153 Shares 3849 views

Maść „Protopic”: analogi, instrukcja

Choroby układu krążenia, – kompleks jest najbardziej grupę chorób, które lekarze muszą pracować. Chodzi o to, że sama skóra nie jest zwykle zachoruje. Czynniki przyczyniające się do rozwoju różnych procesów zapalnych, wielokrotność. Pierwszy – to uszkodzenia mechaniczne, jest przyczyna i skutek są jasne i zrozumiałe, a to jest możliwe, aby znaleźć rozwiązanie. Drugi – to uszkodzenia narządów wewnętrznych, najczęściej system. W tym przypadku przyczyną jest dość trudne do znalezienia, ale jest to konieczne do wyleczenia. Nowoczesna farmakologia dawna próbują znaleźć lekarstwo, które szybko rozwiać nieprzyjemnych objawów (swędzenie, zaczerwienienie) i całkowicie wyleczyć chorobę. Niestety, nie jest uniwersalny i bezpieczny w leczeniu chorób skóry tam.


Aby ułatwić stan pacjenta z atopowym zapaleniem skóry są często przepisywane maści „Protopic”. Analogi funduszy są również sprzedawane w sieci aptek. I należy zauważyć, wiele z nich. Dzisiaj naszym zadaniem – do przeprowadzenia przeglądu najskuteczniejszych leków w leczeniu chorób skóry. Cały materiał podany jest wyłącznie do celów edukacyjnych. W celu uzyskania porady należy skontaktować się z lekarzem.

Maść „Protopic”

Ten lek przeciwzapalny zewnętrzny, który jest obecnie szeroko stosowane przez dermatologów. Maść doskonale łagodzi stany zapalne skóry i nie powoduje ich zanik. Wskazaniem do stosowania jest atopowe zapalenie skóry jest umiarkowanych i ciężkich postaci. Dziś chcemy powiedzieć czytelnikowi, który ma alternatywę użyć „Protopic” lek. Analogs w większości przypadków są bardziej wyrozumiały, a lek jest przyznawana, jeżeli wszystkie inne warianty nie dał pozytywny efekt.

Dermatolodzy zalecają stosować maści bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę. Substancja czynna – takrolimus. Czas trwania leczenia – maksymalnie trzech tygodni. W tym czasie, maść jest stosowany dwa razy dziennie. Po tym ewentualnego leczenia podtrzymującego, w którym maści nałożyć na jeden co kilka dni.

Przeciwwskazania

Jesteśmy mały akcent na ten temat do czytnika, było jasne, dlaczego lekarze muszą szukać alternatywy, choć wydawałoby się, już mają odpowiednie środki do leczenia. Jeśli nie można użyć „Protopic” analogi są rozwiązaniem problemu, jedynym problemem jest – jest to, aby dokonać właściwego wyboru.

  • To jest przeciwwskazaniem do stosowania w wieku do 16 lat, więc jakieś nastoletnie problemy są rozwiązane za pomocą innych leków.
  • Nie można używać maści podczas ciąży i karmienia piersią, ponieważ lek ma zdolność do przekraczania przez barierę łożyskową i przenika do mleka kobiecego.
  • Jeśli pacjent ma charakter genetycznej chorób skóry.
  • Jeśli istnieje miejscowy odczyn (zaczerwienienie, łuszczenie i swędzenie).
  • Jeśli jest indywidualna nietolerancja.

"Elidel"

Co może zastąpić „Protopic”? Analogi powinny mieć podobne właściwości, chociaż sam skład – warunek nie jest obowiązkowe. I najbardziej znanym z nich jest maść „Elidel”, o których będziemy rozmawiać. Zgłosiła się na atopowe zapalenie skóry, czyli wyprysk. Lek jest wskazany w leczeniu dzieci i dorosłych. Przeciwwskazania mu trochę na pierwszym miejscu jest dziecko w wieku do trzech miesięcy. Substancja czynna – pimekrolimus.

Jeśli zmiany skórne rozwijają dziecko, lekarz prawdopodobnie nie będzie przepisać maść „Protopic”. Analogi mogą zapewnić ten sam efekt, ale przy mniejszym ryzyku. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na „Elidel”. Ten preparat dermatologiczny do stosowania miejscowego, w którym w stosunku do innych glikokortykosteroidów, że ma niską zdolność penetracji, co sprawia, że jest bardziej bezpieczne.

dozowanie

Wspominaliśmy już, że 16 lat nie powinno się używać „” Protopic maść. Analogi więc z powodzeniem stosowanych w pediatrii. W szczególności, „Elidel” maść jest stosowany nawet w leczeniu niemowląt. Około 6 tygodni, jest pożądane w celu zmniejszenia swędzenie, rumieniowe infiltrację i stan zapalny. I stosując maść na rok, możliwe jest osiągnięcie stabilnych usprawnień, a nawet całkowity zanik objawów i okresy zaostrzeń alergicznego, kontaktowego zapalenia skóry.

Maść „Fladeks”

A my nadal rozmawiać o tym, co się zastąpić „Protopic”. Analogi (rodzajów) mają swoje własne cechy, ale wszystkie te leki pomagają nam radzić sobie z najcięższych chorób skóry. Bardzo dobrze sprawdzone maści „Fladeks”, który nadaje się do leczenia szerokiej gamie problemów.

Warto zauważyć, że jest on stosowany w leczeniu osób dorosłych i dzieci. Składa się on z fladeksan. Jest to bardzo skuteczne w zwalczaniu chorób wirusowych. Stosowane bezpośrednio na obszarze zagrożonym, maść szybko łagodzi stany zapalne i ból, a także łagodzi swędzenie. Jako leku „Protopic” analogi i substytuty wykazują właściwości przeciwalergiczne.

Lek pomaga szybko poradzić sobie z takimi chorobami jak opryszczka, opryszczka lub bańkę. Co jest godne uwagi: po nałożeniu na skórę lek nie można wykryć w surowicy.

Dla skóry różnego pochodzenia maść stosowany do obszaru dotkniętego kilka razy dziennie. Pożądane jest, aby rozpocząć leczenie wraz z pojawieniem się pierwszych objawów choroby. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać dwóch tygodni. W łuszczycy, kurs jest przedłużony do 30 dni. W przypadku leczenia nawrotów można powtarzać 2 lub więcej razy.

Najpopularniejsze analogi hormonów

Tuż poniżej mówimy o zakaz leków hormonalnych, które mogą z powodzeniem zastąpić maść „Protopic”. Analogi mieszkalne w Rosji jest znacznie tańsze i jednocześnie ich nie mniej, a często nawet bardziej skuteczne niż oryginalne doroguschy funduszy zagranicznych. Poniżej przyjrzymy się kilku innych wspaniałych leków.

Kolejny na naszej liście jest lekiem hormonalnym „flutsinar” (Polska). Skład – fluocynolonu. Wyświetlanie lek dla ostrych jak i poważnych chorób zapalnych skóry. Może to być różnego pochodzenia skóry, suchą lub płacz egzemy, łuszczycy.

Stosować leku miejscowo. Wielość zastosowań nie powinna przekraczać dwóch razy dziennie. Przebieg leczenia jest najczęściej powoływanych na okres do 14 dni. Leki przeciwwskazane ze bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych chorób skóry, urazami i guzów. Stosowanie w pediatrii musi być zatwierdzone przez lekarza.

"Akriderm" (Rosja)

Pamiętaj, aby poprosić o tym z lekarzem, jeśli są przewidziane leku „Protopic”. Analogi tanich aptek mają duży asortyment, trzeba tylko wiedzieć o nich. Na przykład, lek „Akriderm” (aktywny składnik – dipropionian betametazonu) – Glukokortykosteroidem jest do stosowania miejscowego. To zapobiega nagromadzeniu białych ciałek krwi i sprzyja rozwojowi mediatorów przeciwzapalnych. W rezultacie, celem zapalenia zaczyna się zmniejszać, a dyskomfort stopniowo do niczego.

Po nałożeniu na skórę lek działa znacznie szybciej niż „Protopic”. Analogi domowe dzisiaj zasługują na większe zaufanie konsumentów, nie jest wyjątkiem i maść „Akriderm”. Lek zmniejsza nasilenie obrzęku i subiektywnych doznań (swędzenie, podrażnienie i ból). W tym przypadku wchłaniania substancji czynnej we krwi jest minimalne.

"Lorinden" (Polska)

Niektórzy lekarze uważają, że najbardziej skuteczne połączenie do leczenia zapalenia skóry jest flumetazon i kwas salicylowy. Co więcej, niektórzy dermatolodzy uważają, że wynik z wykorzystaniem tego duetu będą znacznie bardziej widoczne niż na „Protopic” klasycznego przygotowania. Instrukcje (odpowiednik polskiej produkcji znanych dermatologów i pediatrów) podkreśla, że maść „Lorinden” – bezpieczny, łagodny sposób zwalczać atopowe zapalenie skóry i łuszczyca, toczeń rumieniowaty i liszaj płaski.

Preparat złożony szybko przeciwzapalne, anty-obrzęk, efekt antyalergiczny. W tej części kwasu salicylowego uzupełnia jej działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Przygotowanie cienkowarstwowej do obszaru dotkniętego 2-3 razy dziennie. Po całkowitym zniknięciu bolesnych objawów należy kontynuować leczenie przez kolejne 3-4 dni. Jednak nawet z przewlekłym przebiegu nie powinna przekraczać trzech tygodni.

Maść „Triakort”

Kolejny rosyjski odpowiednik „Protopic”. Substancja czynna – triamcynolonu. Jest z powodzeniem stosowane w leczeniu stanów zapalnych i alergicznych chorób skóry. To może być egzema i łuszczyca, nerwowa, zapalenie skóry. Bardzo ekonomiczne i niedrogie, można zrobić dobrą robotę.

Lek nie jest przeznaczony dla bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych zakażeń skóry, niemożliwe jest zastosowanie maści do obszaru z ran i owrzodzeń. W ciąży, stosowanie jest możliwe. Lista efekty uboczne pojawiają wtórnego zakażenia i zmiany zanikowe skóry i reakcji alergicznych. Ta maść analog „Protopic 0,03” jest stosowany do obszaru dotkniętego 1-3 razy dziennie przez 5-10 dni.

Cream „prednizolon”

Ten środek hormonalny, który ma działanie terapeutyczne ze względu na zawartość substancji czynnej – prednizolon. Ma to pozytywny wpływ na uszkodzoną skórę. Substancja czynna jest wchłaniana do krwi, a następnie wiązana z białkami z krwi i wydalana z kałem i moczem.

Jak prednizon? Jest to zdecydowanie wpływa na leukocyty i makrofagi tkankowe, które są przeznaczone do niszczenia drobnoustrojów i stabilizacji błon lizosomalnych. To poprawia stan uszkodzonych komórek i zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych. Maść jest szeroko stosowany w praktyce dermatologii. Maksymalna dopuszczalna wartość – 2-3 tygodni. Jeżeli w tym czasie, widoczne rezultaty nie zostały osiągnięte, konieczne jest, aby zmienić leki.

Analogi hormonów dla dzieci

Należy pamiętać, że pomimo swojej wysokiej skuteczności, środki hormonalne powinno być stosowane tylko wtedy, gdy wszystkie inne metody okazały się bezsilne. Oznacza to, że należy rozpocząć z konwencjonalnymi lekami. Preparaty z tej grupy obejmują ekstrakty ziołowe jak naturalne składniki przeciwzapalne, które eliminują bólu i podrażnienia, a także sprzyja wczesnemu odzyskanie stanu skóry.

Jeśli mówimy o małych dzieci, one leków hormonalnych powinien być przepisywany tylko w skrajnych przypadkach. Ich stosowanie musi być zatwierdzone przez ekspertów. Najbardziej odpowiednie dla delikatnej skóry dzieci jest krem „Skin-Cap”. Szybko zmniejsza stan zapalny i może być używany przez długi czas. Apteczce zaleca się mieć „Panthenol” i „Bepanten”. Klasa uzdrawiania obejmują leki takie jak „Kuriozin” i „Aktovegin”.

Cream „Timogen” – najlepszy wybór dla dorosłych

Nie jest konieczne, aby spieszyć się i zacząć korzystać z tych zaawansowanych narzędzi, takich jak „Protopic”. Hormonalne analogi zapewniają również wiele możliwości skutecznego leczenia. Chcemy opowiedzieć o „Timogen” preparatu, który sprawdził się bardzo dobrze w leczeniu chorób skóry związanych z zaburzeniami układu odpornościowego. Zaprojektowałem ten krem w leczeniu atopowego zapalenia skóry, przewlekłe egzemy i ropne zapalenie skóry. Jedynym efektem ubocznym – to idiosynkrazji komponenty. Lek może być stosowany do każdej części, a nawet duże obszary skóry.

Cream "Radevit"

Ta maść jest z powodzeniem stosowany w medycynie do zwalczania różnych problemów skórnych. To zapalenie skóry i zapalenie skóry, oparzenia i złamania. Skład leku mają zupełnie nieszkodliwe witaminy A, D, E – i żadnych środków chemicznych! W rzeczywistości zadaniem tego kremu – przywrócenie normalnej skóry. W związku z tym czekać na pomoc z jego strony w trakcie ostrej fazy przebiegu choroby nie jest konieczne. Ale gdy główne objawy odejść i trzeba radzić sobie z konsekwencjami – był po prostu bardzo przydatna. Krem nie ma przeciwwskazań, szybko się wchłania i nie pozostawia zapachu.

Podsumowując, można powiedzieć, że cała ta obfitość narkotyków jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Obecnie na rynku, dziesiątki jeśli nie setki różnych kremów i maści do leczenia zapalenia skóry i łuszczycy. Skuteczność każdego z nich jest inny, więc nie należy samoleczenia. Tylko wykwalifikowany specjalista może dokonać prawidłowej diagnozy i odpowiedniego umówić. Biorąc pod uwagę fakt, że większość z tych leków są hormonalne, należy zdać dokładną analizę przed rozpoczęciem leczenia. W przeciwnym razie, można nie tylko pozbyć się problemu, ale także, aby nowy.