

Znajduje się na wybrzeżu Zatoki Lwiej. Części miasta położone są w kilku warstwach na wzgórzach. W pierwszej kolejności, to miasto, oczywiście interesująca dla turystów Opactwo św Victor, klasztoru, który mówił wcześniej.

Katedry i IFS Zamek

Ciekawe i katedry zbudowano już w XIX wieku. Przyciągają one uwagę turystów. Ten Katedra Sainte-Marie-Majeure i Bazylika Notre-Dame de la Garde.

Niewątpliwie uwagę fanów literatury i sztuki Aleksandra Dyuma przyciągnąć d'If zamek, który został zbudowany cztery kilometry od miasta tuż przy śródziemnomorskich wysp Friuli.

Początkowo zamek został zaprojektowany dla obrony od morza, ale później został wykorzystany jako miejsce przetrzymywania przestępców. To nie jest jego terytorium w powieści Aleksandra Dyuma i przechowywane Hrabia Monte Cristo. Teraz, nawet zamek jest otwarty dla turystów kamery Edmund Dantes i Iron Mask.

Obecnie Ifs Castle – jeden z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Wszystkie wydarzenia, które miały tam miejsce, opisane Dumas, w rzeczywistości tylko wynalazek literacki.

Festiwale

W Marsylii, wielu festiwalach. Najbardziej znanym z nich są następujące: "Holy Muzyka", "Muzyka i kultury diaspory", "Dance of M" (Współczesna Festiwal Tańca), "South fiesta", "Bazar" (hipermarket sztuki współczesnej), Instants wideo.

Nicea

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc, które oferują Riwiery Francuskiej – Nicea. To miasto zostało również założone w czasach starożytnych. Został on zbudowany w IV wieku przed naszą erą. Jednakże, jeśli nazwa była inna – Nikeyya. Historia Nicea starożytny i ciekawe, ale to był jedyny francuski w 1860 roku (zgodnie z umową Turyn). Architektura składa się głównie z barokowymi budynkami z XIX wieku. Liczne muzea przyciągają uwagę miłośników historii. Należą do nich archeologicznych i Natural History. Jest też ogromna liczba muzeów historii sztuki.

To miłe raz zakochał się w rosyjskiej arystokracji, podczas gdy Europejski wolał Saint-Tropez i Monaco. Tu spoczywa cesarzowa Aleksandra Fiodorowna, carewicza Mikołaja Aleksandrowicz, chętnie przyszedł pisarzy rosyjskich Gogola Tiutchev, Tołstoja, Czechowa, Gorkiego.

Przed II wojną światową mieszkało wiele emigracji rosyjskiej pierwszej fali. Tak szybko, jak wybuchły walki, większość z nich wyemigrowała do Ameryki.

karnawał

Jednym z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń Nicea – Carnival, który odbywa się co roku w lutym. Jest głośno i bardzo piękny urlop. Zwyczaj trzymać karnawał trwa od jedenastego wieku. Jednej tradycji – rzucanie konfetti, drugi – „Bitwa kwiatów”. Na każdym karnawału koniecznie obecny „King” z papier-mache, które są spalane na koniec wakacji. Wszystkie domy schować sklejki tymczasowo, a artyści mogli swobodnie korzystać ze swoich pomysłów. Święto trwa dwa tygodnie, dzień i noc.

rozrywka

Każde miasto jest wyjątkowe w Riwierze Francuskiej, a każdy z nich zasługuje na uwagę turystów. Nawet nieznanych miast może się pochwalić ciekawymi wydarzeniami.

W ciągu roku na całym wybrzeżu działa ponad cztery tysiące imprez kulturalnych. Na przykład, w Antibes regularnie organizować wyścig kolarski „Tour de France” i Cote de Azur posiada dużą liczbę kasyn.

Jeszcze ważniejsze, co przyciąga Riwiery Francuskiej (Lazurowe Wybrzeże) – plaże, morze i rozrywki. Plaże w różnych miejscach, różnych od siebie – gdzieś żwir, piasek gdzieś. Dookoła – mnóstwo kawiarni, restauracji i atrakcji. Blisko – Monte Carlo z kasyna i restauracje. Szczególne miejsce zajmuje ogrodach i parkach na Lazurowym Wybrzeżu. Są tak piękne i zróżnicowane, że jest możliwe, aby uczynić z nich osobną podróż, korzystając z pięknych krajobrazów.

wniosek

Wycieczki na Riwierze Francuskiej są popularne, ale wciąż jest to zabawa dla bogatych finansowo. Niemniej jednak, co najmniej raz w życiu odwiedzić Lazurowe Wybrzeże.