386 Shares 8968 views

Jak nie zepsuć dziecku: porady dla rodziców

Kochający rodzice nieumyślnie zepsuć dziecko nie będzie trudne. To może być odpowiedzialne podejście do ciąży, dokładnie przygotować się do macierzyństwa i ojcostwa, ale po pojawieniu się długo oczekiwane dziecko wszystkich wskazówek i czytać wiele książek reguł jakiegoś powodu zapomniane.


Zalecenia dla rodziców, różne strategie właściwe wychowanie i rozwój dzieci są dziś dostępne w żadnym z dostępnych źródeł informacji. Jednak często zdarza się, że rodzice od dawna nie rozpoznać problem w swojej rodzinie. Kiedy zepsute dziecko staje się oczywiste, aby zmienić tę sytuację i zastosować inne możliwości kształcenia jest bardzo problematyczne.

Częste błędy w wychowaniu

Brak odpowiedniej rodzic nie chciałby ich edukacja zepsuć przyszłe życie dziecka. Każdy chce ich dziecko tylko najlepsze, i to stwierdzenie jest niezaprzeczalną prawdą. Mogłoby się wydawać, jak można zranić małego człowieczka o Jego miłości i opieki? Ale okazuje się, że można.

Najczęściej zepsute problem występuje w rodzinie, w której dziecko jest wychowywane jeden. A jeśli on jest mile i długo oczekiwana, wtedy cały apartamenty rodzinne w obliczu mam, ojców, dziadków, ciotek i innych krewnych chcą w żaden sposób, aby pokazać swoją radość.

Naturalnie, cała uwaga i opieka po porodzie jest obecnie własnością tylko nowo wykonaną członka rodziny. I na pierwszy rzut oka, to sytuacja jest zupełnie normalne i naturalne, jak małe dziecko, jak każdy inny potrzebuje opieki i pieczy. Problem pojawia się, gdy dziecko dorasta i halo fanatyczną miłość i troska o nie go rozprasza.

Powody, dla których rodzice oddają swoje dziecko

Jest mało prawdopodobne, że ktoś celowo chce zepsuć dziecku i zamiast dostać posłusznego i ładny nastrojowy dziecko, histeryczny i buntownicze stworzenie. Naturalnie, cechy edukacji i swoistości istnieć w każdej rodzinie. Ale w tym samym czasie, istnieje kilka podstawowych powodów, dla których dzieci w rodzinach są zepsute dla rodziców:

 • Uważamy, że wraz z wiekiem dziecka wciąż ma czas, aby zmierzyć się z życiem za problemy, trudności i kłopoty. Prędzej czy później świat pokaże ich dziecko okrucieństwo. Dlatego często chcą, aby opóźnić ten moment dorastania i pozwolić dziecku cieszyć się radość dzieciństwa i beztroski.
 • Czasami nie mają cierpliwości, wytrzymałości i czasu, aby czekać, aż dziecko zrobić coś dla siebie: zabrać swoje zabawki, ubrani, zbierać ani jeść. Rodzice łatwiej zrobić to za niego, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy. Ale tak mały człowiek pozbawiony możliwości zrobienia czegoś na własną rękę i przyzwyczaić się, że dla niego wszyscy robią inni.
 • Ślepa miłość do swego potomstwa podyktowane chęcią obdarzyć mu wszystkiego najlepszego. Chcemy zobaczyć dziecko w dziecku były najlepsze rzeczy, żywność i zabawki. Takie pragnienia są zrozumiałe, ale odpowiednia pielęgnacja i chęć pomocy i fanatyczny kult dziecka mają bardzo cienkie linie.

Atonement prezenty

Inną przyczyną może prowadzić do podobnych zadarivaniyu wielu słodyczy, zabawek i cennych rzeczy. Na przykład, jeśli rodzice są prawie zawsze na drodze lub po prostu z dala od domu ze względu na zawsze zajęty w pracy. Lub w przypadku, gdy rodzice rozeszli się, a jeden z nich już nie mieszka z dzieckiem. Gdy nie jest często brakuje dorosły winy, stara się nadrobić różnymi prezentami. Kompensując w ten sposób ich braku, rodzice podnieść dziecku nawyk króla z „przyjmujących prezenty.”

Innym powodem, że rodzina może zepsuć dziecko, dzieci boli i kompleksy rodzice. Jeśli robimy jako dziecko został pozbawiony uwagi, opieki, miłości i zabawek, a potem, oczywiście, staramy się zrobić wszystko, aby nasze dziecko nie znać te gorzkie obelgi.

Zepsute – problem osoby w przyszłości

Określenie „zepsute” oznacza osobę, która jest używana do wykonywania wszystkich swoich pragnień i zachcianek. Dziecko, które jest dzieckiem powinien być chroniony od wszelkich problemów i zmartwień, dorasta, zaczyna stawić czoła wielu wyzwaniom. On nie jest przystosowany do dorosłego i samodzielnego życia.

Jak zepsute, ponieważ ludzie z dzieciństwa nie są wykorzystywane aby osiągnąć swoje cele sobie w dorosłym życiu, może on być przygotowany na to, że żaden z nich niczego nie rozwiązuje. Nie uzyskanie pożądanego, taka osoba może wpaść w stan frustracji i wziąć biernego wyczekiwania, a to wszystko czekać, że jakoś rozwiązać sama.

Ponadto, taka osoba nie będzie zrozumieć, dlaczego ludzie w okolicznych dorosłym życiu nie są one nieustannie podziwiał i chwalił go. Z tego, co jest teraz nikt nie wierzy, że najbardziej inteligentna, piękna i utalentowana osoba może być w stanie ciągłej frustracji. Niestety, z tego sposobu myślenia i postrzegania w celu ustalenia jego życie sukcesem byłoby niezwykle trudne.

Kluczowe oznaki, że w wychowaniu dzieci popełniono błędy

Co jeśli przyjaciele, krewni lub przyjaciele mówią, że rosną bardzo zepsute dziecko, ale nie widać w zachowaniu globalnej problem z dzieckiem? Każda matka zawsze uzasadnić ulubionego dziecka, wierząc, że przynajmniej od czasu do czasu, ale każde dziecko ma prawo do kaprysów, nieposłuszeństwo, a nawet histerią.

Aby zrozumieć, czy problem rzeczywiście istnieje, to należy wziąć pod uwagę pewne oznaki potwierdzające, że dzieci są zepsute przez ich rodziców:

 • Aby dziecko coś zrobić, to zawsze trzeba przekonywać.
 • Małe kapryśna natarczywie wymaga ciągłego podporządkowania. Odnosi się to do rodziców, krewnych, opiekunów i innych dzieci. Chłopak odmawia słuchać nikogo i chce zawsze tak było, powiedział.
 • Bardzo zepsute dziecko jest prawie zawsze odmawia posprzątać po sobie, w tym rozrzuconych zabawek. W tym przypadku zwierzę rodzina uparcie i kategorycznie stoi jego ziemi. Uczynić go słuchać bez histerii prawie nierealne.
 • Dziecko nie rozumie znaczenia słowa „nie” nie akceptuje zwolnień i dostaje ją w dowolny sposób.
 • On nie ma szacunku dla uczuć innych ludzi.
 • Dziecko często stawia rodziców w niewygodnych sytuacjach, w tym u ludzi. Obecność osób postronnych nie przeszkadza i nie obchodzi.
 • Dziecko nie może być jednym z nich nawet przez krótki czas. To wymaga stałej uwagi na osobę i przyciąga go wszelkimi dostępnymi środkami.
 • Zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki chciwości. On kategorycznie odmawia dzielić się zabawkami ktoś słodyczy i innych rzeczy. Dziecko się, że wszystko na tym świecie należy tylko do niego.
 • Częste napady, podczas których manifestują emocji takich jak agresja wobec innych, w tym większość rdzennych mieszkańców.

Histeryczny – głównym sposobem manipulacji dzieci

Dość często problemy edukacji staje się oczywiste, gdy zepsute dziecko przyzwyczaja się do poszukiwania jego napady złości. Jest to jeden z najczęstszych sposobów manipulowania dorosłych. Czasami może się zdarzyć, histeria nieświadomie, jako małe dziecko, w przeciwieństwie do dorosłych, którzy nie są w stanie kontrolować swoje emocje. Histeria prostego kaprysu odróżnić dość łatwo.

W konwencjonalnym kaprys dziecka może stać się sfrustrowany, obrażony lub płacze cicho. Furia towarzyszy zamieszek, niekontrolowany płacz, dzieci mogą spaść na podłogę, krzyczeć, tupać nogami, a czasem nawet bić dorosłych.

Jak zachowywać się poprawnie

Problemy edukacyjne stają się widoczne, jeśli dziecko zaczęła używać takich manipulacji. Oczywiście, każdy rodzic spojrzenie na ten stan dziecka będzie bolało, a ich potomstwo będzie bardzo przykro. Ale dać się w tej sytuacji – tak, aby było jasne, że histeria działa. Jeśli po takim zachowaniu osiągnie pożądaną dziecka, uważają, że teraz jesteś skazany na ciągłe napady złości.

Jak uspokoić dziecko

edukacja kultura dzieci muszą być obecne już od najmłodszych lat. Uświadomić dziecku, że to zachowanie spełzły na niczym ołów. Jeśli histerii zaczął w domu, po prostu zostawić dziecka samego w pokoju i wyjaśnić, że będzie kontynuować rozmowy z nim dopiero po uspokaja.

Furia się – co robić?

Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, gdy histeria zaczyna się w miejscu publicznym. Wielu rodziców są tracone i zaczynają się wstydzić innych. W tym momencie zgodzą się zrezygnować trochę histeryczna, ale szybko się uspokoił. Takie zachowanie jest nie do zaakceptowania i jest to najbardziej bezpośredni sposób, aby zapewnić bardziej rozpieszczonego dziecka.

Jeśli taki problem pojawił się w sklepie, kawiarni lub na ulicy, tylko kilka kroków od dziecka, aby zrozumieć, że nikt nie patrzy na jego furia. Oczywiście, odległość powinna być taka, że rodzic obserwując jego dziecko, ale dziecko musi jednocześnie do zrozumienia, że był to koncert bez publiczności. Będziesz zaskoczony, jak szybko mały tyran może zająć się w dłoni.

Porady dla rodziców

Właściwa edukacja wcześnie dziecko pozwoli uniknąć wielu problemów w przyszłości. Aby pomóc opracować właściwe taktyki, zwłaszcza jeśli rodzina ma jedno dziecko rośnie, można słuchać rad nauczycieli i psychologów:

 • Dom powinien być przedmiotem pewnych zasad, a dziecko powinno mieć świadomość, że ich realizacja jest obowiązkowe (np bajki nie wyglądają więcej niż godzinę dziennie, po gry zabawki czyszczone wymagane).
 • Seniorzy muszą pozostać nieugięci w decyzji. Absolutnie nie można zakazać coś dzieckiem, a następnie raz w pozwoleniu.
 • Nie oddawać kaprysy i pragnienia dzieci, jeśli nie są one naprawdę uzasadnione. Niech wiedzą, że istnieje granica. W przypadkach, gdy dziecko natarczywie żądać wykonania czegoś, zapytać, co to jest. Jeśli dziecko będzie w stanie udowodnić, że konieczne jest, w tym przypadku, niech albo kupić. Jeśli jest to tylko kaprys, wyjaśnić dziecku, że to, co chce, nie ma pilnej potrzeby.
 • Dziecko powinno mieć swoje najbardziej podstawowe i prymitywne obowiązków domowych, takich jak wypełnić łóżko lub czystego kurzu w moim pokoju. Nie dopuścić innych osób dorosłych odbywa się za niego.
 • Nigdy nie oddają dzieci histerię.

Jedność w rodzinie – klucz do właściwej edukacji

Oboje rodzice muszą przestrzegać jednolitych zasad i taktyk edukacji. Jeśli istnieją dziadków i innych krewnych, powinny one w pełni wspierać rodziców. Jeśli jeden członek rodziny, która zakazuje drugi w żadnym wypadku nie powinno to pozwolić. Wszyscy członkowie rodziny powinni być zrozumiałe, że miłość i żal chłopaka, oczywiście, jest to konieczne. Ale jeśli oddają mu w dzieciństwie, to szkolenie nie pomoże mu w przyszłości. W dorosłym życiu, takie dziecko będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, do których nie będzie gotowy.