581 Shares 1430 views

hip koksartroza: objawy. hip gatunek koksartroza 2: Leczenie

Jednym z najpoważniejszych chorób chrząstki jest koksartroza biodro. Objawy wczesnej fazie rozwoju są niewidoczne. To z tego powodu, że większość pacjentów szukać profesjonalnej pomocy, gdy spędzić leczenia, bez uciekania się do operacji, jest prawie niemożliwe. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować chorobę na wczesnym etapie.


Objawy choroby

W medycynie współczesnej, coraz więcej ludzi, zwłaszcza starszych, diagnozuje koksartroza biodrze. Objawy choroby nie można uznać za specyficzny. Najczęściej rozpoczęciem procesu deformacji chrząstki daje się odczuć lekki dyskomfort w stawie. Jest lekki ból przy dłuższym chodzeniu. Ale szybko znika w spoczynku. W tym przypadku ból może wynikać nie tylko bezpośrednio w biodrze, ale również w krocze i kolana. Objawy te rzadko są alarmujące ludzi. Dlatego terminowe wizyty lekarzy jest rejestrowana bardzo niewiele. Jako odkształcenie chrząstki są nowe znaki. Na pierwszym miejscu znajduje się tzw sztywność poranna. Zespół ten jest bezpośrednim wskazaniem koksartroza. Wyraził że po śnie lub długim siedzeniem czuć napięcie w złączu, co uniemożliwia pełne podróży. Znika po półgodzinie po ciągłym spacer. Ten objaw jest regularny. Ponadto, w miarę upływu czasu, jest ona dodawana do niego coraz kryzys w rozbudowę i konkretnych skrzypienie kości kończyn dolnych. To tylko pierwsze zwiastuny tak poważnej choroby, takie jak koksartroza biodrowego. Objawy staną się bardziej skomplikowane tylko. Zmiany chodu, ruch będzie bardziej ograniczonym zakresie, ból zintensyfikowane. więzadła, doświadcza stałego napięcia, osłabienia, po czym nastąpi zanik mięśni. Na tym etapie, osoba ta nie może obyć się bez laski.

Przyczyny koksartroza

Oczywiście, ważne jest, aby znać i rozpoznawać oznaki wszystkich koksartroza biodra, ale także muszą zrozumieć przyczyny tej choroby. Udział wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego zawiera 20-25 procent dalszego rozwoju choroby. Oprócz dysplazji do koksartroza powoduje zespół nadmiernej ruchomości, i, oczywiście, choroby Perthesa. Późniejsza deformacja chrząstki może być przyczyną wielu chorób dziedzicznych i nabytych. Ta poważna choroba często rozwija się z powodu urazów, takich jak złamania kości udowej i miednicy, a także skręcenia i zerwania więzadeł. Innym powodem, – choroby zakaźne, w których występuje zaburzenie przepływu krwi w połączeniu. Warunek ten jest często diagnozowana w podeszłym wieku oraz u pacjentów z cukrzycą. W tym przypadku choroba łamie nie tylko przepuszczalność naczyń krwionośnych, ale także pracę stawów całkowicie. Koksartroza może rozwinąć się u sportowców. Jest to spowodowane stałym ciężkich ładunków na nogach. Podczas szkolenia niezbędnego do spłacenia problemy z chrząstką jest nie tylko modny, ale także w innych stawach.

koksartroza hip 1 stopień

W pierwszej fazie choroby jest trudny do wykrycia koksartroza. Objawy, które wyraźnie wskazują na poważną chorobę nie jest wykrywany. W pierwszym etapie zazwyczaj występuje tylko ból podczas ćwiczeń na nogi. obserwuje reszta dyskomfort. W tym okresie chrząstki stawu doświadczenie tlenu głodu z powodu niedostatecznego dopływu krwi. Ale w ogóle, to działa dobrze.

hip gatunek koksartroza 2

W drugim etapie choroby chrząstki niedożywienie jest o wiele bardziej znacząca. Jest to już możliwe, aby wykryć jego zniszczenia. cząstki tkanki martwe swobodnie pływać w płynie stawowym. Wzmacnia to ból. Ale najważniejsze, że zaczyna zakłócać normalnego mechanizmu przegubowego ruchu kości. Stopniowo zmienia chód. Się na kość chrząstki tworzą gęste narośli – kostne. Zwiększają one ból podczas chodzenia, a po długim postoju. Jest zespół sztywności rano. Może wydawać się lekko utykając z powodu silnych więzadeł przepięć.

hip gatunek koksartroza 3

Na trzecim etapie choroby chrząstki niemal całkowicie zniszczone. Połączenie jest poważnie zdeformowane. Normalny ruch kończyny dolnej w tym momencie jest niemożliwe. Wspólny ostatecznie tworzy kompletny unieruchomienia. zanik tkanek. Jeżeli ruch może być nadal wykonywane, to nienormalne trajektoria, nie spełnia standardów. zespół bólowy prawie zawsze obecny podczas chodzenia, jak i odpoczynku. często pojawia się to w środku nocy, powodując bezsenność. Na tym etapie, przeprowadzić leki, a zwłaszcza do miejscowego leczenia bezużyteczne. Może poprawić stan chorego stawu tylko z wymianą jednego ze sztuczną.

Cechy żywności w koksartroza

Chrząstki komórki organizmu odrestaurowanym, musimy witamin z grupy B. Jest to warunek podstawowy. Ponadto, organizm nie powinien wystąpić niedobór witamin C, A, E. dieta koksartroza biodra zapewnia przede wszystkim do codziennej diety bogatej w owoce, świeże warzywa i zboża, które posiada wszystkie niezbędne składniki mineralne. Innym ważnym elementem żywienia na odbudowę chrząstki – to podroby. Serce, wątroba, nerki, żołądki powinni najpierw dokładnie namoczyć i zagotować. Następnie mogą one być wykorzystywane do przygotowywania potraw i sałatek. Fosfor i fluoru daje morza i ryby. Z diety w koksartroza całkowicie wykluczyć produkty wykonane z białej mąki. W tym przypadku, lepiej dać pierwszeństwo ziarna chleba. Również chcesz ograniczyć spożycie soli. Wiele z nich prowadzi do obrzęku tkanek stawów.

Metody dla leków w zapobieganiu i leczeniu koksartroza

Oczywiście, dieta jest koksartroza biodrowego może nieznacznie spowolnić postęp choroby w początkowej fazie, ale to nie jest leczenie. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki uszkodzenia chrząstki, zasięgnąć porady lekarskiej. Zaleca się także następującymi sposobami leczniczych do zapobiegania i leczenia koksartroza pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszą rzeczą, aby wziąć ciężar off stawu. Aby to zrobić, należy zmniejszyć maksymalny czas, wylot na spacery, bieganie. Również konieczne, aby uniknąć długiego pobytu w pozycji stojącej. Jeśli to możliwe, lepiej jest siedzieć. To jest bardzo ważne dla tych ludzi, których praca polega na ciągłym ruchu. Wykorzystać każdą okazję do odpoczynku nogi. Oczywiście, to nie jest odpowiedź na pytanie, jak traktować koksartroza, biodro, ale jak zapobieganie chorobom zmniejszenie obciążeń jest bardzo skuteczny. Jednak, aby wziąć udział w situ stałej siedziby jest również bardzo szkodliwe. Konieczne jest zachowanie równowagi między spoczynku i podczas wysiłku. Jeśli choroba jest coraz większym stopniu swoją obecność, konieczne jest, aby rozpocząć leków i leczenia miejscowego, uczestniczyć w sesjach fizjoterapii i gimnastyki.

leki

Gimnastyka w koksartroza biodra, oczywiście, ma pozytywny wpływ na rozwój choroby, spowalniając ją. Ale w drugim etapie konieczne jest również do uciekania się do leków. Pierwsze dotyczy tabletek przeciwbólowych – niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie tylko częściowo lub całkowicie usuwane uciążliwe, ale także zmniejsza obrzęki, obrzęku i innych objawów zapalenia. To niezwykłe produkty „Paracetamol” „indometacyna” i „Diklofenak”. Ale ich stosowanie jest konieczne, aby pamiętać o skutkach ubocznych i przedawkowania. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mają niekorzystny wpływ na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zwłaszcza w żołądku. To może powodować rozwój zapalenia żołądka i wrzody. Tak, że przyjmowanie tych leków powinny być monitorowane przez lekarza.

chroniące przed chondropatią

Oprócz leków przeciwzapalnych stosowanych w leczeniu koksartroza hondroprotektory. Te narzędzia poprawy dotkniętych chorobą stawów odżywienie chrząstki tkanki, co znacznie spowalnia rozwój choroby. Ale nadal nie możemy nazwać ich bardzo skuteczne, ponieważ traktuje koksartroza biodra tak, że chrząstka jest całkowicie odnowiony, ale nie mogę. Jednak jednocześnie poprawiając ukrwienie elementów konstrukcyjnych komórka zostanie dostarczona do obszaru dotkniętego. Przez hondroprotektorami obecnie obejmują siarczan glukozaminy, diacereinę, kwas hialuronowy, siarczan chondroityny.

Miejscowe leczenie

W leczeniu tej choroby we wszystkich stadiach rozwoju – Oprócz leków doustnych – może być używany i środkami lokalnego przeznaczenia. Należą do nich różne maści i żele. Wytwarzają one również działanie przeciwbólowe, ale, co ważniejsze, praktycznie żadnych objawów ubocznych. W większości przypadków lekarze przepisują swoim pacjentom cierpiących deformacja chrząstki preparaty „diklofenak” (maści) „Voltaren Emulgel”, „fenylobutazon” DIP „Relief”, „Bystrum Gel”. Bardzo dobry masaż pomaga w koksartroza biodrowego z wykorzystaniem tych funduszy. Ponadto, stan pacjenta może ułatwić fizykoterapii, laseroterapii, akupunktura, kąpiele błotne i kąpiele błotne.

artroskopowe debridment

hip koksartroza 2 stopni jest dość trudne do wyleczenia. W celu ułatwienia stan pacjenta stosując procedury chirurgiczne – artroskopia debridment. Istota tego ma być usunięta z jamy stawu biodrowego zniszczonych małe kawałki tkanki chrzęstnej. Aby to zrobić, lekarz używa specjalnego urządzenia – artroskopu. Po uwolnieniu od obcych cząstek płynu maziowego uzyskuje się korzystny wpływ na przebieg choroby. Ból jest zmniejszona. Znika zespół poranną sztywność. Jednak należy pamiętać, że efekt ten, niestety, ma charakter tymczasowy i nie trwa dłużej niż dwa lata. W późniejszych etapach tej manipulacji nie jest przeprowadzane.

okołostawowe osteotomii

Ta metoda jest bardzo skomplikowane i czasochłonne, ale dlatego, że może złagodzić stan człowieka, który został zdiagnozowany hip koksartroza. Operacja, której koszt zaczyna się od 100 tysięcy rubli, jest to, że kość udowa w kilku miejscach zgrzyt. Następnie łączy ponownie, ale z innej perspektywy. W związku z tym dość skomplikowanej manipulacji zmiany względem obciążenia na staw. W wyniku jego pracy jest coraz lepiej, ból maleje.