592 Shares 9709 views

Jakie są najciekawsze atrakcje w Krasnojarsku

Krasnojarsk jednym z najstarszych miast Syberii. Jego bogata historia sięga 1628 roku, kiedy był tylko mały przyczółek na skraju rozległego imperium, ale teraz miasto liczy ponad milion mieszkańców. Krasnojarsk obszar położony jest na przecięciu kilku strefach klimatycznych, więc jego charakter jest zaskakująco zróżnicowane. Tutaj można znaleźć bezkresne stepy i tundry, tajgi, a nawet arktyczną pustynię. atrakcje Krasnojarsk stanowią również duże zainteresowanie turystów i wielką różnorodność. Nie ma wątpliwości, że niebawem nie ominie wszystkie ciekawe miejsca w mieście. Z pewnością dla pełnego obrazu będzie musiał podjąć przynajmniej jeszcze jedną wizytę w tym wspaniałym miejscu.

Krasnojarsk – atrakcji miasta

Jenisej jest uważana za jedną z największych rzek w najdłuższy na świecie. Ze względu na lokalizację, to może być przypisane do najstarszych atrakcji Krasnojarsku. W międzynarodowej klasyfikacji Jeniseju siódme miejsce w długości między innymi rzekami. W Krasnojarsku, widok z rzeki rozpościera się piękny deptak w centrum miasta, w którym spacerujący turyści i mieszkańcy miasta. Stąd rozciąga się wspaniały widok na góry. Można chodzić po ulicy i zobaczyć Dubrovinskogo Gminy most przekraczania Jenisej, chodzić pod jednym z jego szerokimi łukami. Wysokość mostu wynosi 26 m lewym brzegu rzeki jest dobrze przygotowany na długie spacery, wspomagany przez swego znacznym stopniu :. Promenada ciągnie się od parku miejskiego bezpośrednio do zbiegu rzeki Jenisej do lokalnej rzeki.

Warto wspomnieć, że na kolejne atrakcje Krasnojarsku związanych ze słynnej rzeki, odnosi się do niej jako poświęconej pomnika. Został podniesiony nie tak dawno temu, w 2008 roku cała praca trwała około sześć miesięcy, w czasie których mistrz dał „Jenisej” formę ostateczną. Teraz ten mężczyzna, trzymając w prawej dłoni statku. Wartość tego symbolu jest wyjaśnione po prostu – szerokość i głębokość rzeki sprawia, że jest wygodny w nawigacji. Sam posąg odlany z brązu i umieszczony na fontannie, wraz z grupą architektonicznego reprezentujący innych syberyjskich rzek, ale niewiele wyróżnia się pod względem wielkości i wychodzi na pierwszy plan. Liderzy grup, uwieczniony Yenissei w metalu, stali i rzeźbiarza K.Zinich A.Demirhanov architekta.

Wierzący, a nie tylko je, należy zwrócić wzrok ku atrakcji Krasnojarsku zwanych „Chapel Paraskewy”, jeśli tylko podziwiać jego architekturę. Ta kaplica jest swego rodzaju symbolem miasta. Szczególnie uważny można zauważyć, że struktura ta jest pokazana w nowoczesnej banknotu dziesięć rubli. Jego obecny wygląd Chapel Paraskewy nabyte w 1855 roku pierwotnie drewniany, zbudowany na miejscu dawnej strażnicy, obecnie kaplica znajduje się budynek z ośmiu twarzy w starym stylu rosyjskim. Takich zmodyfikowanych jego dwóch architektów i Ya.Nabalov A.Alfeev, z darowizn dużych kopalniach złota w tym czasie. Stan architektoniczny zabytek został udzielony na budowę w roku 1980. Od tego czasu, kaplica została przywrócona kilkakrotnie, kopuła została pokryta złotem, ściany były ozdobione freskami. Teraz Chapel Paraskewy a jego wystrój jest prawdziwym dziełem sztuki. Przed rewolucją, w kaplicy w procesji odbywa się co roku.

Trudno jest wyobrazić sobie trasy turystycznej w Krasnojarsku, które nie zostaną uwzględnione odwiedzając kaplicę św Paraskewy.

Obok kaplicy znajduje się taras widokowy, jeden z najbardziej wygodny w Krasnojarsku. Dogodna lokalizacja sprawiły, że ulubionym miejscem dla mieszkańców miasta i poza nią. Słynny rosyjski wynalazca Popov oglądałem ten serwis zaćmienie Słońca 1887 to często podnoszone i malował swoje obrazy artysty V.Surikov.

Jak trzeba odwiedzić Krasnojarsk atrakcji Terytorium można mówić State Reserve, który znajduje się na jego terytorium. Rezerwat „Filary” została zarejestrowana w 1925 roku znajduje się na prawym brzegu rzeki i zajmuje łączną powierzchnię ponad 47 tys. Ha. Dobrze znany daleko poza granicami naszego kraju, rezerwa ta od dawna jest znakiem rozpoznawczym Krasnojarsku. Unikatowe flory i fauny, które charakteryzuje „Polacy”, w takiej kombinacji nie ma nigdzie indziej. Obejmuje to prawie 740 gatunków roślin z ponad 260 gatunków mchu, 290 różnych gatunków zwierząt. Wielu z nich, niestety, są wpisane do Czerwonej Księgi jako zagrożonych gatunków. Tym bardziej ważne zadanie wygląda zachować naturalną różnorodność złożonych „filarów”. Nazwa rezerwatu dano mu ze względu na kamiennych filarach, których wysokość w niektórych miejscach do 90 m. Większość z tych naturalnych struktur mają wolne wyjścia na szczyt. Co więcej, są one otwarte dla wspinaczy turystów.

można przejść do takich atrakcji Krasnojarsk, jak muzeum, które jest jednym z najstarszych muzeów nie tylko w mieście, ale także wokół krawędzi. Największy wkład do otwarcia muzeum przyniósł żonie Matveeva. Aż do 1903 roku. Krasnojarsk Muzeum Regionalne mieści się w rezydencji miejscowego kupca, ale później został przeniesiony do budynku specjalnie wybudowanym do tego celu. Sam budynek jest bardzo ciekawy i styl jest bardziej podobny do świątyni i starożytnego Egiptu. Wcześniej w muzeum można zobaczyć kolekcję obrazów Surikov, z których część została później przeniesiona do nieruchomości-muzeum artysty.

Ze względu na promocji muzeum regionalnego w bibliotece naukowej publiczny miasta oraz galerii sztuki są otwarte. W czasie II wojny światowej budynek był siedzibą atrakcji Krasnojarsk Urząd Północnej Drogi Morskiej. Po muzeum wojny został przywrócony i powrócił do normalnej pracy. Teraz rozwija się, aby otworzyć oddziały, aby wypełnić unikalną kolekcję eksponatów, licząca obecnie ponad 400 pozycji. Roczna frekwencja wynosi ponad 350 tysięcy. Man. Muzea podobnych do Krasnojarsk znaleźć na całym Dalekim Wschodzie.

Berezhkovskaya nasyp w Moskwie
650 shares 5842 views
Ferie zimowe w Norwegii
209 shares 6499 views