459 Shares 4945 views

Który inhalator jest lepszy: recenzje i zalecenia

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia różnych dolegliwości dróg oddechowych jest wdychanie. Wcześniej ta metoda była bardzo niewygodna: trzeba było przez dłuższy czas siedzieć nad naczyniem z gorącą parą i owijać, a często takie procedury nie przyniosły maksymalnego efektu.

Teraz na rynku pojawiły się liczne urządzenia, które są nazywane inhalatorami lub nebulizatorami. Różnią się formą i funkcją, a ich asortyment jest tak świetny, że czasami bardzo trudno jest określić wybór. Nie wiesz, jak wybrać właściwe urządzenie i jaki inhalator kupić w domu? Opinie użytkowników, rekomendacje i porady są zawarte w tym artykule.

Cel

Procedury inhalacyjne są zalecane przez lekarza w przypadku chorób górnych lub dolnych dróg oddechowych. Najbardziej skuteczne są z takimi dolegliwościami:

 • ARI;
 • Zapalenie nosa;
 • Zapalenie oskrzeli;
 • Astma;
 • Zapalenie migdałków;
 • Zapalenie płuc.

Ze względu na swoją dostępność, łatwość obsługi i wysoką wydajność, terapię wziewną można przeprowadzić bez nadzoru lekarza. Nowoczesne nebulizatory (inhalatory) są bardzo zwarte i wygodne, dzięki czemu mogą być używane bez pomocy, nawet dziecka. Jednakże, w celu określenia wyboru, należy wiedzieć, Czym są inhalatory.

Silnik parowy

Działanie takiego inhalatora opiera się na odparowaniu leku, oleju lub ziołowej infuzji. Najbardziej skutecznym urządzeniem do leczenia górnych dróg oddechowych. W procesie inhalacji gorąca para jest emitowana w temperaturze 50-65 stopni. Rozszerza naczynia krwionośne, penetruje głębokie warstwy tkanek, ma działanie terapeutyczne i przeciwbólowe.

Jednakże inhalacje parą mają szereg przeciwwskazań. Procedura nie może być przeprowadzona w następujących przypadkach:

 • Wysoka gorączka u pacjenta (powyżej 37,5 stopni);
 • Choroby układu krążenia;
 • Gruźlica;
 • Różne choroby serca.

Inhalator ultradźwiękowy

Urządzenie tego rodzaju rozprasza roztwór leku w postaci drobnych cząstek aerozolu, które podczas wdychania wchodzą w najgłębsze warstwy płuc. Kropelki są natryskiwane za pomocą ultradźwięków. W wyniku wibracji membran ciecz przekształca się w aerozol i jest pod ciśnieniem sprężonym pod ciśnieniem.

Kompaktowość urządzenia pozwala na wykorzystanie go w domu. W niektórych modelach są specjalne dysze dla wygody i dokładne przenikanie substancji leczniczych do wszystkich warstw układu oddechowego

Wydajność urządzenia

W procesie selekcji wielu użytkowników myśli o tym, który inhalator jest najlepszy. Opinie od właścicieli, którzy regularnie korzystają z pomocy takiego urządzenia są pozytywne. Inhalator ultradźwiękowy jest bezgłośny, ma wysoką wydajność i wprowadza dużą ilość substancji leczniczych do dróg oddechowych. To przyczynia się do wysokiej skuteczności procedury.

Do inhalacji można używać ziół, roztworów soli, olejków eterycznych i wody mineralnej. Ponadto wielu rodziców używa tego nebulizatora nie tylko w medycynie, ale także w celach zapobiegawczych i bez użycia maski. Wystarczy umieścić urządzenie robocze w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi lub spania, wdychając nawilżone powietrze wzbogacone o opałach olejków eterycznych i lekarstw.

Urządzenie sprężarkowe

Ten inhalator jest często nazywany tuszem. Jego praca polega na tworzeniu silnego strumienia aerozolu za pomocą sprężarki, która pod ciśnieniem wyrzuca roztwór leku z komory nebulizatora. Istnieje kilka wersji urządzenia, które różnią się w sposobie dostarczania pary:

 • Ciągły dopływ aerozolu;
 • Aktywacja przy wejściu;
 • Z regulacją zaworu aerozolu.

Czy brak inhalatora sprężarki? Jakie jest najlepsze urządzenie do zakupu domu?

Wady tego modelu

Oczywiście inhalator prasujący jest najbardziej popularny i ma swoje własne cechy charakterystyczne. Jest łatwy w użyciu i jest używany do rozpylania wszelkich leków.

Ten nebulizator ma jednak pewne wady, a mianowicie:

 • Urządzenie jest bardzo masywne i nieporęczne;
 • W pracy hałas w granicach 70 decybeli;
 • Działa z sieci, co wyklucza jego mobilność.

Pomimo pewnych niedociągnięć, urządzenie jest szeroko stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego. Główną zaletą inhalatora sprężania jest wszechstronność i niski koszt, co z pewnością zwiększa popularność i popyt wśród konsumentów.

Elektroniczny nebulizer siatki

Praca takiego urządzenia polega na przesiewaniu leku przez cienką, wibrującą membranę siatki. W rezultacie powstaje gęsta chmura oparów, składająca się z najmniejszych cząstek użytego środka.

Niezaprzeczalną zaletą nebulizatora membranowego jest jego zwartość, bezgłośność i wysoka skuteczność procedury. Lek może być stosowany w każdym razie i jest tak natryskiwany, że może przeniknąć do najbardziej niedostępnych obszarów płuc i oskrzeli.

Co lepsze: inhalator kompresyjny lub inhalator membranowy?

Przy wyborze nebulizatora dla dziecka należy wziąć pod uwagę nie tylko funkcje i mobilność urządzenia, ale także wygodę w stosowaniu, a także koszt. Dla niemowląt najlepiej jest kupić małe inhalatory. Który z nich jest lepszy? Potwierdzenia doświadczonych rodziców, którzy mieli okazję porównać kilka instrumentów, potwierdziły wysoką skuteczność inhalatora membranowego.

Ta jednostka nie powoduje hałasu, co pozwala na używanie go w okresach snu dziecka. Urządzenie mobilne umożliwia przemieszczanie inhalatora, łącząc użyteczną procedurę z grą dziecka lub oglądając ulubione filmy. Urządzenie rozpyla nanoszony środek na drobne cząstki, co zapewnia wysoką skuteczność leczenia.

Ograniczenia

Przed rozpoczęciem procedury należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi nebulizatora. Niektóre urządzenia przyczyniają się do niszczenia narkotyków (pod wpływem wysokiej temperatury), dlatego tylko napełniają roztwory soli lub olejki eteryczne.

Na przykład kupiłeś ultradźwięki Inhaler. Jakich rozwiązań można używać do tego urządzenia? Lista leków stosowanych w tym przypadku ma ograniczenia, ponieważ pod wpływem ultradźwięków struktura większości leków ulega zniszczeniu.

W przypadku inhalatora ultradźwiękowego nie stosuje się leków hormonalnych i antybiotyków. Urządzenie jest przeznaczone do rozpylania roztworów soli, naparów ziół leczniczych, różnych olejków skoncentrowanych i wody mineralnej.

Zwróć uwagę na funkcje

Masz do wyboru: kupić nebulizator parowy lub ultradźwiękowy? Który inhalator jest lepszy? Opinie negatywnej natury w zasadzie "zebrali" silnik parowy. Pod wpływem wysokiej temperatury działanie lecznicze produktów leczniczych jest całkowicie neutralizowane, kompozycja ulega zniszczeniu, co zmniejsza ich skuteczność. Ponadto, w gorączce i niektórych chorobach jest przeciwwskazany do inhalacji parą.

Zasadniczo, do wykonywania takich zabiegów stosuje się jedynie olejki eteryczne. Największą wadą tego urządzenia jest niska zawartość substancji w opuszczonym oparze. Jego koncentracja nie wystarcza do przeprowadzenia pełnej terapii wziewnej, co znacznie zmniejsza skuteczność procedury leczenia.

Najlepsze urządzenia

Wiodące pozycje w rankingu najpopularniejszych urządzeń zajęły się inhalatorami kompresyjnymi i membranowymi. Który z nich jest lepszy? Komentarze konsumentów, którzy doświadczyły efektów tych urządzeń, były pozytywne. Urządzenia te są bardzo skuteczne w leczeniu różnych chorób układu oddechowego. Niezaprzeczalną zaletą jest szeroki zakres stosowanych leków. Te inhalatory nie niszczą struktury, co pozwala pacjentowi uzyskać maksymalne stężenie składników odżywczych w wydzielanej parze.

Wadą aparatu sprężającego jest jej hałas i luzem. Jedyną wadą inhalatora membranowego jest jego wysoki koszt.

Używaj ostrożnie!

Co jeszcze musisz wiedzieć, aby dokonać właściwego wyboru i kupić dobry inhalator? Jakie leki mogą być Używane do procedur? Jest to bardzo ważne niuanse.

Pamiętaj, że nie wszystkie instrumenty są przeznaczone do użycia olejków eterycznych. Każdy pacjent, w zależności od konkretnej choroby, lekarz przepisuje odpowiedni lek na leczenie wziewne. Nie musisz sam wymyślać rozwiązań i eksperymentować z kruszonymi pigułkami lub improwizowanymi środkami!

W celu rozcieńczenia leku należy stosować wyłącznie roztwór soli. Temperatura stosowanego roztworu nie powinna być niższa niż +20 stopni. Jeśli lekarz mianował kilka różnych procedur, powinien być trzymany naprzemiennie, zachowując dystans 15-20 minut. Przed użyciem nebulizatora po raz pierwszy należy dokładnie zapoznać się z jego instrukcją.

Rozwiązania dla procedur

Prowadzenie inhalacji jest najskuteczniejszą metodą w walce z niemal wszystkimi chorobami układu oddechowego. Jako roztwór terapeutyczny można stosować zarówno gotowe mieszane związki, jak i preparaty, które wymagają przygotowania przed zabiegiem.

Narkotyki są wybierane na podstawie istniejącej choroby. Na przykład w celu upłynnienia śluzu i lepszej plwociny do kaszlu odpowiednie są inhalacje alkaliczne. Zaleca się stosowanie różnych olejów naturalnych (jodła, mięta, eukaliptus), jeśli jest to konieczne. Wśród gotowych preparatów do inhalacji: "Lazolvan", "Kromogeksal", "Ambrobene" i inne środki

Urządzenia dla dzieci

Większość pytań pojawia się przy zakupie nebulizatora od rodziców, ponieważ urządzenie, gdy jest włączone, może przestraszyć dziecko. Jak rozwiązać ten problem, jaki jest najlepszy inhalator? Komentarze od matek, które używały tego urządzenia do leczenia małych dzieci, zawierały bardzo użyteczne informacje, a mianowicie:

 • Pierwsze włączenie inhalatora i procedura powinna być przeprowadzona w formie gry wraz z matką lub ojcem;
 • Lepiej wybrać bezgłośne, wysokiej jakości urządzenie;
 • Zaleca się preferowanie małych inhalatorów.

Dziś wielu producentów wydaje nebulizatory dziecięce w postaci zabawnych małych zwierząt lub ulubionych postaci z kreskówek.

Oni naprawdę lubią dzieci, odwracają ich od procesu, więc terapia odbywa się w odprężającej atmosferze.

Jaki jest najlepszy sposób na zakup inhalatora? Opinie i zalecenia

Wybór nebulizatora nie jest łatwym zadaniem i musisz się do niego zgłosić z całą odpowiedzialnością. Szczególną uwagę należy zwrócić na producenta. Najpopularniejszymi firmami produkującymi inhalatory są:

 • Mały Lekarz;
 • B. dobrze;
 • Omron;
 • Microlife.

Jest wielu producentów, ale czy inhalator jest najlepszy? Opinie użytkowników, którzy używali tych nebulizatorów, pozwalają nam stwierdzić, że opinie ludzi są podzielone. Jest to zrozumiałe, ponieważ, jak mówią, smak i kolor przyjaciela nie jest. A jeszcze …

Inhalatory firm Omron i B. Dobrze są wysokiej jakości, mają szeroką gamę używanych narkotyków i mają dobrą skuteczność w leczeniu chorób układu oddechowego. Urządzenia te mają jednak wysokie koszty, co nieco zmniejsza zapotrzebowanie na klientów.

Inhalatory Lekarza i Mikrolife mają przystępne ceny i są prezentowane w ogromnym asortymencie. Urządzenia te są idealne do użytku domowego, a także posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości. Nebulizatory tych firm okazały się z najlepszej strony i zyskały ogromną popularność wśród konsumentów w wielu krajach.

Wybór należy do Ciebie!

Oczywiście każde urządzenie ma swoje zalety i wady. Inhalator parowy jest głównie stosowany w leczeniu nieżytu nosa i górnych dróg oddechowych. Kompresja i membrana mają wyższy koszt, ale różnią się wszechstronnością i zwartością. Zwróć szczególną uwagę na stężenie substancji i dokładne właściwości natrysku, jakie posiada inhalator ultradźwiękowy.

Który z nich jest lepszy? Wszystko zależy od konkretnej choroby i zakresu zastosowania urządzenia. Wiodące miejsca pod względem jakości, właściwości i wydajności są zajmowane przez inhalatory membranowe i sprężające. Pożądane jest, aby zestaw zawierał specjalne przystawki dla dzieci i dorosłych. Lepiej, jeśli są wykonane z materiału silikonowego, bez ostrego zapachu.

Również ważnym kryterium wyboru nebulizatora jest obecność dwóch lub trzech reżimów, z którymi można kontrolować wielkość wytwarzanych cząstek. A jeśli kupujesz inhalator dla dziecka, zwróć uwagę na modele dzieci wykonane w postaci zabawnych zwierząt. Następnie dziecko chętnie zgodzi się na procedurę.

Przy wyborze firmy lepiej jest dawać pierwszeństwo producentom nebulizatorów. Mimo, że ich produkty mają wysoką cenę, będą służył przez wiele lat, eliminując poważne dolegliwości. W końcu najcenniejszą rzeczą jest zdrowie, ale nie warto zaoszczędzić!