807 Shares 5554 views

Atrakcje Twer: na co zwrócić uwagę na 1 dzień z dziećmi? Opinie, zdjęcia

Obwód twerski nie jest największym miastem w Centralnym Okręgu Federalnym. Liczba ludności – niewiele ponad 400 tysięcy osób, łączna powierzchnia zajmowana przez miasto, które znajduje się na obu brzegach Wołgi – 152 kilometrów.


Historycy nie mają jeszcze dojść do konsensusu na temat życia tej osadzie. Jednak zgadzam się, że pierwsza osada została wymieniona w kronikach odnoszących się do 1135 roku. Już w tamtych czasach miasto było dość tłoczno i aktywnie rozwija. W „Historii Rosji» (XVIII wiek), wielki historyk Tatishchev wymienić budowę firmamentu (twierdzy) w dolnym biegu Wołgi. Oczywiście, stąd nazwa miasta nadszedł.

Twer: Celowniki. Co zobaczyć (listę)?

Ciekawe miasto o bogatej historii i gościnnych i przyjaznych ludzi, posiada ogromną liczbę zabytków historii, kultury, architektury. Dziś wielu Rosjanie dochodzą do tego starożytnego miasta świadkiem Twer (celowniczych). Na co zwrócić uwagę 1 dzień, jeśli jesteś tu w interesach? Poniżej przedstawiamy przykładową listę interesujących miejsc:

 • Pomnik Afanasiyu Nikitinu.
 • Starovolzhsky mostu.
 • City Garden.
 • Podróżując Palace.
 • Riverport.
 • Victory Obelisk.
 • Pomnik Puszkina.
 • Retrotramvay.
 • Katedra Meczet.
 • Aleksandra Nevskogo Church.
 • Biały Trinity Temple.
 • „Ruby” centrum rozrywki.
 • diabelski młyn.

Po prostu chcę cię ostrzec, że nie jest to pełna lista interesujących miejsc, które w tym mieście bardzo dużo. W tym artykule będziemy wprowadzać do Tweru (celowniczych). Czego szukać na 1 dzień, wybrać odpowiednią opcję. Mamy nadzieję, że opis pamiętnych miejsc miasta pomogą Ci stworzyć własną trasę.

Pomnik Afanasiyu Nikitinu

Często użytkownicy są zainteresowani, co jest niezwykłe Twer. Atrakcje (co zobaczyć w tym małym mieście, sam zdecydować, po przeczytaniu tego artykułu) to pomnik.

W 1955 roku na rzece Wołga w Twerze, był pomnik słynnego rosyjskiego podróżnika i odkrywcy India A. Nikitin. Pomnik został umieszczony na platformie widokowej. Autorzy projektu był architekt G. A. Zaharova, S. M. Orlova, G. A. Zaharova AP Zavalova. Autor „dłuższego niż trzy Seas” jest prezentowana w formie pomnika czterech metrów, który stoi na masywnym postumencie z granitu. Platforma owalne na którym stoi pomnik ma kształt wieży. Jej nos jest ozdobiony kształcie statku, wykonane w formie głowy konia.

Starovolzhsky most

Czy to możliwe, na krótki czas, aby zbadać Twer (Points of Interest)? Co zobaczyć? Recenzje, spojrzeć na moście Starovolzhsky, który został zbudowany jako inżynier LI Masek (Czechy) w 1900 roku. On przypomina jego zawieszenie rocznika łańcuchu mosty Shape – lekki i elegancki.

W czasie okupacji hitlerowskiej na most został wysadzony w powietrze, ale na szczęście, że został przywrócony kilka miesięcy po wydaniu. W 1985 roku most został odbudowany, ale zarysy budynków pozostają nienaruszone.

miejski ogród

Jeśli celem wizyty w Twerze – atrakcje, co warto zobaczyć z dziećmi, pokażemy. Na przykład, miejski ogród – główny park Twerze, położony w centrum miasta, na prawym brzegu Wołgi.

sadzenia drzew w tym obszarze rozpoczęły się pod koniec XVIII wieku. Przez ten czas, to zakończyła budowę Pałacu podróże, dlatego zaczął łamać ogrody wokół niego. Główną ozdobą parku – alei wapna, które ze wszystkich stron jest otoczony przez klomby. Tu dawnych czasach lubiliśmy odpoczywać i hałaśliwy firm i rodzin z dziećmi. W 1904 roku tutaj na darowizn handlowej Ivanom Vaganovym pierwsza fontanna została zbudowana. Dziś teren jest wielki park rozrywki dla dzieci, kilka kawiarni, pop sceny. To gospodarze święta miasta.

Retrotramvay

Ten pomnik będzie również interesujące dla dzieci. Znajduje się na ulicy Trekhsvyatskoye w samym sercu miasta, a pojawiła się na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Nadano mu numer 001.

Wcześniej samochód był używany do wycieczek. Pracował tylko podczas imprez miejskich w lecie. W 2000 roku, rzadki okaz sprzedany i został ustawiony na swoim obecnym miejscu. Po pierwsze nie było linii tramwajowej od dworca kolejowego do ośmiokątnej placu. Długość linii wynosiła około trzy kilometry. Teraz retrotramvay wynajmuje mobilnego operatora „MTS”.

podróżując Pałac

Można zwiedzić miasto jako część grupy turystycznej. Zaleca się, aby mieć pewność, aby odwiedzić Pałac Dojazdowej. Został zbudowany z powrotem w 1777 roku. W różnych okresach w budowie uczestniczyła znanych architektów P. R. Nikitina i MF Kazakow. Zostanie wykonany w stylu barokowym pałacu, został przeznaczony na królewskim resztą rodziny w drodze z Petersburga do Moskwy. To wyjaśnia jego nazwę. Ten wspaniały zabytek architektoniczny naszego kraju. Przy drzwiach znajdują się komory – centralnego korpusu z przodu sali dwukolorowa skrzydłach wschodnim i zachodnim, dwa pawilony (krzyża w planie). Niestety, nie zachowały się dwukondygnacyjny biurowiec skrzydło, które składało się z skrzydłach i centralnej części, a piękny wozowni. Dzisiaj, imponujący budynek jest literacki, historyczny i architektoniczny muzeum i galeria sztuki.

Riverport

Z pewnością będą mile zaskoczeni przez miasto Volga Twer. Opinie podróżnych polecam zwrócić uwagę na budynku dworca rzecznego. Został zbudowany w 1938 roku w stylu stalinowskim neoklasycyzmu. Riverport – jedna z głównych atrakcji Twerze. Wcześniej nie było klasztor Otroch. Dziś przypomina cud przeżył katedrze Wniebowzięcia.

W samym centrum budynku znajduje się rotunda dwukondygnacyjny, który jest otoczony kolumnami i zwieńczony Belvedere, który jest zwieńczony iglicą. Altana była kiedyś restauracja i wieża służyła jako latarnia. Na parterze rotundy znajduje się przestronny hol na drugim piętrze były pokoje do odpoczynku i poczekalnie. Skrzydła boczne były zarezerwowane dla powierzchni biurowej.

Od 1997 roku budynek otrzymał status zabytku architektonicznego. Budynek jest już od dłuższego czasu nie jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Od 2011 roku, zatrudnia „Tvertsa” (Centrum Sztuki Współczesnej).

Aleksandra Nevskogo Kościół

Zaleca się, aby mieć pewność, aby odwiedzić kościół Aleksandra Nevskogo. Znajduje się na dziedzińcu. Jest to jeden z najmłodszych miasta świątyń.

Zaczęła budować, ale raczej w celu przywrócenia w 2010 roku na datków parafian. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się świątynia, również zbudowany kosztem parafian, którzy nosiły tę samą nazwę. Został zbudowany w 1893 roku.

Kult w świątyni nie powstrzymało nawet po rewolucji, ale mimo wszystko to zostało zamknięte w 1929 roku. W połowie XX wieku świątynia została przebudowana radykalnie. Ostatecznie została rozebrana w 1983 roku, a dopiero w 2010 roku, sanktuarium zaczęli wracać do ich pierwotnej lokalizacji.

Biały Trinity Temple

Zarówno dorośli jak i dzieci będą zainteresowani wspaniałym mieście Twerze. (Miejsca). Co zobaczyć? Zdjęcia ciekawych miejsc znajduje się w tym artykule, mamy nadzieję pomóc w podjęciu właściwej decyzji z wyprzedzeniem. Biały Trinity – jest najstarszym budynkiem w mieście, zabytek architektury i historii. Są starannie zachowane relikwie św Makariya Kalyazinskogo.

Świątynia została zbudowana w 1564 roku, ale wielokrotnie w ciągu swojej długiej historii został przebudowany i rozbudowany. Katedra jest wykonana w tradycyjnym rosyjskim stylu kościoła. Wnętrze jest godne uwagi freski, z których wiele należą do XVIII wieku. Ponadto w świątyni przetrwało kilka starych ikon (XVI w.) Oraz unikatowy ikonostas (XVIII w.).

Przedmieścia Twerze

Niewątpliwie piękne i oryginalne miasto Twer (zabytków). „Co można zobaczyć na przedmieściach?” – to pytanie często zwracają się do turystów przewodników. Miłośnicy historii i archeologii polecamy odwiedzić starożytne Grodzisko. Są w Toropets i znajdują się pozostałości starożytnych miast (XI wiek).

Tvertsa ujście rzeki

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na przedmieściach Twerze. Na prawym brzegu rzeki znajduje się Klasztor Uspienski (XIII wiek), po lewej stronie – wspaniałego klasztoru św Katarzyny. Na niej po raz pierwszy wspomniano w XVIII wieku. Według kronik to jest u zbiegu rzeki Wołgi w Tvertsa pojawiła miasto Twerze.

Bernovo Manor

Bernovo – Twer starożytna wieś, majątek rodziny Wilk, który znany jest z XV wieku. Jest ona nierozerwalnie związana z imieniem wielkiego A. S. Puszkina. Tu wziął przerwę od zgiełku stolicy do społeczeństwa dobrych przyjaciół i pracował z powodzeniem w cichych dni jesieni.

Dziś w tym dwupiętrowym kamienny dwór jest muzeum A. S. Pushkina. Ten wspaniały zabytek kultury rosyjskiej nieruchomości. dwór harmonijnie łączy się z malowniczym parku, który jest znacznie starszy niż rezydencji. Bernovsky Park roztwór zachowana kompozycja układ struktura (dwupoziomowe) z podstawą czasu (koniec XVIII).

Atrakcje Twer: co zobaczyć? opinie

Według wszystkich, którzy zostali w Twerze, tego wspaniałego miasta na relaksujący odpoczynek poznawczej z rodziną, dziećmi. Wiele niezapomnianych miejsc, centra rozrywki, parki, plaże umożliwiają dobry czas tutaj. Wiele miłe słowa zająć się turystom przyjazne i przytulne mieszkańców.