172 Shares 3625 views

Jak nauczyć dziecko, jak trzymać długopis – wskazówki dla rodziców

Twoje dziecko wyrosło, i nadszedł czas, aby iść do szkoły i uczyć się umiejętności pisania. Na pierwszy rzut oka nie ma nic skomplikowane i niezrozumiałe, ale mały człowiek nie tylko trzeba nauczyć się pisać, ale także uchwycić samą technikę tego procesu. Aby to zrobić, należy wiedzieć, jak uczyć dziecko, jak trzymać pióro, by stać się łatwym i uciążliwym. Ta umiejętność należy uczyć od samego początku, ponieważ jeśli dziecko przyzwyczaja się trzymać pióro odpowiednio przekwalifikować będzie to dość trudne.


prawidłowa postawa

Zacznij z tego wytłumaczyć dziecku, jak siedzieć, kiedy pisze. Plecy powinny być proste i przechylić się do tyłu na krześle, nogi są proste, spoczywa na całej powierzchni stopy na podłodze. Obie ręce na stole w wygodnej pozycji, łokcie lekko poza krawędź blatu. Upewnij się, że student nie jest piersi spoczywał na stole – optymalna odległość wynosi 5-10 cm ramiona zrelaksowany i nie trzeba się wysilać, w chwili pisania .. W tabeli powinny być wygodne, aby łokcie swobodnie przesuwać podczas pisania. Głowa jest lekko pochylony do przodu, komputer znajduje się w odległości 20-30 cm od oczu.

Aby nauczyć dziecko, jak trzymać pióro i przestrzegać prawidłowej pozycji, gdy pismo jest bardzo ważne. Przede umiejętności zależy od kształtowania się sztuki pisania, jego szybkość i wydajność. Dziecko uczy się pisać poprawnie, nie zrujnować swoją postawę.

Sztuczek handlu

Wiele dzieciaków bardzo trudno przyzwyczaić się do stanowiska strony, gdy jest on nacisnął klamkę. Ale można spróbować grać z dzieckiem w gry. Jak nauczyć dziecko, jak trzymać rączkę konwencjonalnymi środkami? Take miękkiej szmatki lub papieru. Zgniotu mały kawałek i umieścić dziecko pod mały palec i palec serdeczny, zapytać wycisnąć. Daj rękę ołówkiem lub długopisem. Upewnij się, że papier pozostał ściskał w dłoni. Zobacz jak Twoje dziecko jest dobrze leży w ręku pióro, którym palce zaciskają się dłoni leżącego na stole. W ten sposób dajesz mu pomysł, jak poradzić sobie z nowym tematem, i aby go nie upuścić. Ta gra pokaże ci, jak nauczyć dziecko, aby utrzymać pióro poręczny.

Najważniejsze – spokój

Jak nauczyć dziecko, jak trzymać długopis, to nie włącza pracę w prawdziwy posiłek? Wyjaśnij dziecku wszystkim przez przykład, być cierpliwym i spróbować mówiąc każdy szczegół. Podnieść pióro, które nie będzie zbyt długa, ale nie brakuje – optymalna długość wynosi około 15 cm powinny być gładkie i bez krawędzi, wtedy dziecko będzie łatwiej przyzwyczaić się do niego .. Zapytaj zginać mały palec i palec serdeczny, a następnie prasowane na dłoni. Na płaskiej środkowego palca, około połowy, włożyć kij, a następnie poprosić dziecko, aby trzymać ją kciukiem. Palec wskazujący powinien być łatwy do zamocowania uchwytu na górze, a jednocześnie pozostać stosunkowo mobilne i nie męczy.

Pióro powinno być lekko przechylona w prawo. Idealnie, jej koniec powinien być skierowany do prawego ramienia, chociaż nie jest to taki warunek. Podobna sytuacja jest ważne, aby się przyzwyczaić, ale zmniejszają napięcie z ramion i szyi. strony pracy powinna opierać się na górnej krawędzi lub paliczka małego palca. Uchwyt musi się odbyć dokładnie w stosunku do wytwarzania papieru offsetowego pochylenia należytym notebooka pod kątem około 30 stopni. Taka pozycja ręki i prawidłowe ułożenie ciała pokaże, jak uczyć dziecko trzymać pióro prawidłowo.