750 Shares 8694 views

Rozwoju fizycznego dzieci w wieku przedszkolnym

Wszystkie fundamenty są ułożone w dwóch okresach: prenatalne i przedszkolnym. Odnosi się to również do cech psychologicznych i fizjologicznych. Dlatego psychologiczny i fizyczny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym powinny być pod kontrolą większości.


Rozwój dzieci w wieku przedszkolnym jest bardzo różni się od rozwoju w młodszym wieku. Pierwsze lata dziecka ciała rozwija się bardzo szybko i stosunkowo równomiernie. Z czterech latach rozwoju spowalnia nieco. W ciągu następnych trzech lat, wzrost wzrostu średnio około 15 cm, ciężar – 5 kg. Wskaźniki oczywiście standardowe i mogą się nieznacznie różnić.

W tym czasie rozwój fizyczny dzieci jest stopniowo zbliża się do dorosłego organizmu, co pozwala wytrzymać większe obciążenia w stosunku do wcześniejszego okresu. Jednak zbyt wysokie obciążenia, oczywiście, nie do przyjęcia. Aktywne utworzone narządu ruchu, gdy naturalne krzywizny kręgosłupa nie są jeszcze ostatecznie uformowane, a zatem nie jest zabezpieczone. Ważne jest, aby nie ignorować postawy, trzymając ją pod stałym nadzorem. Jest w tym wieku zaczynają wykrycie skoliozy, kifozy i innych naruszeń.

Istnieje aktywny proces kostnienia chrząstki, dlatego ze szczególną starannością należy do obciążeń. A zwłaszcza dotyczy to kończyn dolnych. Więzadła i mięśnie są zbyt słabe dla ciężkich ładunków. A biorąc pod uwagę nezakostenelosti chrząstka nienormalny edukacja fizyczna dzieci może prowadzić do niebezpiecznego w tym wieku, urazów i chorób (jako przykład – płaskie).

Znaczące różnice w układu mięśniowego dzieci w wieku przedszkolnym i dorosłych wyjaśnić zmęczenie i szybszą regenerację po wysiłku. Obciążenie monotonne i czasochłonne nie tylko zalecane, ale również przeciwwskazane. Rozwój fizyczny dzieci powinna opierać się na włączenie ćwiczeń dla wszystkich grup mięśniowych w całości.

Zmęczenie wyjaśnia cechą rozwoju układu sercowo-naczyniowego: naczynia krwionośne szersze, krótsza droga przepływu krwi, a zatem – i im większa szybkość przepływu krwi. Przy wysokich obciążeniach, dziecko szybko podekscytowany, przyspieszony rytm serca, połamane rytmy cięć. Stąd zmęczenie. Ponadto organizm dziecka jest trudne do radzenia sobie z takimi skokami prądu.

W odniesieniu do układu nerwowego procesy wzbudzenia przeważają dzieci w wieku przedszkolnym w procesie hamowania. Dlatego przedszkolaki są niespokojne. Ruch one szybko, impulsywny i uwaga – niestabilny. Ruchy niedokładne i chaotyczne przedszkolak polega praca dodatkowych grup mięśni ruchu, stąd dodatkowe obciążenie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Rozwój fizyczny dzieci muszą być brane pod uwagę przy planowaniu ćwiczeń i całkowitą dietę. Metabolizm w wieku przedszkolnym jest bardzo wysoki, więc na właściwe kształtowanie ogólnej organizmu, ważne jest, aby zapewnić odpowiednie odżywianie i długie spacery.

Przedszkolaki koniecznie ćwiczenia, ale muszą one być umiarkowane. Jest oczywiste, że niedoświadczonych rodziców jest dość trudno znaleźć granicę w wysokich i niskich obciążeniach, odpowiednie do wieku ich rosnącego dziecka. Ale ze zmęczenia wiedzy i szybkiego odzyskiwania, typowy przedszkolak fizyczny rozwój dzieci powinna opierać się na optymalnym wieku dla tej wersji: Załaduj krótki, łamie – częste.

Dobra wydajność będzie kluby sportowe, taniec, basen. Ale ważne jest nie tylko, aby wysłać swoje dzieci i iść i znaleźć trenera, który rozumie funkcje specyficzne dla wieku, posiadające specjalny program do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Unpicked zaangażowania z dzieckiem może być również w domu. Z zastrzeżeniem proste, podstawowe, ale ważnych zasad.

Pomieszczenie powinno być nagłaśniane. Temperatura 22 ° C Przy niższych temperaturach, dziecko może się przeziębić, wyższa temperatura zapewni dodatkowe i niebezpiecznego szczepu na sercu. Zrób harmonogram zajęć. Angażować się w co pewien czas. W każdym razie nie przed snem. Rozpocznij z lekkich ćwiczeń, stopniowo dodając czas i utrudniając ćwiczeń. Powinny działać wszystkie grupy mięśniowe.

Will nie wszystko. I to nie raz. Nie denerwuj się, nie zmuszaj dziecka. Nie karcić. Tutaj konieczne jest nie tylko czas, ale także cierpliwość. I pamiętaj: jeśli dziecko jest zmęczone i czuje się źle – stop ćwiczeń.