636 Shares 7855 views

Wykładziny podłogowe – parkiet z korka

Historycy twierdzą, że korek był znany w starożytnym Rzymie. W tych dniach zamknięto amforę. W budownictwie korek zaczął być używany w XVIII wieku. To właśnie wtedy po raz pierwszy, Portugalczycy próbowali użyć kory korka jako pokrycia dachowego. W połowie XIX wieku, nowy sposób podłączyć odlewnictwo – pojawienie się tej metody dał potężny impuls do wykorzystania jako korka podłogi.

Dębu korkowego rośnie w zachodnich krajach śródziemnomorskich. Obszar zajmowany przez lasy korkowe, ogromny. W sumie siedem krajów to ponad dwa miliony hektarów. Główne plantacje znajdują się w Portugalii (33%), a następnie przez nie bardzo szeroki margines następnie Hiszpanii (23%), a następnie przez grupę krajów: Tunezja, Algieria, Maroko (33%), a pełna lista Włoszech i Francji (11%) , Główne urządzenie przetwarzania surowe Cork (80%) zgrupowane w Portugalia.

Dębu korkowego drzewa różni się od innych kory dwuwarstwowej. Po służbie w okresie letnim górna warstwa jest usuwany ręcznie, nie powodując żadnych szkód na drzewie. Pierwszy materiał korka uzyskuje się, gdy drzewo zamienia 25 lat. Średni wiek dębu korkowego mieszka waha się od 150 do 170 lat.

Podłogi z korka – powłoka naturalny z kory dębu korkowego. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Według tej powłoki przyjemność chodzić boso, jest lekko sprężysty podczas chodzenia, a to zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Jest hipoalergiczny, nie zbiera kurz nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne.

Podłogi z korka jest w dwóch rodzajach – Klej i pływających. Klej do płytek parkiet jest 30×30 mm. Te płytki mogą być lakierowane. Główną wadą tej powłoki – zespół montażu podłogi korka. To zajmie starannego Przygotowanie podłoża, które muszą być wyrównane za pomocą sklejki. Główną zaletą – wilgotność podłogi.

Pływające parkietu korkowego – płyta korka, które nie są przymocowane do podłoża oraz połączone zamkami. Płytki tego typu parkietów wielowarstwowych. Warstwa środkowa – twarda, MDF. Płyty bazowe – warstwa izolująca rurka (substratu), a na górze – korek z wzorem. Pływających podłóg korek jest wykonany w postaci płyty o wielkości 900h300 mm i grubości od 9 do 12 mm. Oba rodzaje podłóg może być pokryta cienką warstwą lakieru. Jeśli pokrywa korka podłóg trwały winylu, będą znacznie silniejsze, ale tracą naturalną miękkość, stają się bardziej zimny i śliski.

Podłogi z korka, opinii konsumentów, które są zawsze entuzjastycznie, przy prawidłowej instalacji i właściwej opieki potrwa dłużej niż 20 lat. Nawiasem mówiąc, na wyjeździe. W związku z tym, istnieją pewne cechy. Nigdy nie używać metalowych szczotek do czyszczenia podłogi, tak aby nie pozostawiać rysy. Przykryć plastry miękkiego materiału – lub filcu – nogi stołów i krzeseł. Ale nie używać do tego gumy przeznaczenia, nie pozostawi plamę na podłodze, które są bardzo trudne do usunięcia.